ZEEUWSCHE SPORT 11 Vlissingen IIAxel 2—1. Op een enkelen wedstrijd na was in Zeeland Zondag l.l. alle sport afgelat,. Axel, de kampioenscani idaat van 3A, was op bezoek bij Vlissingen II en verloor met 21. 't Kan Axel misschien niet zoo erg schaden, maar oppassen blijft de boodschap, want de concurrenten voor de lste plaats zitten niet stil. Corner op het doel van Axel. Voorts zullen we dit jaar natuurlijk weer krijgen den Boulevardloop te Vlissingen, waaraan Marathon de beste krachten zal besteden. De loop kan nog aan trekkelijker worden, als we de verrichtingen der loo- pers vanaf de nieuw te bouwen pier zullen kunnen gadeslaan. Odidas, de kleine maar dappere vereeniging te Groede, toont de reeds vermaarde activiteit nog niet te hebben verloren en koestert het plan om in het nieuwe jaar eveneens een internationale ontmoeting te organiseeren. Hoofdzakelijk Belgische deelnemers zullen op deze wedstrijden uitkomen, vermoeden we. Ook daar staat een afstandsmarsch op het program ma, terwijl natuurlijk de Kerstveldloopen mede een onderdeel vormen. Als het met een zoo rijk en belangrijk programma niet gelukt belangstelling voor dezen prachtigen tak van sport te verkrijgen, dan zal geen middel baten. Zware financieele offers brengen district en vereeni gingen, voor een buitenstaander ongekende massa's werk verzetten de leiders. Dat alles verdient zeer zeker zijn belooning te vinden in een groote belang stelling. De keeper van Axel, die maar klein van stuk is, weet tusschen den aanstormenden aanval van Vlissingen door te glippen en de bal is al lang weg, als nog een der Vlissingsche spelers denkt te doelpunten. Ei en tweede Zondag van modderig doorweekte voetbalvelden brengt de doorgewinterde voet balenthousiasten in verlegenheid met hun tijd. Slechts enkele wedstrijden gingen weer door. Het is niet zoo heel erg, dat het programma even wordt opgehouden, nu er afdeelingen zijn, welke reeds aan het eind van deze maand uitgespeeld zouden kunnen zijn. Toch hadden we Zondag wel iets te overpeinzen. De jaarvergadering van het district Zeeland van de Koninklijke Nederlandsche Athletiek Unie (K.N. A.U.), welke j.l. Zaterdag te Middelburg werd ge houden, heeft weer reeds onze aandacht gevestigd op hetgeen 1935 aan belangrijke athletiekgebeurte- nissen bieden zal. Er is niet veel belangstelling voor de athletiek in Zeeland, doch als gelukt, hetgeen de leiders zich voorstellen in dit jaar tot stand te bren gen, is het niet onmogelijk, dat er werkelijk terrein gewonnen wordt. Het voorstel van de Technische Commissie van het district Zeeland omvat een werkelijk zwaarbeladen programma. Allereerst prijken daarop de gewone Kampioenschappen, welke echter om ze aantrekke lijker te maken voor de mindere goden gesplitst zullen worden in Kampioenschappen voor A- en B-klassers, eventueel zelfs C-klassers. Waar vorige jaren alleen de A-klassers practisch kans op een kampioenschap hadden, is er nu ook van de minder sterke athleten wat meer animo te verwachten voor deze wedstrijden. Een tweede nieuwigheid, welke ongetwijfeld van groot belang is, brengt de instelling van een compe titie. Het zou te ver voeren deze aangelegenheid hier uitvoerig te gaan bespreken, doch het komt hierop neer, dat ook weer speciaal gedacht is aan de op komende krachten, althans aan degenen, die belmo ren tot de groepen, waaruit in de toekomst de sterren gehaald zullen moeten worden. Het wordt namelijk een competitie voor C-klassers, waaraan ook hooger gëklasseerden kunnen deelnemen, maar dan met een handicap. Puntentelling geschiedt als bij de voetbalcompe titie n.l. voor een gewonnen of gelijkgespeelden wedstrijd resp. 2 en 1 punt. Aan deze wedstrijden kan door niet-aangesloten vereenigingen worden deelgenomen tegen een ver goeding van f 10.Deze competitie is speciaal geschikt voor de vereenigingen, welke het proeflid- maatschap van de K.N.A.U. ambieeren, doch dit niet meer kunnen verkrijgen tengevolge van de reorga nisatie en waarvoor het gewone lidmaatschap te duur is. Voetbal vereenigingenkorf bal vereenigingen, groep jes van scholen, fabrieken etc., alles kan aan deze wedstrijden deelnemen zonder lid te worden van de K.N.A.U. en tegen betaling van slechts f 10. terwijl in andere gevallen deze vereenigingen lid zouden moeten worden, wat aanmerkelijk meer kosten zou meebrengen. Dit plan van de K.N.A.U. is zeer zeker de volle aandacht van alle vereenigingen, in wier kraam athletiek als bij-sport te pas komt, waard. Nieuwelingen zijn het allen, die aan deze wedstrij den deelnemen, dus behoeft er geen vrees te bestaan voor „niet meekunnen". De athletïek-vereenigingen mogen niet uitkomen met A- of B-klassers, dan alleen onder voorwaarde van een handicap, zoodat het voor niet-specifieke athletiekvereenigingen geen onge lijke strijd behoeft te zijn. Het programma verder bekijkend, zien we daarop nieuwelingen- en adspirantendagen of avonden aan gekondigd en voorts de bondenontmoeting Zeeland Noord-Brabant met de noodzakelijke selectie-wed- strijden. Alles bij elkaar een aantrekkelijk program ma, dat aangevuld met de wedstrijden van de ver eenigingen een prachtjaar belooft. Wat zullen de vereenigingen organiseeren Veel is er nog niet van bekend, doch ook van die zijde kan iets goeds verwacht worden. We informeerden bij het bestuur van de athletiekvereeniging E.M.M. te Middelburg, daar we verwachtten, dat in verband met het 10-jarig bestaan dier vereeniging wel iets georganiseerd zou worden. De Singelloop en de esta fette rond Middelburg zijn de jaarlijks terugkeerende wedstrijden, doch thans heeft men daarnaast ter gelegenheid van het jubileum op het programma staan een internationalen athletiekwedstrijd. Waar de K.N.A.U.-bestuurders en de technische leiders van dit lichaam zich voor deze wedstrijden sterk interesseeren. kan er wel iets goeds verwacht worden en misschien wordt het een gebeurtenis, welke door Zeeland nog niet gekend werd. De plannen zijn goed opgezet, de medewerking van verschillende instan ties wordt ten volle ondervonden en als nu ook de athletiek-vrienden nog eens om onze kas denken, zeide de penningmeester, komen we wel waar we wezen moeten. Het is te hopen, dat E.M.M. succes moge hebben. Hiermee is de pret van het 10-jarig bestaan nog niet ten einde, want behalve de noodige recepties en festiviteiten zal een afstandsmarsch, of liever zullen meerdere marschen luister bijzetten aan de viering van het tweede lustrum Dat de organi satie van dit alles bij E.M M. in vertrouwde han den is, daarvan zijn we bii voorbaat overtuigd. De verdediging van Axel slaat een aanval af. Een benauwd oogenblik voor het doel van Axel. Een schermutseling voor het doel van Vlissingen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 11