VRIJDAG 4 JANUARI 1935 1021 Ze keek hem aan en liet haar oogen dan rusten op den eenvoudigen ring met één brillantje, welken hij in zijn hand hield en die nog niet de helft van de waarde bezat van den kleinsten steen uit de brillanten broche van John of van de kleinste der parels van James' collier. Maar voor haar beteekende dit een koninklijke gift, omdat het gespaard was van geld, dat door harden arbeid was verdiend en met een overgroote liefde was gegeven. Er kwamen tranen van geluk in haar oogen. „Edward! het is prachtig, doe hem zelf aan mijn vinger." Hij deed het met bevende handen en kuste haar dan opnieuw. „Weet je," zei hij fluisterend „Het is haast te mooi om waar te zijn dien avond dat ik je voor het eerst ontmoette, toen ik bij mr. Malone moest komen. Je was toen zoo vriendelijk. En ook later toen je met me naar een concert bent gegaan. En nu weer dit en ik die niets beteeken en zoo weinig.zoo heel weinig aan je kan geven. Hoe kun je mij nu liefhebben Dat zal ik nooit begrijpen nooit." „Dat hoef je ook niet te begrijpen, 't is genoeg als je het weet, dat ik je liefheb om jou, om jezelf." Hij bleef een tijdlang in gedachten zitten en zei dan „Het zal mijn chefs wel erg verbazen als je weg gaat. En lieveling, weet je, ik had toch zóó ge hoopt, dat ik dit jaar opslag zou krijgen, maar dat is niet gebeurd." Een eigenaardige holle boom bij het meer Arrowhead in Californiëlinks draagt de stam een vergroeiing, die op een dierenkop gelijkt. (Foto Metro Goldwyn). Zij scheen door emotie niet verder te kunnen spreken, en draaide haar hoofd.om. „Mary „Ja „Ik ben rijk, en je bent oud genoeg om te weten, wat dat zeggen wil. Alles.... alles wat je ver langt zal ik je kunnen geven. Oeld beteekent toch alles in de wereld!" Ze stond op het punt kwaad te worden. Wat dacht hij, dat hij haar zou kunnen koopen Maar ach, hij kon het immers niet helpen, 't zat in zijn bloed, net als in dat van zijn vader, dacht ze. „Ook dit kan geen verandering brengen in mijn besluit." Ze legde het etui weer voor hem neer. „Is er soms iemand anders vroeg hij heesch. Mary glimlachte. „Als dat zoo is, zal ik 't u vertellen." Den volgenden ochtend aan de ontbijttafel kreeg John Malone haar brief. Over een maand zou ze gaan, maar als hij er de voorkeur aan gaf, direct. Deze brief zat in zijn zak, toen de beide mannen naar kantoor reden. John voelde zich vreemd onnatuurlijk. Hij hoopte maar, dat niemand daar iets van zou merken. Aan den anderen kant van 't groote bureau had zijn zoon hetzelfde eigenaar dige, drukkende gevoel en hoopte hetzelfde. John vroeg zich af, of Jgmes iets vermoed had en James vroeg zich dat eveneens van zijn vader af. Voor niets ter wereld zou een van beiden er tegen den ander over gesproken hebben. Den daarop volgenden Za terdagmiddag had mrs. Templeton als gewoonlijk haar vrijen middag. Ze nam dien dagden busnaar het park. Bij den ingang wachtte iemand haar op, een man met goedige, blauwe oogen. Zijn glim lach, als zij elkander groetten, was meer dan vriendelijk. Zij liepen het park in en gingen op een stil plekje bij den vijver op een bank zitten. De man scheen zenuw achtig te zijn. „Mary „Ja Edward 1" „Sinds de vorige week Zaterdag ben ik in den zevenden hemel geweest, en jij ook Het is te mooi om waar te zijn „Je bent mij óók geen oogenblik uit de gedachte geweestantwoordde Mary naar- waarheid. Hij nam haar hand en kuste haar. „Niet hier, liefste," zei ze teeder. Hij zuchtte. „Mary, lieveling, ik hoop oprecht, dat ik je gelukkig zal maken."

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 29