ZEEUWSCHE OMROEP De Vlissingsche zwemelub V.Z.C.) vierde op Zaterdag 2 Februari haar 10-jarig bestaan. Foto van het bestuur tijdens de receptie in Britannia. Enkele leden der V.Z.C. zorgden ter opluistering van het 10-jarig bestaansfeest voor een aardige verrassing in den vorm van een vroolijk tooneelstukje. Woensdag 31 Januari werden in tegenwoordigheid van den Commissaris der Koningin in onze provincie en van vele andere genoodigden de gymnastiekzaal en de centrale verwarming van de stichting Kinderzorg te Middelburg officieel in gebruik genomen- De pas opgel ichte tooneelclub 'l'halia te Vlissingen gaf onder groote belangstelling ren goed geslaagde uitvoering van de klucht Stopsels. Moment uit het le bedrijf. De Baron komt aan. Te Kapellebrug werd de eerste steen gelegd van de weder op te richten Kapel van O-L. Vrouw ter Eekev. welker vroegere fundamenten door opgravingen werden blootgelegd. Ken kijkje bij den bouw ran de Vlissingsche waudelpier: de balken wachten om op hun bestemming gebracht te worden. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd Uit Hansweert deelt men ons mede, dat de vereeniging „De blauwe doffer" een welgeslaagde tentoonstelling in een café-zaal heeft gehouden. Honder den duiven waren aanwezig. De Hansweertenaren, die wat meer willen weten over de guano-productie, behoeven nu niet langer naar Chili te gaan Men seint ons uit Philippine, dat het geheele burgerlijke armbestuur ont slag heeft genomen wegens „vergevor derde schaamteloosheid" van velen. Gezien deze prachtige vorderingen is het wel jammer voor de schaamte- loozen, dat hun nog geen akte kan worden uitgereikt Een koopman te Eede is geverbali seerd wegens beleediging van twee marechaussees, die hem, toen hij Bac chus geofferd had, naar zijn woning brachten. Een goed Zeeuwsch-Vlaming kan er zelfs in zoo'n omstandigheid niet tegen, dat hij er tusschen genomen wordt. Een boer op Schouwen en Duiveland, die er des Zondags op gesnoefd had, dat hij altijd twee ongemerkte varkens hield, kreeg 's Maandags bezoek van 'n regiment controleurs. Na de oogen- blikkelijk afgelegde bekentenis toonde hij den verwonderden ambtenaren 'n stekelvarken en een steenen spaarpot. Tot amusement voor de werkloozen te Kapelle heeft men de film van Oom Toms Negerhut afgedraaid. Om de vijf minuten brak de rolprent echter af en zij wilde op het laatst heelemaal niet verder. In de toekomst wil men iets nieuwers brengen. De ontspanningscommissie denkt aan „De twee weezen" Uit Sas van Gent deelt men ons mede, dat een jachtopziener een zee arend heeft geschoten en uit Middelburg ontvingen wij tijding, dat een vliegtuig van de K.L.M. geland is met een 95- jarigen Enkhuizer. Wat er al niet uit de lucht komt vallen De raad van Kapelle besloot met algemeene stemmen om het oude fort nabij Biezelinge te sloopen, omdat er niets dan ratten en muizen in huizen. Men hoopt, dat ex-generaal Snijders de dappere bezetting bjj haar aftocht nog even zal toespreken. Uit Groenendijk valt men ons lastig met de klacht, dat de A.N.W.B. en de K.N.A.C. hij den ingang van het dorp een hord geplaatst hebben met den naam Kloosterzande. Wjj pleiten voor verzachtende om standigheden. Groenendijk zoowel als Kloosterzande hehooren beido tot de gemeente Hontenisse, welke laatste plaats heelemaal niet bestaat Een schipper, die te Hulst een vogel van do stang het tuimelen, is tot koning uitgeroepen en een boerenknechtje tc Borsselen, dat tegen een koe aanliep, werd tegen den wand gekwakt. Ook in het dierenrijk wordt met twee maten gemeten Tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 5