VOOR FIJNPROEVERS **ansp£ Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Ons tweede mantelmo del behoort tot het meer „gekleede" genre. Deze mantel heett 'n origineele coupe, waarbij zich de schouderpatten aanslui ten, welke doorloopen over de mouwen tot aan de persianer garneering van de ellebogen. Een persianer kraag met re vers werkt den mantel af. Het patroon ervan is verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Benoodigd 3.25 M. stof van 1.40 M. breedte. PAULA DEROSE. Een der nieuwste Parijsche gacneenngen omwerkte ringetjes aaneengeregen met n smal zijden lint, zooals men 'n beursje dichtrijgt. ZUURKOOL OP FRANSCHE MANIER Men smeert een pan in met boter, strooit op den bodem een weinig gehakt spek en legt daarop de zuurkool. In het midden maakt men 'n kuiltje en plaatst daarin een stukje versch gezouten var- kensvleesch, 1 k 2 kleine uitjes en 1 wortel. Men bedekt de zuurkool met zooveel bouillon, dat ze precies onder staat envkookt ze 20 minuten. Dan neemt men de pan van 't vuur, legt boven op de kool een plakje spek, sluit de pan goed af en laat de kool op 'n zacht vuurtje nog 2 a 2»/2 uur stoven. Na dien tijd moet de zuurkool gaar wezen en de bouillon geheel verdampt. Men vischt dan de wor tel en de uitjes uit de pan, roert nog 'n stukje boter door de zuurkool en presenteert ze met het in nette stukjes gesneden varkensvleesch. AGNES. GEBREIDE HEERENSOKKEN Op verzoek van verschillende dames volgt hieronder de beschrijving van gebreide heeren sokken. Men neemt er 4-draads wol voor met 4 bijpas sende naalden. 84 st. opzetten, 30 op de eerste 2 en 24 op de 3de naald. Men breit eerst 20 cM. 4 r., 2 aver. Dan brengt men de eerste 2 st. van de 1ste naald over op de 3de naald. Nu begint men te minderen door aan het begin van de 1ste en aan het eind van de 3de naald 2 st. samen te breien. Deze mindering herhaalt men in eiken lOden toer, tot men nog 25 st. op de 1ste naald overhoudt en 23 st. op de 3de. Dan breit men nog 5 cM. zonder minderen en begint vervolgens aan den hiel. De laatste 17 st. van de 3de naald brengt men op één naald met de eerste 17 st. van de 1ste naald. Deze 34 st. zijn bestemd voor den hiel. De overige st. verdeelt men over 2 naalden voor de wreef. Bij het breien van den hiel wordt de 1ste st. steeds afgehaald niet gebreid. Men begint aan den aver, kant, aldus 34 aver., omkeeren. 33 r., omkeeren. 32 aver., omkeeren. 31 r., omkeeren. Zoo gaat men door, tot men aan weerskanten van de naald 10 st. heeft overgelaten. De laatste toer wordt dan 14 aver. Dan keert men het werk om, breit 14 r., neemt het lusje vóór den 15den st. op en breit dit samen met den 15den st. (Door het opnemen en meebreien van dit lusje voorkomt men 'n opening.) Men keert dan het werk weer om, breit 15 st. aver, en breit dan het lusje vóór den 16den st. aver, samen met dien st. Zoo gaat men door, bij eiken toer 1 st. meer breiend, tot men weer alle 34 st. heeft gebreid. De laatste toer wordt aver. Men keert dan het werk om en breit 17 st. r., waarmee de hiel klaar is. Nu neemt men de steken van de wreef op één naald. Men breit dan de overige 17 st. van den hiel op een andere naald onder aan den hiel neemt men daarbij eerst nog 3 st. op men keert de lusjes Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zi|n aan het mode-album i„Winterweelde", zi|n patronen verkrilgbaar tegen den priis 'van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en iaponnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avond- jasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No 142700; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA", Nassauplein 1, Haarlem, waarbij 10 ets extra voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. JAPONNEN EN MANTELS EN NIEUWE CARNEERINCEN Er wordt buitengewoon veel zwart gedragen. Zwart voor den namiddag en vooral zwart voor feestelijke avondkleeding. Dat zwart wordt dan opgekleurd door de coupes der glanzende keerzijde van doffe stoffen, door ornamenten van strass e.d. Daarbij lanceeren nu de Parijsche modehuizen een garneering van pailletten. Sommige avondtoiletten bijv. hebben een casaque of 'n boléro geheel en al met loovertjes bezaaid, maar meestal wordt de gar neering op 'n soberder wijze aangebracht langs de halsopening, bij de polsen of over de ellebogen enz. Er zijn avondtoiletten met 'n schouderpas van pailletten of met korte vleugelmouwtjes bezaaid met loovertjes, terwijl soms 'n ceintuur of 'n ge deelte van 'n avondcape op deze wijze is bewerkt. Een andere nieuwe (of wéér nieuwe) garneering vormen de nestelgaatjes zooals men die bij som mige boerinnepakjes heeft voor 't dichtrijgen van 'n keurs. Er zijn heel eenvoudige japonnen van fluweel of van wollen stof, welke door zulk een gar neering op origineele wijze worden opgefleurd. De nestelgaatjes, waarvoor men kleine dunne ringetjes neemt, worden in 'n festonneersteek omwerkt met koordzijde of glansgaren in afstekende kleur, op de stof genaaid en dan aaneen geregen met 'n smal lint in diezelfde kleur. Bij de nieuwste Parijsche toiletten zien we gladde lange mouwen van boven tot on deren met zulke aaneengeregen ringetjes ver sierd. Ze dienen als sluiting van blouses en japonnen en zelfs worden er hoeden mee gegarneerd. Ook knoopen wor den steeds nog gaarne ter garneering aange wend. Bij de hiernaast afgebeelde japon worden de découpes door knoopen geaccentueerd, wat een aardig effect maakt. Bij dit model wordt de schouderlijn eenigszins verbreed door plooien in de bovenmouwen. Het kraagje met kleine das, dat den hals afwerkt, kan men wit nemen of in een andere afstekende kleur. Van deze japon is het patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Benoodigd 3 M. stof van 1.30 M. breedte. Ons tweede japonmodel werd ontworpen van dunne wollen stof voor zware figuren. Deze japon is eenvoudig van lijnen en heeft een gladden rok. De mouwen hebben ingezette patten de strik welke de taille garneert is aan het voorpand aangeknipt. Het patroon van deze japon is verkrijgbaar in de maten 48, 50 en 52. Men heeft er 3 M. stof voor noodig van 1.40 M. breedte. Verder beelden we hierbij nog af 'n paar mantel modellen. Vooreerst een practische, sportieve mantel van dikke wollen stof, met groote opgestikte zak ken en 'n staanden bontkraag met breede revers. De mantel wordt met 'n ceintuur gesloten. Men heeft er 3 M. stof voor noodig van 1.40 M. breedte. 965. Japon van marocain met biezen- en knoopen-garneering. 1022. Eenvoudige japon van dunne wollen stof, ontworpen voor zware figuren. 939Practische mantel van dikke wollen stof met opstaanden bontkraag en breede revers Opgenaaide groote zakken. 940. Mantel van zwarte diago naalangora met kraag. revers en 965 mouwgarneertng van persianer ESB&aaÉ

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18