Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is ge oorloofd. Men meldt ons uit Tholen, dat de landbouwers aldaar niet minder dan 5.000 musschen neergeschoten en ge knipt hebben. De geestdrift over dit succes is groot. Het is prettig, dat de Thoolsche boe ren er blijkbaar niet zitten om vliegen te vangen, maar het zich blij maken met een doode musch is toch weer geen compliment voor hen Uit Terneuzen bericht men ons, dat een schipper met zijn vaartuig op een meerstoel terecht is gekomen en niet verder mocht varen, dan na f 200 te hebben gestort. Hij is naar België vertrokken. Wanneer de man slim is, zal hij bij zijn terugkomst op een kamerzetel pro- beeren te geraken. Belooning f 5.000 per jaar Een provinciaal blad maakte met ophef melding van het dan ook schok kende feit, dat aan haar redacteur een mei-kever was getoond. De man heeft het beestje op zijn schrijftafel laten loopen en het diertje vertoonde toen allerlei aardige kunstjes. In de natuur lijke historie was het tot nu toe alleen nog maar waargenomen, dat mieren vriendelijk deden tegen „blad luisjes." Te Axel bestaat het voornemen, om dit jaar een tentoonstelling van paar den en rundvee te houden. Diverse die- renorganisaties hebben tot dit doel reeds bestuursconferenties gehouden. Het gehinnik en geloei is niet van de lucht. Onze correspondent te Groenendijk seinde, dat de hoofdprijs van de lief dadigheidsloterij, een bedstel, gevallen is op een bewoner van de Langemunt. Wat 'n geluk, dat de hoofdprijs geen linnenkast of salamanderkachel was Na bijna 36-jarigen dienst nam de heer JJobsen afscheid als veldwachter van Drie wegen. De heer Jobsen met familie temidden van den raad van Driewegen en collega's. Met gerechtvaardigden trots schreef ons een Wemeldingenaar, dat van de zeven raadsleden in zijn gemeente er reeds vier tot ridder zijn benoemd. Dit dikke getal beschouwende zien wij met interesse de berichten over het eerste tournooi of spiegelgevecht in Wemeldinge tegemoet. Verdwijnende Zeeuwsche buitens. De villa „de Parel" onder Middelburg kwam, onder sloopershandenWat er van overbleef. Te Ierseke heeft de Officier van Justi tie in het tehuis voor ouden van dagen naar een verdwenen erfenis gezocht. De romantische onderneming leverde geen resultaat op. Beslist jammer. Het is den laatsten tijd net goed weer om een erfenis te deelen Te Vlissingen had op Maandag 7 Jan. de ojficieele opening plaats van de Openbare Uloschooleen van de twee nieuwe Uloscholen aldaar. Op de opening van de Chr. Uloschooldie op Dinsdag plaats vond, komen we nog terug. Foto van B. en W. en enkele gemeenteraadsleden, leeraren en verdere genoodigden bij de opening. Een jongeman uit Vlissingen, die om de voetbal-eer van zijn stad naar Hoofdplaat toog, is met een hersen schudding naar huis teruggebracht. Voor het kop werk moet men in Hoofd plaat oppassen Ouaejaarsavondherinneringen. De rom melpot bleef nog een attractie voor de Goesche jeugd. Te Breskens organiseerde de zwemver- eeniging Scheldestroom een bazar, die terecht groote belangstelling trok. Me vrouw van Zuijen, echtgenoote van Bres kens burgemeester, verrichtte de ope ningsplechtigheid. Hier is nu niets meer aanwezig. Wij sluiten daarom tot de volgende week, dames en heeren Drukte bij de klapbanke te Camperland. Foto van dén voorgevel waarachter beide Uloscholen zijn ondergebracht te Vlissingen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 5