Maaltijd in het atelier tusschen de decors en de lampen; dat is *t dichtst bij. en men verliest geen minuut van den vrijen tijd door heen en weer te loopen naar het restaurant. Het vrije kwartiertje RUST IN HOLLYWOOD In elk interview met de film-grootheden van Hollywood kan men lezen, dat zij vooral één ding graag doen, en 't daarom heel dikwijls doen n.I. filmen. Zij hebben hun heele hart aan de film verpand, zij vertellen allen dat het werk in de studio's zeer zwaar is, dat het alle inspanning van lichaam en geest vergt en dat 't heel veel tijd en arbeid vraagt om een klein stukje film te maken. Zoodat de lezer van het interview al gauw over tuigd is, dat de dames en heeren van de film hun hooge salaris niet voor niets aanpakken, dat er in de ateliers alles gedaan wordt behalve luieren, en dat zij slechts zelden naar hun mooie landhuizen kunnen gaan om daar te ondervinden, dat 't na gedanen arbeid zoet rusten is. Die rusturen worden dan nog gebruikt, aldus leest men in de interviews en de artikelen der reclame-agenten, om liefheb berijen uit te vieren als pannékoeken bakken of zelf handschoenen te fabriceeren, of om te lezen, rustig in een gezellige kamer, ver van alle reclame- gedoe en de zenuwachtige bedrijvigheid der studio's. Ja, de achturendag schijnt een ideaal, dat door de filmwerkers nog niet bereikt is. Maar in de filmfabriek zijn de vrije oogenblikken natuurlijk zeldzaam, men kan er even ademhalen, als een andere speler voor de zooveelste maal een scène moet repeteeren, misschien als een camera de fect raakt, als er iets niet gaat zooals het gaan moet (hetgeen in een studio nog wel eens schijnt voor te komen), als er geluncht moet worden, of als het werk naar den salon van kapper en grimeur voert. Een kapper is een voorname persoonlijkheid in het filmatelier, die druk werk heeft; dat is voor de spelers weer een geluk, want de stoelen van de Hollywoodsche kap- en grimeursalons zijn erg gemakkelijk, men kan er heerlijk rusten, en, als er collega's zijn, gezellig babbelen en roddelen. En het laatste is een ontspanning op zichzelf. Een filmspeelster wordt tijdens een pauze uer- mooid voor de volgende openlucht-opname

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 4