ro Zeeuwsche Omroep Billli No. 28 VRIJDAG 7 DECEMBER 1934 Ten bate van het Marine- Sanatoriumfonds werd te Vlis- singen in het concertgebouw een cabaret-avond georgani seerd, waar bij vooral de M S.F.- girls succes oogstten. De M.S.F.-girls in het nummer: Hulde aan de Uiver. De girls bij het zingen van het M.S. F.-lied. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Goes, dat op het poiitie-bureau als gevonden voorwerpen een zwart-bont kalfje, een mandje met bokking, een vleeschmolenlje, een reserve-wiel van een auto, vier porte- monnaies met inhoud en een „Vliegende Hollander" zijn gede poneerd. Na zorgvuldige overwegingen is het vleeschmolentje naast het kalfje gezet het reserve-autowiel tegen den „Vliegende Hollander" en heeft men het geld bij de visch gelegd Tot onze groote voldoening kunnen wij namens het departe ment van Binnetüandsche Zaken mededeelen, dat voortaan de Zeeuwsche landarbeiders ook profiteer en mogen van het rund- vleesch in blik. Tot dusver meende men in Den Haag, dat landarbeiders voldoende hadden aan het kijken naar rundvleesch in huid. De Brabantsche verpleegster, die de laatste weken zich amu seerde met he* in de luren leggen van volwassen Zeeuwsche taxi-chauffeurs, is door de Justitie in het Huis van Bewaring te Middelburg opgesloten. Daar heeft zij nu alle gelegenheid om „verband te leggen" tusschen die eenzame opsluiting en het gezellig uit toeren gaan van voorheen 1 De gemeenteraad van lerseke heeft besloten, de honden- en de straat belasting te verhoogen. Dit naar aanleiding van den ministerieelen wensch om de burgers niet meer zwaarder te beproeven. Te Aagtekerke heeft de propagandist van de provinciale vereeniging tot verbetering van het geitenras de voordeelen uiteengezet van het houden van geiten. lederen Zeeuw wekte hij op om in deze crisistijden die bron van inkomsten aan te boren. De handel in melkgieten en drilboren is plotseling buiten gewoon levendig geworden. Met de vereeniging tot bescherming van dieren onderhandeling, om chloroform voor geringen prijs te bekomen. Bij de politie te Oost- en West-Souburg is aangifte gedaan van vermissing van een rijwiel, dat het laatst voor een café aan de Kanaalstraat is gezien. Geen alcohol bij snelverkeer Uit de Zeeuwsche hoofdstad vernamen wij, dat verschillende oude mannen- en vrouwenhuizen een nadeelig slot hebben. Gedeputeerden willen nu een verordening maken, waarbij verboden wordt, dat men bij huiselijke feestjes in die inrich tingen het „Lang zullen ze leven" aanheft. Men schrijft ons uit Veere, dat j.L Maandag 3 Dec. laatste maal de gemeenteraad in de Vliegloods vergaderd heeft. Men begon last van de Uiverkoorts te krijgen. Op Sinterklaas heeft Goes zijn nieuwen burgemeester ge kregen. Geruchten dat Zijn Edelachtbare het eerst waargenomen is in 'n klomp onder de schouw in 't gemeentehuis zijn onjuist Tot de volgende week, dames Op 28 November werden in een der lokalen van de Ambachtsschool te Middelburg de eindlessen gegeven van den Bakkerscursus voor Walcheren, uitgaande van den Provincialen Zeeuwschen Bak- kersbondGroep van leeraren en cursisten. Bij de schaapskooi te Kapellebrug. Ds. HK. Qaeré fe Dcmburg vierde deze week zijn zilveren jubiléop onze foto ziet men den eerwaarden jubilaris temidden van den kerkeraad zijner gemeente. Ducdalven van den aanlegsteiger te Walsoorden. Als het St. Nicolaasfeest geweest isNiet vergeten door den Sint.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 25