wachten op een gunstige beslissing.. Den Haag zweeg in alle talen I Toen is men in het college van Gedeputeerde Staten op een origineel idee gekomen. Het college meende, dat Goes geholpen moest worden, het wist, dat Kloetinge het been stijf hield en vermoed de, dat minister de Wilde een ijzige neutraliteit zou betrachten.... laat ons, zoo dachten zij nu, Kloetinge „soepel" maken met 'n groot brok van de gemeente Kattendijke en de restjes verdeelen tusschen Wemeldinge, Kapelle en Wolfaartsdijk. Op Kattendijke was de keuze van opheffing geval len, omdat het zeer groot was, geen schulden had (wanneer die'verdeeld moeten worden, is de animo bij de erven weg) en wijl men meende, dat het de Kattendijkers en Wilhelmina-dorpelingen niet veel VRIJDAG 28 DECEMBER 1934 Aan de Goesche en Kloetingsche grens, waar de annexatie - kwestie haar oorsprong uond. Het huis op den voorgrond behoort onder Kloetinge De huizen op den achtergrond be- hooren tot Goes. Eertijds kocht Goes den grond, waarop de nieuwe huizen staan, als bouw grond in de gemeente Kloe tinge aan. Het raadhuis pan Kloetinge. Waar de vroede vaderen van Wemeldinge vergaderen, die blijkbaar ook aanspraak werischen te maken op een hap uit Kattendijke. zou kunnen schelen, wanneer zij in een gemeente van ongeveer gelijk type zouden worden overgehe veld. Dit is heel anders uitgekomen. Van berusting in het op te leggen lot is geen sprake. Al leek het contact tusschen Kattendijke en Wil- helminadorp niet zoo innig: in de „ure des ge- vaars" hebben allen elkander gevonden en voelt men zich één. Met den burgemeester, de wethou ders en de gemeenteraadsleden heeft de geheele stemhebbende bevolking ziclr opgemaakt tot een klinkend protest, dat weergalmen zal zoolang er kans is, dat er naar geluisterd wordt in Den Haag. En die kans is, gezien minister de Wilde's tegenzin in annexaties waarover de meeningen uiteenloo- pen, niet gering. Aan den eenen kant zal hij niet blind zijn voor de voordeelen, die voor anderen aan Kattendijke's opheffing vastzitten, doch aan den anderen kant zal hij zeker niet onverschillig blijven voor 't protest van Kattendijke, dat niet opgeofferd wenscht te worden om anderen tevreden te stellen. Met groote interesse wacht vooral het deel van Zuid-Beveland, dat onmiddellijk bij het geval betrokken is, de verdere ontwikkeling van het conflict af. Voorloopig vinden de schermutselingen nog in eigen gewest plaats. De gemeente-besturen zijn door Gedeputeerde Staten gehoord. Wordt Kattendijke's verzet te licht bevonden in Middelburg, dan moeten „de dubbele gemeente raden" in de betrokken gemeenten zich uitspreken en eerst nadien zal de eindstrijd op het Haagsche Binnenhof worden uitgevochten. We kunnen ons vergissen, maar wij voor ons gelooven, dat de loop der dingen niet ten ongunste van de belaagde gemeente zal gaan. De krijgskans is in onze lage landen nooit ten ongunste geweest van het vermaarde en dichterlijk befaamde strijdbare volk der Katten RENIER RUVELT. No. 31 Gezicht op het dorp Kattendijke aan den voet van den dijk. Hoekje van de kerk van Kapelle met raadhuis.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 9