Zeeuwsche Sport Regen op een Zondag, welke bestemd was om te worden besteed aan de voetbalsport, geeft meer booze gezichten en slechte humeuren dan zelfs een verregende vacantiezondag zou kunnen veroorzaken. De eerste Zondag van December is totaal verregend. Vele vergeefsche reizen zijn gemaakt, zoowel door clubs als door scheidsrechters. Op alle velden het zelfde beeld. Eenige clubbestuurders omstuwen den scheidsrechter, onderzoekend de consistentie van het veld en negeerend den traag doorsijpelenden regen, zoo af en toe afgewisseld met fel striemende vlagen. Het veld schijnt den doorslag te moeten geven en dat gaat in sommige gevallen, maar de meeste velden zijn ook na den velen regen nog bespeelbaar, omdat we een droge periode gehad hebben. En hoewel men de regenvlagen als niet aanwezig beschouwde, omdat we immers zoo kinderachtig niet zijn, is toch de hoop van menig penningmeester daarop gevestigd, om afkeuring te krijgen. In de meeste gevallen is het gelukt en heeft de scheidsrechter de spelers niet aan dit weer willen blootstellen, "t Resultaat één lachende partij, de thuisclub, die zich bijna den recettebuit zag ontgaan van een wedstrijd en één huilende partij, de bezoekers, die een dure reis maakten en nog eens terug moeten komen. De op allerlei beschermde plekjes nog samenscholende sup porters, die, ondanks het feit, dat ze het „van tevoren wel gewe ten hebben", toch maar eens zijn komen kijken, blijven bij de keuringsplechtigheid op eerbiedigen afstand en wachten nat en gelaten het vonnis af. Als de scheidsrechter zegt, dat er ge speeld zal worden, zullen zij zich nog natter laten regenen, dan ze al zijn. Dat zijn degenen, die men uitscheldt voor voetbal dwazen en die de club zijn trouwste supporters zal noemen. Een verschil van appreciatie. Keurt de scheidsrechter de zaak af, dan zullen zefdit bericht met vreugde ontvangen, omdat de kachel en de radio tenslotte meer behagen geven, maar toch zal, er nog een enkele beweren, dat „het nu wel een beetje regent, maar dat het veld toch wel be speelbaar is". Op de traditioneele St. Nicolaasverrassingen moeten we dus wachten tot volgenden Zondag. Daarom zullen we ons vast op de wedstrijden van 9 December concentreeren. Immers, de spelers moeten zich ook al inleven in wat hun a.s. Zondag te wachten staat, waarom zal het voor den supporter niet noodig zijn Laat ons ook'eens iederen dag enkele oogenblikken in onze gedachten meeleven met- wat we den volgenden Zondag te zien zullen krijgen. Dan zullen we als meer bekwame supporters aan het lijntje verschijnen en zullen we direct in de noodzakelijke sfeer zijn om vanaf de eerste minuut onze favorieten aan te moedigen met al de kracht, welke we bij elkaar geconcentreerd hebben. Neen, lezer, we spotten er niet mee. Kijk eens naar onze elf „kerels van Lotsy". We beloven u, dat hiermee heel wat door des heeren Lotsy's concentratie-theorieén bereikt is. „En Milaan dan," zegt een pessimist. Wel, heel eenvoudig. Italié wilde ons niet in Rome hebben, al zongen we het ook nog zoo hard, dat we er heengingen en daarom heeft de almachtige Duce de tegenstanders en den scheidsrechter zoo geweldig geconcentreerd, dat we het in concentratie dezen keer moesten afleggen. 9 December. De dag van de eindwedstrijden om de Z.V.B.- ?ekers. Terneuzen, Zierikzee en Middelburg zuilen elkaar treffen in het Tournooi A. Wie zal de zilveren schaal veroveren dit jaar Het ligt het meest voor de hand, dat Middelburg de beste kans heeft, maar het kan best zijn, dat Terneuzen, spelend in den goeden vorm van de laatste weken, laat zien een cup- fighter te zijn. En wat zou er voor de Zierikzee-ploeg mooier zijn, dan hier nu eens een beetje roet in het eten van de beide tweede-klassers te komen gooien Hoewel het vergallen van iemands genoegen niet de meest bewonderenswaardige bezig heid is, zou het voor Zierikzee dezen keer een zeer eervolle prestatie zijn en niemand zou het deze ploeg uit sportief oogpunt of wat ook, kwalijk nemen. In Tournooi B. zijn het Corn Boys (Sas van Gent), Eiland- Boys (Vlissingen) en Zierikzee 2, die strijden om de eer. Het lijkt ons het meest voor de hand liggend, dat Eiland Boys met de eei gaat strijken. De Corn Boys echter vatten het als een eere zaak op, om een zoo goed mogelijk resultaat te bereiken. Wie nu eens de sterkste ploegen uit enkele Z.V.B.-districten wil zien spelen, heeft daartoe een schitterende gelegenheid. Zierikzee 2 is één van de sterkste Z.V.B.-ploegen van Schouwen-Duive- land, Eiland-Boys speelt de hoofdrol in de le Klasse van Wal cheren en Zuid-Beveland, terwijl Corn Boys een woordje mee spreekt in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. De gewone competitie-wedstrijden in Walcheren zijn geducht ingekrompen in verband met de Z.V.B.-wedstrijden. Vlissingen gaat een lastige klip, naar we hopen, omzeilen in Roosendaal. Alliance moet door Vlissingen overwonnen worden, als we de onderlinge ranglijst-verhouding bekijken, maar toch moet Vlissingen oppassen. Zeelandia geven we in Breda tegen de ploeg van dien naam niet al te veel kans op een overwinning. Vlissingen 2De Zeeuwen is weer eens zoo'n derby, waarvan weinig te voorspellen valt. Breskens ontvangt Hulst en kon best de Hulst-ploeg eens een kwaden middag bezorgen. Axel zal Sluiskil weinig kans op winst geven en we verwachten niet anders dan een gemakkelijke Axel-overwinning. Terneuzen 2 zal Oranje niet veel kans geven en baas in eigen huis blijven, dunkt ons. De voor de derde klasse B. vastgestelde wedstrijden moeten worden uitgesteld in verband met de Z.V.B.-bekerwedstrijden. VRIJDAG 7 DECEMBER 1934 891 De Konijnen- en pluimvee-vereeniging De Goede Verwachting re Hoofdplaat vierde haar eerste lustrum en organiseerde ter gelegenheid daarvan een tentoonstelling. Hiernaast het jubileerende bestuur. De kampioen van het pluimvee op de ten toonstelling te HoofdplaatBref Or pin g- thon, eigenaar W. Clement te Hoofdplaat. De winnaar van de wissel beker voor konijnen op de tentoonstelling te Hoofd plaat een witte Vlaamsche reus van P. Hubregtse te IJzendijke. Te Axel organiseerde de Slagershond een najaars vee-tentoonstelling. Over zicht van de markt tijdens de tentoonstelling. Op den achtergrond het raadhuis. Voor de af dee ling koeien bestond heel wat belang Zeldzaam groote exemplaren verte varkens trokken zeer de aandacht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 27