De nieuwe burgemeester van Goes geïnstalleerd Zeeuwsche Omroep Door den jongsten wethouder en het jongste raadslid wordt de nieuwe magistraat begroet. De oudste wethouder, de heer Van Melle. in stalleert den heer Dussel- dorp als burgemeester en omhangt hem met de ambtsketen. AJa de installatie poseerde de burgemeester met familie te midden van den Goeschen raad voor ons. Hallo hallo hier is de persdienst vai schen Omroep. Het verder vertellen welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit verschillende plaatsen in Zeeland, dat er op de crisisvergaderingen van de Zeeuwsche Landbouwmaat- schappij zoo verschrikkelijk zwaar gerookt is, dat de Provinciale Stoombootdiensten op de Schelde van hun misthorens moesten gebruik maken en dat de malaise in de Brabantsche sigarenin- dustrie goeddeels verdwenen is. Uit Stavenisse bereikt ons het verrassende bericht, dat de ambtenaren van den centralen veekeuringsdienst bij een slager verscheidene kilo's gesmolten vet gevonden hebben. De man had zeker van tevoren voor heete vuren gestaan 1 De Middelburgsche rechtbank heeft een Arnemuidenschen landbouwer even vóór Sinterklaas veroordeeld tot één gulden boete, omdat hij een paard toevertrouwd had aan een kind beneden den leeftijd van 13 jaar. De speelgoedwinkels op Walcheren hebben sindsdien bijna geen hobbelpaardje meer verkocht. Onze correspondent te Hoofdplaat schreef ons, dat bij een jachtpartij onder de gemeente een veertien-jarige jongeling door een volle laag hagel getroffen is. Overal elders is de winter in Zeeland erg zacht. Uit Vlissingen telefoneerde men ons, dat op de werf van „de Schelde" het Engelsche stoomschip „Speecher" is gerepareerd. Er moest een nieuwe draad op zijn schroeven worden aange bracht. Menschelijke speechers in Nederland zijn gewoonlijk alleen den draad van hun rede kwijtgeraakt. Te Terneuzen liepen deze week geruchten, dat het rusthuis voor ouden van dagen veranderd zou worden in een jeugd herberg. Het sprookje van de apenklieren en verjongingskuren heeft een taai leven 1 In den gemeenteraad van Wissekerke heeft een der vroede vaderen er sterk op aangedrongen om voortaan gedurende de vergadering alleen maar thee te schenken. Op de verlichting in deze gemeente is veel bezuinigd, het is meestal erg duister als de bijeenkomsten afgeloopen zijn en alle wegen zijn omzoomd met slooten. Te Goes is een liedjeszanger geverbaliseerd, omdat hij zonder vergunning en met een schorre stem zijn bedrijf uitoefende. Hij is op transport gesteld naar Heesch. Te Stoppeldijk, zoo schrijft men ons, heeft een Varkenswet- confroleur de hand gelegd op drie varkens. Wij zijn bepaald nieuwsgierig naar de maat van des mans handschoenen. Te Sluis heeft men zeer kordaat een ezel gebruikt om er Zwarten Piet op te laten rijden. Elders worden deze dieren helaas nog met te veel onder scheiding behandeld. Wij sluiten nu tot de volgende week, dames en heeren No. 29 VRIJDAG 14 DECEMBER 1934 899 Op Donderdag 6 December werd de heer R. Dusseldorp geïnstalleerd als burgemeester van Goes. Voor deze plechtigheid bestond veel belangstelling van autoriteiten en burgemeesters van andere plaatsen. O a. merkten we op de burgemeesters van Middelburg en Vlissingen. die hier voor het Raadhuis te Goes aankomen. Aankomst van den nieuwen burgemeester met echtgenoote voor het Goesche Raadhuis.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 3