-\r.' - 905 's avonds zoemend de schoonmachines, worden de zakken ge stouwd op kaarsrechte, meters-hooge klampen, klasse bij klasse, in strikte orde. In Breskens concentreert zich voor West-Zeeuwsch-Vlaan deren de tarwe- en graanhandel. Hier treft men aan een up-to-date warmelucht-drogerij voor granen, een poetsmachine voor verwezen graan, allermodernste schoonmachines en immense opslagplaatsen. De verscheping der tarwe, opgeslagen in de diverse pak huizen op de andere dorpen, gaat eveneens over Breskens. Imposante vrachtauto's voeren in staag tempo de zakken aan naar de in lading liggende schepen. Tientallen arbeiders dragen in kloeke regelmaat de vrachten en storten het gouden graan in de scheepsruimten. Hier brengt de tarwehandel nu en dan ongekende bedrijvigheid en een welkom werkobject in deze vereenzaamde kontreien. GUUST AERNAUDTS. keurings-systeem is inge steld. Het grondkenmerk van den „modernen" tar wehandel is het „auto matische". Alles loopt met vooropgezette normen, vaste prijzen, vaste leve- ringsdagen, vaste vergoe ding voor diverse werk zaamheden. Automatisch! Toch brengt de graan handel nog wel eenig leven en vertier op de winter- stille dorpen. Op de leve- ringsdagen komen van alle kanten de zwaargeladen boerenwagens gereden met de kleurige, driftige paarden. Voor de pakhui zen rijen ze aaneen, wach tend om gelost te worden. Bedrijvig loopen de pak huisknechten met lenigen tred af en aan. De con troleurs vergelijken cri- tisch de aangevoerde par tijen met de gekeurde monsters, vervoerbewij- zen worden nauwgezet nagezien, depaardeknech- ten slungelen verveeld rond de voeren graan met beperkt geduld. In de pakhuizen ron ken van 's morgens tot De verscheping gaat over Bre kens. Imposante vrachtauto voeren in staag tempo de zakkei aan. Tientallen arbeiders dragen in kloeke regelmaat de vrachten en storten het gouden graan in de scheepsruimten. De laatste bedrijvigheid voor de aflevering van 't graan in West Zeeuwsch- Vlaanderen. In en voor de pakhuizen heerscht bedrijvigheid. De controleurs vergelijken critisch de aan- gevoerde partijen met de gekeurde monsters.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 9