0)000) WA. TT IB O. 906 VRIJDAG 14 DECEMBER 1934 No. 29 Betsy Ranucci-Beekman als Aaf de Meeuw, moeder van Jaap, den voor uit scr evenden jongeman Een der eerste Nederlandsche speelfilms, die met veel kennis van zaken tot stand kwam, is Dood Water. Men.,heeft haar geba seerd op het moeilijke probleem, waarvoor de Volendamsche visschers komen te staan, die hun vischwater door den dijk zien afgesloten, en dus binnen afzienbaren tijd gedwon gen zullen zijn naar 'n ander beroep om te zien. Het conflict, dat dan ontstaat tusschen de conservatieve visscliers en een vooruitstrevenden jongeman, geeft deze film zoo dui delijk mogelijk weer. Uitstekende artisten als jan Musch, Jules Ver- straete, Betsy Ranuccy Beekman, e.a. vertolken de hoofdrollen, terwijl Gerard Rutten op zeer lofwaardige wijze de regie voerde. Een der meest opmerkelijke kwaliteiten echter is ongetwijfeld de schitterende foto grafie van Andor v. Barsy. Voor den proloog werd door het Concert gebouworkest onder leiding van dr. W. Mengelberg zeer gewaardeerde medewerking verleend. De film, die in de hoofdplaatsen van ons land reeds groot succes oogstte, werd op de on langs gehouden Biennale in Venetië met een der hoofdprijzen bekroond. Helga Gogh, die tn dit stille drama de rol van Maart je Brak. de verloofde van Jaap, speelt. Jaap de Meeuw (Teo de Maaldeelt Maart je Brak het nieuws mede. dat hij besloten heeft niet meer te gaan varen, doch te trachten ergens anders werk te krijgen. t^.Jan Musch, de hoofdrolvertolkerdie met één slag zijn naam als (ilmspeler vestigde. Johan Schilthuizen op de Volendamsche kermis, een der vroolijkste feesten van het visschersdorp. Jules Verstraete Volendamsche visscher.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 10