wow ZEEUWSCHE OMROEP 5 Het geheel gerestaureerde Schuttershof te Middelburg is Woensdag jl. geopend. Hettooneel in de groote zaal is volgens moderne eischen ontworpen door den schilder Raymond Kimpe en den heer A. R. de Muijnck te Middelburg. Hierboven de ingenieuze maquette, die ervan vervaardigd werd. Te Zierikzee had de begrafenis plaats van dr. D. Buijze. De groote belangstelling rondom de groove, waar ds. Gouver neur, een zwager van den overledene, het woord voert. Het enorme zeegedrocht, een orcinus orca, die Zaterdag 5 Januari op het strand voor den Jacobapolder te Kamperland aanspoelde. Dit is, voor zoover men weet, het dertiende exem plaar van dit zee-zoogdier, dat op de Hollandsche kusten aan spoelde. Donderdagmiddag is het onder deskundige leiding ontleed, en het skelet is per auto naar het Nederlandsche Museum voor Natuurlijke Histarte Leiden vervoerd. De Zeemeeuw, het mistbootfe van de Wester Schelde, krijgt een opknapbeurt. Als het nu tijdens de reparatie maar niet mistig wordt. hen kijkje bij den brugbouw te Vlake Nieuw MiddelburgDe Bleek, tot voor kort een steegje met nauwen uitgang, is nu aan dezen kant een breede, moderne straat geworden. Dinsdag 8 Januari had de officieele opening plaats van de Christelijke Ulo-schoolte Vlissingen: bestuur en genoodigden poseerden voor ons met de Vlissingsche wethouders. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten in welken vorm ook is ge oorloofd. Men meldt ons uit Arnemuiden, dat proces-verbaal is opgemaakt tegen onver laten die vuurwerk hadden afgestoken in de kom der gemeente. Goed zoo, orde-bewakersOp 't laatst zouden de bengels de brutaliteit zoo ver drijven, dat zij gingen drinken uit het kopje van den burgemeester Toen 'n onderwijzer in Goes voor zijn klas de leerlingen vroeg naar de namen der Zeeuwsche eilanden, en een der sukkels niet verder kwam dan Zuid- en Noord-Beveland en Schouwen en Dui- veland, riep er 'n bengel onder groote hilariteit „Tholen en Van Lier De Midd,elburgsche politie-rechter heeft een Biezelinger gevonnist, omdat hij te Kapelle op straat een onbeheerde fiets had laten staan. Als dat nu toch niet de menschen tot rijwieldiefstal dwingen is, dan weten wij het niet meer Uit Terhole schrijft men ons, dat de vee-arts met zijn auto is aangereden door twee andere wagens tegelijk, zoodat er drie gehavende machines op één plekje stonden. Aan de gezichten der gedupeerden was te zien, dat drie in panne niet zoo smakelijk is als „drie-in-de-panne Onze correspondent te Ierseke seint ons, dat de postbode op den Steenweg in de sloot geraakt is en tot zijn borst in de modder zakte de p poststukken mankeerden echter gelukkig niets. De Ierseksche postboden -hebben zeker wel eens van de vervoermethode der postduiven gehoord en houden hun brieven bepaald tusschen de tanden Men bericht ons uit Terneuzen, dat een groot gezelschap Zuid-Afrikaansche studenten, dat een studie-reis maakt door Nederland, ook deze plaats heeft bestudeerd. Het Algemeen Nederl. Ver bond heeft den studenten een leuken begroetingsavond aangeboden. Het ge rucht, dat men een aantal landbouwers dat juist de steungelden had ontvangen, ter eere der gasten het „En de boeren hebben het overwonnen," heeft laten zingen, is absoluut onwaar Een groentehandelaar te Hansweert, die bij afwezigheid zijner vrouw zijn kinderen op pudding wilde tracteeren, heeft zoo'n gerecht bij vergissing samen gesteld* uit suiker en.... shampoon. Uit dankbaarheid voor den man die het „gebruikt meer shampoon," zoo voortvarend in de practijk brengt, over wegen de kappers de invoering van een haarbewerking met aardappel-purée en appelmoes Tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 5