ZEEUWSCHE OMROEP De VI. 24 is het eerste vaartuig, dat op het scheepswerfje ter reparatie werd aangenomen. Ken foto bij de Spiegel glasfabriek te Sas van Gent, wier voortbestaan twijf «jachtig wordt genoemd in verband met de moeilijkheden in de industrie door den buitenlandschen invoer van glas. Een eventueel stopvelten van de fabriek zou voor Sas van Gent en omgeving een niet te onderschatten nadeel zijn. Het oude verlaten scheepswerfje aan de Visschershaven te Vlissingen,dat sinds jaren niet meer werd gebruikt, is thans weer in gebruik ge nomen. Een foto van de nieuwe werf. Te ileliskerke worden de fraaie iepen in het dorp geleidelijk gerooid, zoodat het kerkje thans heelemaal vrij komt te staan. Overigens wordt de dorpsstraat nu heel wat kaler. 5 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Omroep. Het verder vertellen van deze berich ten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat de N.V. Stoomtram Walcheren een machinist, een conducteur en 'n weg werker op wachtgeld heeft gesteld. Nu nog 'n locomotief met 'n paar wa gens en de combinatie kan voor haar eigen beginnen Uit Oost- en West-Souburg vernamen wij, dat het gemeentebestuur in samen werking met belanghebbende burgers allerlei pogingen aanwendt om bjj de tramhalte Abeele een wachthuisje te krijgen. De bond van hoestmiddelen-fabri kanten smeekt de directie van de tram, op haar afwijzend standpunt te blijven staan. Te Sluiskil heeft de districts-com mandant der marechaussee een zilveren medaille uitgereikt aan een opper wachtmeester, die 24 jaar in dienst was. Dit is geen abuis, maar bij de mare- chaussée denken ze altijd je weet nooit wat er in 'n jaar allemaal ge beuren kan Uit Boschkapelle seint men ons, dat de boogschutters hun jaarlijkschen teerdag hebben gehouden Zijn velen dezer schutters bij het schieten naar den vogel op de stang minder gelukkig, zoo gauw het maaltijd is, dan raken ze hem allemaal De Middelburgsche kantonrechter heeft iemand veroordeeld, die met eenig voorwerp een standplaats te Vlissingen had ingenomen. Heeren, die in Vlissingen étalages willen bezichtigen, doen goed, voortaan hun wandelstok thuis te laten Een liedjeszanger heeft te Schoon- dijke een proces-verbaal opgeloopen van den dorpsveldwachter. Wanneer zal men ook eens optreden tegen de leden van gemengde en onge mengde zangvereenigingen Te Kloetinge heeft het plaatselijk leesgezelschap het plan opgevat om zeer oude tijdschriften onder de werk- loozen te verloten. De keuze is op die soort lectuur ge vallen omdat uit de praetijk bekend is, dat zulke oude jaargangen behalve geestelijk ook lichamelijk voedsel be vatten in den vorm van kruimels brood, korrels suiker en korstjes kaas Uit Middelburg schreef men ons, dat de bekende vereeniging van leer lingen der meisjesschool op de Haring plaats „de kubieke meter", in verband met de wijziging der mode, er aan denkt, zich den meer passenden naam van „de slanke lijn" aan te schaffen. Als dit gebeurt, hopen wij meteen, dat de raad der gemeente zoo hoffelijk zal zijn, om de Haringplaats voortaan als Bakviscliplein aan te duiden Het bericht, dat de marechaussee voortaan uitgerust zal worden met een mitrailleur, wordt tegengesproken. Evenals bij het oogsten en dorschen wordt de machinerie van rijkswege zooveel mogelijk opgeofferd voor het edele handwerk Hier is nu verder niets aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren 1

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 5