VOOR JONGE PLAATJESKIJKERS 11 JANUARI 12 JANUARI 1 3 R I J A N U A 14 JANUARI 15 JANUARI 16 JANUARI 17 JANUARI 18 JANUARI WE MAKEN ZELF DE PERSONEN VOOR ONZE SPOORTREINEN 14 Het groot aantal be langstellenden voor onze verjaarrubriek van de Humorist bleek zoo groot te zijn, dat mij gemeend hebben haar te moe ten voortzetten. Red. Financieele aangelegenheden loopen onder ieder opzicht mee en liefdesaangelegenheden loopen soms leelijk tegen. Het zal voorkomen, dat verloof den hun positie zoo zien verbeteren, dat een spoedig huwelijk mogelijk zou zijn maar dat de verloving tegelijkertijd verbroken wordt. Een uitzondering vormen zij, die zeer vroeg in den morgen geboren werden zij zijn de geluksvogels, voor wie zoowel geldzaken als hartszaken 'n gunstige wending nemen. Een tijd van veel emoties en menige onverwachte vreugde wacht de jarigen van vandaag. Wie dit jaar een examen heeft af te leggen, zal gewoonlijk niet tevergeefs gewerkt hebbenzelfs wanneer hij aan zijn eigen succes twijfelt, zal hij vaak met glans slagen. Datzelfde geldt voor allen, die op eenig gebied proeven van bekwaamheid hebben af te leggen, of door omstandigheden plotseling moeten bewijzen wat zij waard zijn. Velen zullen zich genood zaakt zien, onverwacht voor anderen in te vallen en werk te verrichten waaraan zij nimmer gewend waren en waarin zij zich bijzonder zullen onder scheiden. Ondanks het cijfer 13 is dit al een bijzonder gelukkige verjaardag. Wanneer de jarigen van vandaag den laatsten tijd onverdiende tegenslagen gekend heb ben, dan kunnen zij goeden moed houdenhet wordt beter voor hen en zelfs veel beter, wanneer zij de hoop niet verliezen en blijven doorzetten. Zij moeten echter goed zorg dragen voor hun gezond heid, vooral wanneer die sterk lijkt en door niets te schokken. Er dreigt gevaar voor een plotselinge inzinking tengevolge van overschatting hunner krachten. Wie vandaag zijn verjaardag viert, zal goed doen, de grootste zuinigheid te betrachten en zich nauw keurig rekenschap te geven van zijn uitgaven. Tegen het eind van den zomer kan namelijk een tijd aan breken, waarin het hem minder goed gaat dan nu, en hij moet er daarom voor waken, niet al zijn inkom sten op te gebruiken. Een lichte zenuwaandoening tengevolge van een schrik is waarschijnlijk. Een zeer verheugende tijding, tegen het einde van het jaar, zal veel goedmaken van de minder voorspoedige zomermaanden. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de jarigen van van daag in de eerstvolgende maanden bestolen zullen worden, en wel door iemand, van wien zij zooiets volstrekt niet verwachtten. Ook op andere wijze zullen zij nog enkele kleinere stoffelijke verliezen lijden. Voor ziekte of dood in familie- en vrienden kring blijven zij echter gespaard. Wie gewend is, een stil en teruggetrokken leven te leiden en bij voorkeur thuis zit, dient zijn gewoonten te veranderen en zich zooveel mogelijk onder de menschen te bewegen. Want dit jaar brengt groote kansen op nieuwe kennismakingen, die over het verder leven zullen beslissen, en het is zaak, deze kansen niet te verspelen. Houd u gereed voor aller lei nieuwe mogelijkheden, en kom het lot een stap tegemoet. Het geluk is dit jaar met hen, die het vastberaden zoeken. Een bijzonder mooie verjaardag voor al wie er over denken, dit jaar in het huwelijksbootje te stappen. Innerlijk geluk zoowel als uiterlijke voorspoed zullen hun deel zijn en zij zullen bewaard blijven voor oneenigheden, ziekten en scheiding. Ook voor ver lovingen en liefdesverklaringen is deze datum bij zonder gunstig. Het gelukkigste en voorspoedigste gedeelte van het jaar zijn de eerste drie of vier maanden na dezen verjaardag. Jonge mannen zullen in dien tijd uit muntende kansen krijgen om in hun beroep of za ken vooruit te komen. Jonge vrouwen hebben veel geluk in hartsaangelegenheden en ouderen zullen nieuwe relaties aanknoopen, die hun van veel nut zullen zijn. Een opzienbarend bericht van overzee zal in den loop van het jaar ontvangen worden. We hebben natuurlijk allen een spoortrein, maar velen van ons zullen daar nog geen treinpersoneel en reizigers bij hebben. Nu, ze kunnen dan met behulp van bovenstaande plaat er voor zorgen, dat bij hun trein ook de nodige mensen komen. Als je ouders het goed vinden, knip je de plaat uit en plakt die op een dun plankje of op een stuk triplexhout. En als je deze bladzijde niet verknippen moogt, druk je de plaatjes even op zo'n plankje door. Je legt dan een stuk carbonpapier op het hout, houdt daar de plaat op, zó dat die niet verschuiven kan, en trekt dan met een potlood alle lijntjes even na. Dan komen die lijntjes door het carbonpapier netjes op het hout over, terwijl je deze bladzij keurig heel gehouden hebt. Met een beetje inkt maak je de carbonlijntjes natuurlijk wat duidelijker. Als de 'figuren nu op het hout staan, zaag je ze met een figuurzaag alle netjes uit, zodat je dus zeven poppetjes krijgt. Nu gaan we ze kleuren. De stationschef geheel links krijgt een donkerblauw pak en een rode pet. Evenals bij alle andere figuren maken wij zijn han den en gezicht rose. Het cirkeltje in het midden van de schijf van het vertreksein wordt groen. De conducteur naast hem krijgt ook een donker blauwe uniform, maar de riem, die hij schuin over zijn schouder draagt, wordt rood. Naast hem staat een reiziger, wien wij een donkerbruine overjas en een lichtbruine of gele koffer geven. Maar de etiketjes op zijn koffer laten we wit. Bij den dienstman kleuren we, behalve gezicht en handen, alleen zijn ceintuur rood. Zijn kiel blijft wit. Nu de krantenjongen. Een donkerblauwe jas met rode kraag en een rode band om zijn pet krijgt hij van ons. Zijn krantenrek maken we geel, behalve natuurlijk de kranten, die wit blijven. De oude dame, die op de trein wacht, geven we een donkergroene of donkerbruine mantel, maar haar bontkraag wordt in elk geval bruin. De tas kun je rood of blauw maken, net zo je wilt. Ten slotte de jongen. Hij ziet er wel niet snugger uit, maar hij is toch wel de moeite van het kleuren waard. Probeer zelf eens hem een paar aardige kleurtjes te geven, zodat hij er leuk uitziet. Wanneer we nu alles mooi ge kleurd hebben ook de gezichten en handen lijmen we aan de achterzijde onderaan een vierkant stukje houtzoals figuur A aan geeft. Het blokje moet mooi gelijk met de onderkant der voeten zijn, mag niet opzij uitstekenhet dient om de mensen te laten staan. Nu is het werk af en kunnen wij de poppetjes gebruiken om aan ons station een „echt" aan zien te geven. Het spreekt vanzelf, dat zij, die niet over een figuurzaag beschik ken, de mensjes ook op stevig wit karton kunnen plakken of overtekeiien, want dat gaat ook heel goed. En nu maar met frisse moed aan het werk. Oplossing van het Spreekwoord-raadsel. De acht woorden, die we invullen moesten, waren hond - klein - lint - Neede - dansen - boog - ei - ring. Als we nu de letters achter elkaar zetten in de volg orde van hun getallen, krijgen we het spreekwoord In het land der blinden is eenoog koning. Oplossing Zwartjes-tekenen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 14