No. 28 VRIJDAG 7 DECEMBER 1934 893 rende zij de trappen af, maar zij kon zich zelf niet zoo dikwijls verzekeren, dat de man zich onbehoorlijk had gedragen en zijn weigering ten minste op een andere manier had kunnen uiten, of zij moest toch ook toegeven, dat haar eerste optreden als journaliste een treurige mislukking was geworden. Maar zij zou zich wreken en in het ochtendblad een schril verhaal zetten over de droe vige kwaliteiten van den beroemden John Norse als opvoeder. Zij vroeg zich maar niet af, of de krant een dergelijk artikel zou opnemen, waarin zij boven dien niet eens kon vertellen, wie Norse eigenlijk was en waaruit zijn roem be stond, want dat wist zij niet. Zij kende hem alleen als den man in den trein, die zooveel indruk op haar had gemaakt ondanks haar teleurstelling moest zij dat ook toegeven. In de etalagespiegels van een hoedenwinkel schikte zij haar mantel en hoed, die na den haastigen terugtocht niet onberispelijk meer zaten haar aandacht werd echter afgeleid door een klein mannetje in een jas van een on mogelijke gele kleur. Hij deed moeite om te verbergen, dat hij zich voor haar interesseerde, doch dat lukte hem al heel slecht. Met een niet geheel en al prettig gevoel van sensatie herinnerde Lucie zich nu flauw, dat zij den man reeds gezien had, toen zij het gebouw van den Nieuwsdrager had verlaten, en zij besloot te onderzoeken, of het mannetje haar volgde, of dat zij zich iets verbeeldde. Zij liep door, bleef nu en dan staan bij 'n winkel of om iets in haar taschje te zoeken, en iederen keer zag zij, dat de man haar volgde en staan bleef, wan neer zij stilhield. Toen liep zij een lunchroom binnen, die ook aan den achter kant een uitgang had vlug wandelde zij door de zaal en verliet het gebouw weer door den achteruitgang. Het mannetje in de gele jas bleef blijkbaar in de lunchroom zoeken, want hoe vaak Lucie op haar verdere wandeling naar huis ook omkeek, Ijaar vervolger zag zij niet. Manmoedig doorstond zij alle belangstellende informaties van de familie over haar ondervindingen als journaliste de plagerijen van haar broer weerde zij af door vriendelijk te vragen, hoe het ging met de zeventienjarige dochter van de buren, op wie hij meende verliefd te zijn, en overigens speelde zij het klaar om kalm te blijven en te verzekeren, dat de journalistiek een moeilijk vak was wie verwachtte dat je 't in één dag kon leeren, bewees alleen maar, dat hij er niets van wist. Zij verschanste zich verder achter de krant, om ver dere vragen te vermijden en na te denken over andere middelen ter verkrijging van het fel begeerde interview haar scherpzinnigheid en fantasie bleken echter niet groot genoeg te zijn, totdat zij een idee in de advertentiekolommen vond. Want daar las zij „Gevraagd een kindermeisje voor één jongen. Persoonlijk aanmelden in Excelsior-hotel, kamer 489." Dat was de kamer van John Norse Als zij eens probeerde die betrekking te krijgen Misschien kwam zij dan meer te weten over dezen beroemden man, allerlei bijzonderheden waar het publiek naar snakte. De hoofdredacteur had immers gezegd, dat zij niet op de gewone majiier tot Norse moest doordringen 't Was anders geen aanlokkelijk vooruitzicht om kindermeisje te zijn bij een kannibaal als Wim Norse, en zijn vader was niet bepaald vriendelijk voor haar geweest, maar 't was toch ook waar, dat hij op haar een anderen indruk maakte dan andere mannen, en dat hij.Lucie begon te peinzen en te droomen op een prettige manier. En den volgenden dag zat zij in den bus, om haar tweede bezoek in Excel sior af te leggen. Het was druk in den buser was nauwelijks plaats om te zitten, en de heer, die naast Lucie had plaats genomen, prikte met zijn krant bijna in haar gezicht. De man merkte het ook, mompelde een excuus en vouwde zijn krant op en Lucie herkende het ventje in zijn gele jas. Dat was meer dan toe vallig, vond zij misschien was het verbeelding, of misschien volgde hij de verkeerde, maar als hij misdadige plannen had, moord of wie weet wat, zou het niet veel uitmaken, of zij als de verkeerde vermoord werd. Voor alle zekerheid stapte zij drie halten te vroeg uit en ging te voet verder naar het hotel de man bleef zitten, en bij den ingang van Excelsior zag zij ook niets verdachts. Het was dus toch verbeelding. John Norse was niet thuis een man, die zich als secretaris voorstelde, ontving Lucie, hetgeen een onverwacht geluk was, want Norse zelf zou haar nooit als kindermeisje aangenomen hebben, bedacht zij nu. De secretaris vertelde, dat de kleine Wim een moeilijk karakter had en zeer zelfstandig op trad hij had zijn sympathieën en antipathieën, die hij nooit opgaf, en als hij iemand niet mocht.... „Als ik 't eens probeerde stelde Lucie voor, hetgeen de secretaris graag accepteerde, waarna de jonge kannibaal werd binnengeroepen. Wim verscheen met een grooten hamer in zijn hand. „De ouwe giraf," groette hij. De ouwe giraf bloosde, maar vroeg toch liefjes, of hij haar den hamer wilde geven hamers waren geen speelgoed voor kleine jongens. Wim ant woordde, dat hij van zijn moeder wel met hamers mocht spelen, en voegde er aan toe „Mijn moeder is veel liever dan u." Lucie bloosde weer en zocht een ander onderwerp de secretaris kwam haar te hulp en stelde voor om met Wim te gaan wandelen dan kon zij den jongen wat beter leeren kennen. De kinderjuffrouw-journaliste stemde dadelijk toe, maar Wim dacht er anders over en liet zich pas voor de wandeling kleeden, nadat hem beloofd was, dat hij den hamer mocht meenemen, plus een klapper pistooltje en vier bananen. Op straat gekomen vroeg Lucie hem, waarheen hij het liefst ging. „Dieren tuin," was het antwoord „ik wil de giraffen zien," en even later liet hij er op volgen „Zoo gaan we niet naar den dierentuin we moeten in andere straten." „Goed, goed," suste het meisje gedachtenloos zij wist zelf niet, waarheen zij ging, want iets anders vroeg ai haar aandacht de kleine man in de gele jas volgde haar weer. In haar plotselingen redeloozen angst voor den achter volger besefte zij niet, dat zij in de drukke straten, op klaarlichten dag, hoege naamd geen gevaar liep zij maakte zich alleen bang over de geheimzinnige plannen van het kleine mannetje en zocht naar een schuilplaats, waar zij veilig voor hem zou zijn. Als zij hem maar niet zag, was zij reeds veel geruster. De veiligheid zocht zij in 'n winkel, den eersten dien zij zag; het was een (Luchtfoto K.L.M.) Een luchtfoto van het Hollandsch Diep, die bijna verouderd isde lange spoorbrug bij Moerdijk is reeds beroemd, doch het water van 't Hollandsch Diep de breede scheiding tusschen Noord en Zuid. zal nu door een tweede brug. voor't verkeer. bedwongen worden. De luchtfoto geeft een goeden indruk van t machtige water, en van de grootschheid van het werk. dat de Nedeclandsche bruggenbouwers hier gaan ondernemen, en waaraan reeds begonnen is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 29