Het opstapelen van de blokken tot een ijzerharden wand- Het samenvoegen der ijsblokken geschiedt door middel van water. alle takken van wintersport zijn aan wezig, en desondanks breekt men zich het hoofd hoe een baan, d.w.z. de denk baar-beste, kan worden verkregen. De deelnemers aan de internationale bob- slede-wedstrijden wenschen een baan, die alle mogelijkheden biedt om de snel heid van de slede zoo groot mogelijk te doen zijn. Een inde sneeuw uitgehouwen „loopgraaf", hoe goed verhard ook, en hoe zorgvuldig ook bevrijd van iedere oneffenheid, scheen toch niet te kunnen voldoen aan de eischen, die de deelne mers aan de Olympische wedstrijden stelden. In Garmisch-Partenkirchen, het beken de wintersportdorado in de Beiersche Alpen, heeft men een nieuw procédé toe- Nu en dan wordt de arbeid gestaakt en komt men *n paar warme handen halen. De proefrit. gepast, om een volmaakte bobsleebaan te ver krijgen. Uit het in de nabijheid gelegen Riesser- meer voert men ijsschotsen aan, die eerst op kubusmaat worden gezaagd en vervolgens met behulp van water, dat aanstonds bevriest, wor den samengevoegd tot spiegelgladde vloer 'en wanden van de siedebaan. Het schijnt, dat op een aldus gebaand traject de snelheid der sledevaar- ders nog aanmerkelijk vergroot kan worden. Dat het aanleggen van zulk een baan een koude en moeilijke liefhebberij is, welke de uiterste zorg ver- eischt, ligt voor de hand. Hoe een en ander in zijn werk gaat, kan men uit onze foto-serie te weten komen. Is de baan gereed, dan suizen de sleden met hun gevalhelmde bemanning er in duizeling wekkende snelheid overheen. een bocht. Het bouwen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 5