WINTER OP WALCHEREN 11 In den winter lijken de Walchersche dorpjes kaast uitgestorven. Op straat is alle leven verdwenen. Wel een contrast met de drukte in den zomer. En toch zit men ook op de meeste Walehersehe dorpen niet stil. Opvallend is b.v., hoe dezen winter rondom de steden druk is bijgebouwd. Van Middel burg tot St. Laurens is de uitbouw vooruit gevlogen, 't Is een kilometers lange huizenrij geworden, waarbij het landelijke karakter van het dorpje stilaan is verloren gegaan. Om vele redenen te betreuren maar voor de gemeente misschien reden tot ver heugenis. Er zit tenminste groei in, wat van dorpen als Serooskerke, Gapinge en zelfs Veere niet kan worden gezegd. l)aar, en vooral in de omgeving, triomfeert nog het rustige, landelijke leven en worden tafereeltjes van 't ontluikende voorjaarsleven op akker en wei niet door een dichte haag van huizen aan 't gezicht onttrokken. De bebouwing langs den straatweg van Middelburg naar Domburg, die reeds angstwekkend tot aan de kom der gemeente St. Laurens nadert, zorgt, dat dezen winter het leven rondom dit dorpje niet is uitgestorven. 'iiljif 1. V; Ken heescKe gramojoon van den modernen straatmuzikant en een blaf jende hond brengen in de absolute stilte en ids 't ware nachtelijke rust van Gapinge het eenige leren. Naast den ver brein le u en veel verbeterden weg nabij St. Laurens bleef het landelijke molenlandschap gespaard. Het gehucht Zanddijk nabij Veere is rustig op zijn ouden- roem ingesluimerd. Ook rondom de historische merkwaardigheden van Veere is alle leven geweken. De beroemde waterput achter de Groote Kerk te Veere. De geruchten om trent afbraak zijn gelukkig verstomd. Winter in Serooskerke, waar de straatjes zonder door gaand verkeer haast uitgestorven lijken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 11