11 Een forsche worp. De hal zweeft hoog in de lucht. Te Middelburg was Volharding uit lerseke de gast van D.O.8., dat won met 92. 'n Moment uit dezen wedstrijd. Iets langer dan ge woonlijk stonden we stil bij dezen zeer belangrijken wedstrijd, doch we willen ook nog even aandacht schenken aan de verdere Zeeuwsche verrichtingen. In de allereerste KORFBAL. De competitie van den Zeeuwschen korfbalbond verloopt niet zonder spanning. Madfoe I uit Vlissingen staat momenteel bovenaan, op den voet gevolgd door Zeelandia uit Hansweert. Foto van Madfoe I, dat Zaterdag met ware korfbalcijfers (170) wist te winnen van Swift II uit Middelburg. slechts enkele schoten, welke het vermelden waard zouden zijn, als ze niet zoo hopeloos in richting ge faald zouden hebben. De verdedigingen waren beide go^d met als uitblinker den reclitschen Vlissinger back. Van de doelverdedigers valt niet veel te zeggen, daar ze beiden wel eens een gelukje gehad hebben. De Vlissingsclie keeper kreeg iets meer dan de Middelburgsche te verwerken. Bij hun werk hebben ze beiden hun aanhangers even doen sidderen, n.l. toen Kats nog net zijn knie kon benutten om een balletje het veld in te werken en Vijgeboom even later na een zeer handige beweging van Ver hulst nog op het nippertje kans zag om met de punt van den schoen een schot van v. Peenen te keeren. Het meest is opgevallen de scheidsrechter, die een bijzonder goede leiding gaf en daardoor zorg droeg voor een in de allereerste plaats fair gespeelden wedstrijd. Van de spelers kunnen genoemd worden memoreeren we de onge lukkig kleine nederlaag van Zeelandia tegen Dosko. Met 10 geslagen worden op den Raayberg is geen slechte prestatie voor Zeelandia. Een tikje meer in de gunst van Vrouwe Fortuna en het was minstens gelijk geweest. Of het verdiend geweest zou zijn is een andere vraag. Met dat alles is Zeelandia. weer naar onderen geduikeld en hoewel een wed strijd achterstand geboekt wordt, op Breda zelfs twee, mag Zeelandia toch dankbaar zijn, dat Alliance van T.S.C. verloor. Oppassen is de boodschap, want nu de Brabantsche clubs uit de kampioenszone zijn geraakt is de animo van de veilig gestelden om winstpunten te halen misschien wel een beetje gezakt. Terneuzen bezocht De Baronie en moest zich ook weer met een nederlaag tevreden stellen. Weliswaar gelukte het eenige oogenblikken De Baronie in de verdediging terug te dringen, doch meer dan één punt bracht dat niet op. De Baronie benutte de oogenblikken van overwicht beter en scoorde daarin drie goals. In de 3e klasse zijn geen abnormale uitslagen te memoreeren, dan misschien alleen het fait, dat Zeeuwsche Boys, na Goes geklopt te hebben, deze door Goes niet op al te hoogen prijs gestelde daad weer eenigszins heeft goed gemaakt, door tegen Zierikzee gelijk te spelen. Zeeuwsche Boys komen er steeds beter in. In dezelfde klasse klopte Zee landia 2 op. eigen grond het bezoekende Hansweert met 42, wat als een normale uitslag aangerekend mag worden. de Vlissingen-rechtsback met zijn collega, die, hoewel iets minder, toch ook een prima wedstrijd speelde. Terwijl bij Mid delburg naast de gewoon spelende verdediging Ploegaert met Dirkse nog het beste spel gaven. De uitslag moge niet bevredigen, de beide nul len geven in ieder geval precies weer de verhou ding in dezen wedstrijd. Hoofdplaat op eigen grond te verslaan is niet gemakkelijk en het is daarom niet te verwonderen, dat Hulst het niet verder dan tot een 21-over winning bracht. Axel herstelde zich van de Vlis- singsche nederlaag en deed wat verwacht kon wor den, n.l. Terneuzen 2 met 52 kloppen. Oranje profiteerde van liet feit, dat Vlissingen de reserve troepen had moeten dunnen om den grooten aanval thuis van een goed reserve-front te voorzien en sloeg de rood-witte reserves met 20. Strijd om den bal. Een uitslag, welke niet aan onze verwachtingen beantwoordt, is die van den wedstrijd Breskens Sluiskil. We hadden hier een hoogere score in het voordeel van Breskens verwacht. De prestatie van Sluiskil (32) is daarom des te mooier en toont aan, dat Sluiskil best mee kan komen, al blijft het euvel van een tekort aan reserves nog steeds een duister punt voor de toekomst.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 11