BUITEN DE GRENZEN 866 VRIJDAG 7 DECEMBER 1934 No. 28 In Saarbrücken. de hoofdstad van het Saargebied. worden de voorbereidingen getroffen voor de volksstemming in Januari a.s.. waardoor de bevolking moet beslissenof zij in de toekomst deel wil uitmaken van Duitschland of Frankrijk, ofwel den huidigen toestand (onder bestuur van een Volkenbondscommissiewil bestendigen, en waarover wij in Het vorige nummer reeds eenige foto's plaatsten. In de groote zaal van het stadhuis worden de kiezerslijsten gereed gemaakt. N Zwaar geboeid wordt Matuschka, die zich berucht maakte door zijn aanslagen op treinenna zijn ver oordeeling naar de gevangenis teruggebracht. Hij werd wegens tweeëntwintigvoudigen moord ter dood veroordeelddit vonnis kan echter niet uitgevoerd worden, daar hij slechts onder deze voorwaarde door Oostenrijk aan Hongarije wérd uitgeleverd. Matuschka zal zijn tuchthuisstraf in Oostenrijk ondergaan. Een waar kunstwerk is de bruiloftstaart die gemaakt werd voor het huwelijk van prins George en prinses Marina te Londen. De taart-toren is een bouwwerk van 2.30 M. hoog geworden. De koning in nationaal costuum, een exclusieve op name van koning Achmed Zogu van Albanië met zijn moeder en andere familiele den in de schilderachtige Al- baneesche nationale kleeding Een ontzagwekkende vesting van ijzeren beton.de Boulder stuwdam in Nevada Ver. St.), die opgetrokken is ter bedwinging en regeling van het water in het gebergte. Vooral 's nachts, wanneer de arbeiders werken bij het licht van duizenden lampen.maakt de stuwdam n overweldigen den en fantastischen indruk.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 2