VRIJDAG 4 JANUARI 1935, 1023 Ze stelde hem gerust en verzekerde hem, dat zij best rond zouden komen. „Je moet het den heeren Maione wel spoedig zeggen." Groan keek verrukt. „Wanneer zouden we kunnen trouwen vroeg hij zacht. „Wanneer je maar wilt, Edwardluidde het zachte antwoord. Maandagmorgen trad Edward Groan het privé- kantoor der heeren Malone met opgeheven hoofd binnen. „Mag ik de heeren misschien een oogenblikje storen ?"- De Malone's meenden een nieuwen toon in Groan's stem te hooren. John legde even zijn corresponden tie terzijde „Ja, Groan, wat is er?" ,,'t Betreft mijn vacantie, heeren. Ik zou die graag nu met Januari nemen, omdat ik in Sep tember niet weg kon." „Toch geen trouwplannen, wel?" vroeg James met een drogen lach. Groan knikte bevestigend. „Jawel, mijnheer." De Malone's geloofden hun eigen ooren niet. Groan trouwen Enfin. „Natuurlijk, hoor. Regel het maar zooals je wilt. Voorloopig onze gelukwenschen. Ik veronder stel wel, dat wij de dame in kwestie niet zullen kennen „Toch wel, want mrs. Templcton heeft mij tot een der gelukkigste stervelingen gemaaktzei Groan, en verliet dan vlug het kantoor. Er zijn momenten in het leven, die zich niet voor een beschrijving leenen, en zoo'n oogenblik volgde nu op deze mededeeling in het privé-kan- toor der heeren Maione. Geen der beide mannen sprak een woord. Ze konden zichzelf moeilijk een houding geven. John herstelde zich het eerste. „Mijn hemel Wie had nu zooiets gedacht „Zoo'n geslepen, oude hond zei James, brom mend achter zijn bureau. „Gelukkige kerel Natuurlijk moeten we hem houden „Door zijn salaris te verhoogen John knikte. „Kijk eens hier, wat zou je er van zeggen, als we hem onze filialen in de Oost eens voor zes maanden lieten controleeren Ze overwogen samen het voor en tegen. Er was niets op tegen - het moest toch gebeuren, en Groan wist er alles van, en was volkomen te vertrouwen. De oude Malone dacht na, hoe hij zonder argwaan te wekken aan mrs. Templeton zijn sympathie kon betuigen. Eensklaps scheen hij het gevonden te hebben. „We moeten haar ook niet vergeten. Zij moet een blijvende herinnering van ons krij gen. Iets om te dragen een sieraad of zooiets, vind je niet „Van ons beiden vroeg James kwasi onver schillig. „Neen, van elk afzonderlijk. Juweelen of zooiets. Ik heb haar nog nooit iets behoorlijks van dien aard zien dragen." „Uitstekend antwoordde James. „Ik ben erg blij, dat u daaraan gedacht hebt." Zes weken later zaten mr. en mrs. Groan op den Oceaanstoomer die hen naar Indië bracht. Edward zuchtte, overweldigd van geluk... „Het is te mooi. Jij hier en ik en alles, en. I)an vervolgde hij nadenkend ,,'t Is toch vreemd, ik had het nooit achter mijn onverschillige princi palen gezocht, dat zij zulke prachtige, waardevolle geschenken zouden geven. Draag je ze niet Mary opende haar taschje en haalde er twee étuis uit te voorschijn. Hij keek naar de prach tige brillanten en de mooie parels. „Lieveling," zei hij „Natuurlijk, ze zijn prachtig en ontzettend kostbaar, maar ik heb toch nooit het flauwste vermoeden gehad, dat de Malone's zoo veel voor je voelden." Ze nam zijn arm en keek hem innig aan. „Ik ook niet, Edward, maar toch is mij jou liefde kostbaarder dan duizend van deze sieraden." En even later waren ze de Malone's en hun geschen ken totaal vergeten. Odn fltct. Bij de algemeene bron te Canaan in Palestina.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 31