VROUWENLEVEN MLm* -I --W 1019. Japon van crêpé carré, met lange taille en garneering van effen zijde Dit model is ook ge schikt voor zware figuren. 1088. Regenjas voor jongens met omgeslagen kraag en revers en groote opgestikte zakken. 1084. Practische kindermantel van geruite stof met schouderstuk, aan gezet kraagje met revers, ingezette zakken en sluiting met ceintuur. 1029. Feestjapon van zijde met korte pofmouwtjes, pele rine en langen klokrok. De japon heeft'n elegante garnee ring van strookjes en van *n ceintuur met grooten strik. MODE-DETAILS De details van het toilet hebben steeds een groote rol gespeeld, maar zelden toch is er zóó veel werk van gemaakt als in onzen tijd. De vindingrijkheid der mode-ontwerpers lijkt onuitputtelijk. Wat 'n fantasie, bijvoorbeeld, was er noodig voor de samenstelling van zoo velerlei mouwen. Er zijn mouwen van zulk een allure, dat ze heel de aandacht opeischen voor zich alleen, mouwen, welke heel 'n toilet karakteriseeren. Zoo'n paar raglan-mouwen bijv., van afstekende stof, lang en héél wijd, ballonachtig uitvallend bij de ellebogen en een weinig nauwer wordend bij de manchetten. Of bij 'n zwart fluweelen japon 'n paar strakke mouwen met hooge manchetten, zeer wijd uitstaand boven de ellebogen en gevoerd met dezelfde zijde, waarvan de van voren gestrikte ceintuur is genomen. Ook de nieuwste mantels hebben vaak extra vagante mouwen. Soms is het bovengedeelte ervan wijd en overbloesend, van bont, soms wordt er 'n reep bont, reikend van even onder den schouder tot even over den elleboog, om de mouw geslingerd, soms hebben ze een nauwsluitende manchet van bont onder wijde, half lange mouwen. En dan de mouwtjes der avondtoiletten Pof mouwtjes in allerlei afmetingen zijn nog steeds zeer gewild. Maar daar naast zien we allerlei fantasieën; 'n strookenmouw, bijv., als 't ware losgetornd aan den bovenkant en neerhangend van even onder de schouders tot aan den elleboog. Bij 'n tafzijden japon met strak lijfje en zeer wijden langen rok Van alle In deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avond jasjes en kinderkleeding. Bi) bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No 142700; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONEN KANTOOR „PANORA", Nassau plein 1, Haarlem, waarbij 10 ets extra voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. worden de mouwtjes gevormd door vier bloem bladen, van voren en op den rug bij de halsopening bijeen gerimpeld, samengevat op de schouders en stijf uitstaand boven de bovenarmen. Eenzelfde paar groote bloembladen vormt een strik bij de taille. Dergelijke japonnen met 'n héél eenvoudige nauwsluitende taille en 'n zeer wijden en langen ingerimpelden rok worden door verschillende Parij- sche modehuizen gelan ceerd. Ze herinneren sterk aan een mode uit vervlo gen tijden, vooral wanneer de hals wordt afgewerkt met een kanten kraagje. Bizonder elegant is ook de hierbij afgebeelde avondjapon een zijden japon met langen klokrok en modieuze strookjes- garneering. Strookjes van stolpplooien omzoomen de pelerine en garneeren den rok op een wijze welke, samen met den grooten strik van de cein tuur, de lichte aanduiding geeft van 'n tournure. De V-vormige halsopening wordt afgewerkt met 'n toef bloemen. Men heeft voor deze japon 5 y2 M. stof noodig van 1 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Ons tweede japonmodel is zeer geschikt ook voor zware figuren. Deze ja pon, ontworpen in crêpe carré en gegarneerd met effen zijde, heeft 'n lange, puntige taille en 'n plooi in de voorbaan van den rok. De rug, met puntig schouderstuk, heeft een naad in 't midden. Een en ander geeft, met de lange gladde mouwen, het effect van slankheid dat voor vele figuren ge- wenscht is. Het patroon van deze japon is verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46, 48, 50 en 52. Benoodigd 3 M. stof van 1.40 M. breedte. Voor onze schoolgaande kinderen kiezen we liefst eenvoudige practische mantels, geschikt voor en bestand tegen allerlei weersgesteldheid. Dat zulke mantels er toch aardig kunnen uitzien be wijst het hierbij gerepro duceerde modelletje, ont worpen in geruite stof. Het heeft 'n aangezet op staand kraagje met revers, aparte schouderstukken, ingezette zakken en een sluiting met ceintuur. Het patroon ervan is verkrijgbaar met 'n boven wijdte van 68 en van 72 c.M. Voor jongens geven we hierbij het model van 'n regenjas, met omgeslagen kraag en revers en flinke opgestikte zakken. Het patroon van dit jasje is verkrijgbaar met 'n bovenwijdte van 72, van 76 en van 80 c.M. PAULA DEROSE ZIJDEN KUSSENS Voor het mooie waaier-kussen, hierbij afgebeeld, hebben we noodig 2 lapjes van satijn of brocaatzijde van 60 x 50 c.M. De bovenkant loopt gebogen en het hoogste punt tot den onderkant gemeten is 60 c.M. Van de zijkanten af dus iets minder. We teekenen iederen lap afin banen van 10 c.M. (zie teekening). Eerst teekenen we de rechte lijnen met kleer- makerskrijt en geven ze daarna den boogvorm, precies meeloopend met den bovenkant. Wilt u het met potlood afteekenen, doe dit dan aan den verkeerden kant. We halen nu op de hand of op de machine de bovenste gebogen lijn in tot op 45 c.M. en de onderste lijn tot op 5 c.M. Vervolgens worden alle tusschenliggende gebogen lijnen regelmatig inge haald. De beide kanten worden precies hetzelfde ge daan. Het geheel ziet er dan uit als op de teeke ning is aangegeven. Den onderkant werken we af met een glad puntstukje. Den bovenkant van dit puntige zakje naaien we langs den ondersten boog. Lint of roosjesgalon wordt gewerkt over de inhaalsteken. U kiest daarvoor een contrastee- rende kleur. Het is beter de kapok niet direct in het zijden kussen te stoppen, doch een apart binnenkussen te maken, gevuld met kapok. Dit kussen moet wel precies denzelfden vorm hebben, doch wordt niet gerimpeld. Het overtrek moet echter heel goed passend zijn om het binnenkussen. Wanneer het overtrek om het binnenkussen geschoven is, wordt de bovenkant dichtgenaaid. Langs den geheelen omtrek kan over den naad een smal lintje komen voor afwerking. Ook kan men den voor- en achterkant verbinden door een biais van 8 c.M. breed. Het ovale kussen, rechts onderaan op de teeke ning, is van satijn, omrand met smal goudkant. De ruit van smalle lintjes wordt afgewerkt door een eenvoudig geborduurd randje, half op 't lint, half op 't kussen. Het medaljon bestaat uit 4 bloemen, gemaakt van lint en blaadjes (zie onderaan links). D. D. L. BI

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18