Zeeuwsche Sport No. 29 VRIJDAG It DECEMBER 1934 923 De Z.V.B.-bekerwedstrijden zijn een sportief succes geworden. Door alle deelnemende elftallen is in fairen kamp gestreden om de overwinning. Slechts één wedstrijd had wat kalmer gespeeld kunnen worden en dat was jammer genoeg de wedstrijd tusschen de twee toonaangevende elftallen in dit tournooi n.l. Middelburg en Terneuzen. In dezen wedstrijd, welke weliswaar niet ont aardde, kwamen momenten voor, dat het heusch wel wat vriend- schappelijker gekund had en misschien met meer succes. Deze momenten waren werkelijk dissonanten in het overigens zeer wel geslaagde voetbalfestijn. De groote waarde van deze wedstrijden ligt niet in het winnen van een beker of medaille. De bedoeling van de organisatoren is evenwel het scheppen van een mogelijk heid, meer contact te krijgen tusschen de vereenigingen in de excentrisch gelegen deelen van het gebied, dat den Z.V.B. als erkenden bond is toegewezen. Dit is wonderwel gelukt, daar we in Tournooi A. b.v. zien, dat een vereeniging als Zierikzee door deze wedstrijden in de gelegenheid wordt gesteld, uit te komen tegen Terneuzen en Middelburg, wat voor een derde-klasser nu niet dagelijks voorkomt. Sterker komt het nog tot uiting bij Tournooi B., waaraan deelnamen Eiland Boys uit Vlissingen, Corn Boys uit Sas van Gent en Zierikzee 2. Wanneer zal het voorkomen, dat elftallen uit Zeeuwsch-Vlaan deren en van Schouwen en Duiveland een elftal uit het centrum van de provincie ontmoeten, ja, sterker nog, wanneer zullen zij in de gelegenheid zijn, elkaar te ontmoeten Bijna nooit en als het dan nog eens het geval is, zal het meestal in vriendschappe lijke wedstrijden zijn, welke niet met zooveel vuur gespeeld worden als de wedstrijden van j.l. Zondag om de Z.V.B.-bekers. Met veel belangstelling hebben we een deel van bijna alle wedstrijden gevolgd en naar onze meening zijn de prijzen ver deeld overeenkomstig het beeld van sterkte der ploegen, dat de wedstrijden te zien gaven. In Tournooi A. heeft Middelburg op onbetwistbare wijze getoond de'sterkste te zijn. Overwinningen van 80 en 61 op resp. Zierikzee en Terneuzen laten geen twijfel over. Inde wed strijden, hoewel nog niet volledig uitkomend, bleek Middelburg inderdaad veel sterker te zijn. Terneuzen heeft beslag gelegd op den tweeden prijs, door een 1 O-overwinning op Zierikzee. Dit is voor Terneuzen een zeer poover resultaat en voor Zierikzee een schitterende prestatie. Daarbij mag echter niet uit het oog verloren worden, dat Terneuzen tegen een hard werkend Zierik zee met tien man speelde. Jammer, dat het eene doelpunt, dat Terneuzen scoorde, nog van dubieuze kwaliteit was en o.i. in buitenspelpositie gescoord werd. Het heen en weer getrap in een kluwen van spelers, vlak voor 't doel, ontnam echter den scheids rechter het zicht, zoodat we ons goed kunnen voorstellen, dat hem de fout ontgaan is. Door de grootste overwinning was een speciale beker be schikbaar en dezen had Middelburg reeds uit de voorwedstrijden geannexeerd. Door de 08-overwinning op Zierikzee bevestigde deze ploeg nogmaals haar recht op dien prijs. In Tournooi B. is Eiland Boys de sterkste gebleken en heeft deze kranige ploeg, welke nog slechts enkele jaren in Z.V.B.- verband uitkomt, beslag op den wisselbeker gelegd. De overwinningen, welke Eiland Boys in de competitie behaalt, zijn in vele gevallen zwaar bevochten. In deze wedstrij den ging het betrekkelijk gemakkelijk en moesten Corn Boys en Zierikzee 2 voor het betere spel der Vlissingers wijken. Hieruit blijkt wel, dat de eerste klasse in het Centrum op hooger peil staat dan in de andere deelen van de provincie, West Zeeuwsch-Vlaanderen even buiten beschouwing gelaten. Het zou nu aardig zijn, eens een wedstrijd te organiseerén (Kerst dagen tusschen Oostburg en Eiland Boys om ten slotte te kunnen vaststellen, welke eerste-klasse-afdeeling Z.V.B. de kroon spant. Voor de nederlagen, welke Zierikzee 2 en Corn Boys leden, zijn wel verontschuldigingen aan te voeren of liever er is mis schien aan te toonen, waarom deze ploegen tegenover Eiland Boys in het nadeel waren. Een ploeg als Zierikzee 2 zit geïsoleerd op Schouwen en Duiveland en moet elk jaar weer haar kleine programmaatje in engen kring afdraaien, waaruit deze ploeg in vele gevallen gemakkelijk als overwinnaar te voorschijn komt. Dit is voor de opvoering van de capaciteiten der spelers niet erg bevorderlijk. Corn Boys is een nog betrekkelijk jonge ploeg, welke nog maar korten tijd in Z.V.B.-verband uitkomt en van een lagere klasse in veel te korten tijd is terechtgekomen in de eerste klasse van den Z.V.B. Ten gevolge van moeilijkheden, welke de Z.V.B. ondervindt in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen bij de indee ling, kon dit niet anders. Nu kwam er nog dit bij, dat Corn Boys mede ten gevolge van de moeilijkheden in dat distfict reeds een paar weken niet gespeeld had en daardoor als het ware ongetraind in den strijd kwam. De laatste wedstrijd tegen Eiland Boys was echter lang niet slecht en beter dan die tegen Zierikzee in de morgenuren. Speltechnisch mag er aan de wedstrijden nogal eens iets ontbroken hebben, uit sportief oogpunt zijn deze laatste wed strijden uit de Z.V.B.-bekertournooien een eclatant succes geworden, waarmee die organisatie een mooi resultaat wist te boeken, al was het alleen uit propagandastisch oogpunt. Iedere vereeniging, welke de belangen van het Zeeuwsche voetbal inziet, moet een volgend jaar door inschrijving van haar wil om mede te strijden voor de belangen van haar voetbal-district, blijk geven. Ter» slotte zij nog vermeld, dat Eiland Boys na loting met O.N.W. (Sluiskil) den beker voor de grootste overwinning in Tournooi B. in beslag nam. Beide ploegen, waarvan O.N.W. in de voorwedstrijden, hadden een 01-overwinning geboekt resp. op Corn Boys en Groede. Zondag jj. hadden de eind-wedstrijden plaats om den Z. V B -bekerIn de finale ontmoette Middelburg het elftal van Terneuzen. Middelburg werd winnaar en verwierf daarmede den beker. Een moment uit deze ontmoeting. Een korte aarzeling der spelers De verdediging van Terneuzen redt. De keeper van Terneuzen wordt gepasseerd. Men ziet den bal langs den uitgeloopen keeper gaan Een ver schot op het doel van TAfneuzen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 27