VOOR FIJNPROEVERS GEBREIDE KINDERJURK VOOR DEN AVOND Voor feestelijke avondtoiletten is er al evenveel variatie als voor de kleeding van alledag. Geheel mouwlooze avondjaponnen ziet men slechts weinig meestal hebben ze korte pofmouwtjes of strookenmouwtjes en ook wel lange mouwen. Zijn ze geheel mouwloos en met 'n rug-décolleté, dan worden ze gewoonlijk aangevuld met 'n bijpassende cape of 'n soort burnous, laag neerhangend op den rug en gedrapeerd om de schouders heen. Wie zich 'n avondjapon wil .aan schaffen, die langen tijd meekan, kieze daarvoor een mooie zwarte stof en 'n model van eenvoudige lijnen of met een garneering, welke gemakkelijk valt te vari- eeren. Zwart is trouwens in dit seizoen zeer en vogue, zooals we weten. Voor jonge meisjes echter kiest men liever zachte pastelkleuren, waarbij de stof dan niet kostbaar behoeft te wezen om een bekoorlijk effect te kunnen geven. We beelden hierbij een japonmodel af, dat juist voor jonge meisjes bizonder geschikt is. Men kan er crêpe satin voor nemen in 'n zachte pasteltint. De gladde lange rok heeft 'n paar ingezette punten. De gladde taille met den modieuzen vierkanten hals ontleent al haar chic aan de wijde pof mouwen, welke met plooien doorloopen tot over de schouders. Een eenvoudige gedrapeerde ceintuur en een passend corsage vormen de verdere garneering. Van dit toiletje is het patroon ver krijgbaar in de maten 40, 42 en 44. Men he^ft er 4 M. stof voor noodig van 1 M. breedte. Een voornaam onderdeel van de tegenwoordige mode vormt de rug- garneering, waaraan soms heel wat meer zorg en moeite wordt besteed dan aan de versiering van de voorzijde der toiletten. We geven hierbij 'n paar afbeeldingen om dit modeverschijnsel te illustreeren. Vooreerst een avondjapon van tafzijde met een vlindervormige garneering op den rug. Tafzijde is voor deze japon het aangewezen materiaal, want ce ruggarneering ervan zou niet tot haar recht komen indien de zijde slap neerhing. Zij moet juist eenigszins uitstaan om aan den bovenkant van het rugpand, dat van onderen in punten eindigt, het effect te geven van 'n grooten vlinder. Aan den voorkant is de taille van dit toilet zoo eenvoudig mogelijk gehouden. De vierkante hals wordt enkel versierd door 'n paar clips. De rok heeft klokkende zijbanen. Voor deze japon heeft men 5M. stof noodig van 96 c.M. breedte. Patroon verkrijg baar in de maten 40, 42, 44 en 46. Bij ons tweede mo del, dat uitstekend in zwarte zijde zal kun nen worden uitge voerd, bestaat de rug garneering uit 'n klok- vormig aanhangsel van het rugpand,een aan hangsel, dat even doet denken aan de be faamde queue de Paris. Ook de rok heeft klokkende inzetsels. De taille met 'n punt laag doorloopend tot op den rok is van 1011. Avondjasje van velours chiffon met wijde ballonmouwen,. gegar neerd met 'n vos. 1025. Avondjapon qan tafzijde met vlindervormige ruggar neering. 1032 Avondjapon voor jonge dames van pastelkleurige crêpe satin, met vierkanten hals en origineel ingezette pofmouwen. 1028. Avondjapon met korte pofmouwtjes en klokkende gar neeringen bij de taille en in den rok. 1032 1028 voren geheel glad 'n paar schouderstrikken vor men de eenige versiering van den ronden hals. Het patroon van dit toilet is verkrijgbaar in de maten 40, 42, 44 en 46. Ter completeering van het avondtoilet geven we hierbij nog het model van 'n avondjasje. Zoo'n avondjasje behoeft volstrekt niet, kostbaar te wezen, wanneer men het zelf kan maken. En <Je practische vrouw zal het materiaal ervan later eventueel nog kunnen verwerken voor 'n blouse of 'n vest of een onderdeel van 'n japon. Dit jasje met zijn elegante wijde ballonmouwen werd ontworpen van velours chiffon en gegarneerd met 'n vos. Men heeft er 4 M. stof voor noodig van 95 c.M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 40, 42, 44 en 46. PAULA DEROSE. merde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Wlnterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avond jasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No 142700; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA", Nassauplein 1, Haarlem, waarbij 10 ets extra voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. GEBRADEN HAAS MET ROOM ln een braadpan smelt men pond boter, legt daarin den in stukken gesneden haas, en voegt er zout, peper, een fijn gesneden uitje, een sjalotje en 4 jeneverbessen bij. Als het vleesch aan beide kanten mooi bruin is, voegt men er nog 1 ons boter bij, strooit er 1 lepel paneermeel over, keert het om en overgiet het met 1 d.L. bouillon of water. Men braadt den haas dan gedurende een uur, terwijl men hem telkens bedruipt. Ongeveer 'n kwartier vóór het opdienen vermengt men het gerecht met 1 d.L. room, waardoor de saus een zeer fijnen smaak krijgt. Den haas, die niet gelardeerd wordt, overgiet men met de saus, eer men hem opdient. Op dezelfde wijze kan men ook wilde konijnen klaar maken. AGNES. Door verschillende onzer abonné's zijn modellen gevraagd van gebreide kinderjurken voor ver schillende leeftijden. De dames zullen begrijpen, dat we niet achtereenvolgens modellen kunnen geven voor de leeftijden van 2, 4, 6 jaar enz. Het hierbij afgebeelde modelletje is echter geschikt voor allerlei leeftijden. Volgens de hier onder volgende beschrijving gebreid met „Azalea"- wol en met aluminium naalden no. 2% (no. 3 indien men vast breit) wordt dit jurkje, van de schouders gemeten, ongeveer 45% c.M. lang en onder de armen 62% c.M. wijd. Men kan het gemakkelijk grooter of kleiner maken door het patroon van het rokje één of meer keeren meer of minder te breien. Wil men het rokje dan ook wijder of nauwer maken, dan rekene men erop, dat het patroon bestaat uit 13 st., zoodat het aantal st. dat men meer of minder neemt, steeds door 13 deelbaar moet wezen. Het bijzonder fraaie patroon van het rokje eischt de noodige oplettendheid. Ik raad daarom, vooral aan minder ervaren breisters, sterk aan, eerst even 'n proeflapje te breien om het patroon onder de knie te krijgen, eer men aan 't jurkje begint. Heeft men 't patroon eenige keeren gebreid, dan vlot het werk verder uitstekend mits men zich niet vertelt 1 Dit kan men echter al gauw constateeren, en het ongemeen fraaie patroon is, dunkt me, wel eenige extra zorg waard. Men begint aan den onderkant van 't voorpand, zet 145 st. op en breit eerst 2 toeren r. Dan volgt het patroon, dat uit 16 toeren bestaat. lste toer: 1 r. Verder telkens 1 r., 6 aver., 3 r., den draad naar voren brengen, 2 r. samenbr., (hierdoor ontstaat vóór de samengebr. st. een omslag, dien men in den volgenden toer als 'n steek breit), 1 r.laatste st. r. 2de toer: 3 r., draad naar voren, 2 r. samenbr. (omslag en st.). Verder telkens: 11 r., draad naar voren, 2 r. samenbr. Laatste 10 st. r. 3de toer: 1 r. Verder telkens 1 r., 3 aver., draad om de naald winden, 3 aver., 3 r., draad naar voren, 2 r. samenbr., 1 r. Laatste st. r. 4de toer: 3 r., draad naar voren, 2 r. samenbr. Verder telkens: 5 r.; 1 r., 1 aver., en 1 r. in den omslag gevormd door het om de naald winden van den draad in den vorigen toer, 6 r., draad naar voren, 2 r. samenbr. Aan 't eind van de naald 5 r., 5 aver., 5 r. 5de toer: 1 r. Verder telkens 1 r., 3 aver., draad over de naald leggen, 3 r., draad om de naald winden, 3 aver., 3 r., draad naar voren, 2 r., samen- breien, 1 r. Laatste st. r. 6de toer: 3 r., draad naar voren, 2 r. samenbr. Verder telkens: 5 r., 5 aver., 6 r., draad naar voren, 2 r. samenbr. Eind van de naald 5 r. (omsl. steeds als st. breien). 1de toer: 1 r. Verder telkens 1 r., 3 aver., draad over de naald leggen, 5 r., draad om de naald, 3 aver., 3 r., draad naar voren, 2 r. samenbr., 1 r. Laatste st. r. 8ste toer: 3 r., draad naar voren, 2 r. samenbr. Verder telkens 5 r., 7 aver., 6 r., draad naar voren, 2 r. samenbr. Laatste steken 5 r., 7 aver., 5 r.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18