N HOTEL f 9 'JSj? Sul I1É De stad Serajevo, waar de Oostenrijksche troon opvolger, aartshertog Frans Ferdinand, op zoo gruwelijke wijze werd vermoord, draagt nog steeds 'n half Oostersch karakter. Met haar honder den moskeeën, Turksche bazaars, pittoreske houten huizen en wondermooie cypressenlanen maakt zij op den Westerling een werkelijk bekoorlijken indruk. Sinds 1878 is men begonnen de stad naar Europeesche ideeën te herbouwen, doch tot nog toe is het aspect sterk oriëntalisch gebleven. Op een van zijn omzwervingen kwam onze correspondent in een der oudste stadswijken, waar dag aan dag een echt Turksche bedrijvigheid heerscht. Koop lieden en boeren uit de provinciën in typische kleedij en belangstellenden in contrasteerende Westersche dracht doen hun zaken in de straten, hetgeen somtijds aanleiding geeft tot een leven digheid, waarvan wij ons geen begrip kunnen vormen. In een van deze buurten bevindt zich een eigenaardig hotel, dat speciaal door Muzelmannen bezocht wordt. Vroeger deed het dienst als tus- schenstation voor karavanen, die vanuit Turkije noordwaarts trokken naar Weenen en Duitsch- land, doch thans stappen er voornamelijk rond- Een kijkje in een van de hotelkamers. De gasten drinken de Turksche koffie op den divan. Dé binnenplaats van het hotel. De boeren stapelen de manden met vruchten op den tweewieligen wagen om ze naar de markt te voeren. Na het avondgebed wordt de zware hofdeur gesloten De keuken in't hotel voor Muzelmannen. Het meisje bereidt een van de Oostersche spijzen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 4