ZEEUWSCHE SPORT HMMHHMMHHMHHMHHHHHMHN Op Zondag 30 December had te Middelburg de ontmoeting ZeelandiaVlissingen plaats, die door VUssingen met 51 werd gewonnen. Den gevaar lijk schot, dat de keeper van Zeelandia nog over het doel weet te werken. De eerste Zondag van 1935 gaf een schralen voet- baloogst. Slechts enkele wedstrijden in de klassen, waarin Zeeuwsche clubs uitkomen, gingen door. De weersgesteldheid van de laatste weken heeft de velden in een onbespeelbaren toestand ge bracht. Weliswaar was het Zondag bij momenten prachtig weer, doch dit kon niet verhelpen, dat de regen van den nacht van Zaterdag op Zondag en de dagen daarvoor vele modderpoelen geschapen had. Toch zijn er nog enkele wedstrijden doorgegaan, welke de moeite van een kleine opmerking waard zijn. Zijn onze inlichtingen juist, dan heeft Zeeuwsche Boys het klaargespeeld de oudste Goesche een neder laag toe te brengen. Een kleine overwinning 1—0, welke misschien wel het minst verwacht was dooi de winnaars zelve. Goes was er niet zoo zeker van, dat gewonnen zou kunnen worden van de Zeeuwsche Boys en het sombere voorgevoel zou op deze wijze bewaarheid zijn. De Zeeuwen lieten geen twijfel over en sloegen in Sluiskil de club van dien naam met 30. Naast de zwakke wedstrijden van de Zeeuwen, welke dit jaar talrijker zijn, dan we'van vorige seizoenen wel ge woon waren, staan toch ook eenige zeer goede, waar van deze laatste uit-wedstrijd er een is. Axel deed het geen haar minder en sloeg Hoofd plaat met 40, een prestatie, welke zeker te ver wachten was. Axel zal zich in eigen huis niet zoo gemakkelijk laten verslaan door een van de jongste Behalve een paar 3e-klasse wedstrijden lag deze week de geheele voetbalcompetitie in Zeeland stil. Als bi- zonderheid moge worden vermeld, dat Zeeuwsche Boys, de jonge 3e-klasser in 3 B, te Goes een overwinning wist te bejialen op Goes, den ouderen 3e-klasser aldaar. Al was de uitslag niet groot (10), toch voor de Boys een verdienstelijk resultaat. Foto van de Zeeuwsche Boys derde klassers. Er zijn echter wel eens voornamer grootheden met zwaardere cijfers geslagen, zoodat Hoofdplaat nog niet den moed moet laten zakken. Wat geeft ons nu de Zondag met den ongeluksda tum 13 Zeelandia krijgt bezoek van Alliance. Dien wedstrijd moeten de Zeelandia-elf winnen. Een ne derlaag zou hen teveel in de gevaarlijke zone bren gen. Daarmee is niet gezegd, dat ze met een over winning reeds veilig zijn, want een voorsprong van één of twee punten of wedstrijden zegt nog niets. Eigenlijk zijn er nog maar twee elftallen, welke zich boven het middelmatige wisten uit te werken en dat zijn Middelburg en Vlissingen, welke resp. num mer 1 en 2 op de ranglijst wisten te komen. D.O.S.KO staat derde met een paar wedstrijden minder ge speeld en zou misschien ook nog omhoog kunnen klauteren, doch naar onze meening is van die zijde geen gevaar meer te duchten. Vlissingen en Middel burg zullen er dit jaar samen om vechten. De 20ste Januari zal een hoop opheldering brengen. Als we dan zien, dat T.S.C. 11 punten uit 10 wed strijden heeft en nummer 4 staat, terwijl Alliance met 12 wedstrijden en 7 punten onderaan staat, dan is gelijk te constateeren, dat er niet zoo heel veel krachtsverschil in 2 A is. Zelfs Temeuzen, dat den strijd gaat aanbinden tegen R.B.C. staat nog niet eens heelemaal veilig en moet uitkijken om ook niet naar beneden te duikelen. Er kan wel gewonnen wor den in Roosendaal, maar het zal niet zoo gemakkelijk zijn, nu R.B.C. zoo in de knel is geraakt en samen met het plaatselijke Alliance worstelt aan den staart. Zoo staan de zaken ook voor Breda niet al te best als zij verliezen van D.O.S.K.O. en dat zou heel best mogelijk zijn. De Baronie waarvan men in het Zeeuwsche land nogal een beetje verwachtingen had is wel tegen gevallen. Een gevaarlijke klip krijgen ze te omzeilen als ze Zondag op bezoek gaan bij T.S.C. en het zou ons heelemaal niet verwonderen als het scheepje in Oosterhout strandde. Dan komt hun aantal wed strijden en punten op resp. 13 en 10, wat zeker niet zoo fraai is. Vier wedstrijden vragen de aandacht in 3 A n.l. De ZeeuwenOranje, waarvan de thuisclub de kansen van ons krijgt toegewezen. Vlissingen 2 zal Axel ontvangen en we gelooven, dat Axel er wel als overwinnaar uit den strijd zal komen. Toch zullen de rood-witte reserves, die in volle sterkte zullen opkomen, zoo hier en daar nog eens een been dwars zetten. Hulst teekent wel twee streepjes op den balk aan, als tenminste de ploeg weer geen kuren heeft. Als de Hulstenaren maar bedenken, dat Breskens van ieder moment van twijfelen gretig gebruik zal maken. Terneuzen 2 kan Hoofdplaat wel aan, vooral op het Terneuzen-veld, maar ook hier mag de tegenpartij niet onderschat worden, want dan is het voor 95% zeker, dat de punten naar het Westen gaan. Men spele tegen de nieuwe K.N.V.B.'ers steeds met den stormbal in top, want op ieder moment van den wedstrijd kan bij die jonge ploegen een enthousiasme oplaaien, waardoor ze geheel onverwacht een oudere rat totaal onder den voet loopen. In 3 B. krijgt Goes weer een plaatselijke te ver werken en deze zal niet zooveel moeilijkheden op leveren als die tegen Zeeuwsche Boys. Dezen keer zijn het de Goesche Boys die zullen trachten de Goes- ploeg nog eens aan den tand te voelen. Het zal echter wel niet zoo'n vaart loopen dunkt ons, tenzij de ploeg van Goes door de laatste nederlaag totaal ontmoedigd zou zijn. Tenslotte ontmoeten elkaar nog Zierikzee en Mid delburg 2. In het Schouwensche land even buiten de oude veste Zierikzee zullen ze elkaar ontmoeten. Middelburg 2 komt, nu het eerste elftal vrij is, na tuurlijk met de beste pijlen op den boog voor den dag. De geheele zaak is compleet en dan is dit elftal wel eens in staat een verrassing te leveren. Of dit nu weer het geval zal zijn is niet te zeggen, maar dat Zierik zee rekening moet houden met de mogelijkheid een sterken tegenstander te ontmoeten is zeker. Van l'eeuen alleen voor het Zeelandiu-doel. Het elftal van Breskens, dat in 3 A dit jaar wederom een eervolle plaats inneemt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 11