Zeeuwsche Sport m -h 19 iÜ: t Terneuzen Vlissingem 41. Met de 4- 1 -nederlaag in Terneuzen en de overwinning van Middelburg, is Vlissingen als kampioenscandidaat heel wat achterop geraakt. Spelmoment uit den wedstrijd. De Vlissingsche backs zijn gepasseerd en zien niet zonder angst den bal na. Hoe grillig de kansen in het voetbalspel zijn, is weer eens bewezen door den uitslag van den wedstrijd TerneuzenVlissingen, waarbij de thuis club een 41-overwinning behaalde. Een paar weken terug werd dezelfde wedstrijd gespeeld voor den K.N.V.B.-beker en toen was het Vlissingen, dat met een behoorlijke overwinning huistoe kwam. Vlissingen heeft dan ook ongetwijfeld een zwakken dag gehad, waarvan Terneuzen gebruik maakte om de kampioenskansen van de rood-witte-ploeg te millimeteren. Middelburg juichte intusschen, want door het overwinnen van T.S.C. in Oosterhout met 20 zijn de kansen van groen wit een behoorlijk eind gestegen. Met een voorsprong van 5 punten op Vlissingen en theoretisch 3 op DOSKO, dat Vlissingen nog moet ontmoeten, is de baan ver geëffend, temeer waar er nog slechts 4 thuis-wed- strijden voor Middelburg overblijven. Zeelandia had nog degradatie-gevaren te over winnen en wist zich door een 21-overwinning op Alliance ver in veiligheid te brengen. Nog is het gevaar niet heelemaal geweken, doch dat Alliance en Breda het nog veel verder zullen brengen, dan ze momenteel zijn, gelooven wij niet. In de derde klasse afdeelingen ontmoeten we iedere week weer vreemde uitslagen. Men moet de verschillende uitslagen van het geheele seizoen eens een keer naast elkaar leggen om te kunnen begrijpen, hoe weinig houvast men bij een eventueele voorspelling heeft. Clubs, welke in den aanvang van de competitie precies tegen elkaar opgewassen zijn, blijken aan het eind van het seizoen in spel Hoe de keeper van Alliance eenmaal werd gepasseerd maar de bal ging naast het doel. zooveel uiteen te loopen, dat men twijfelt of het dezelfde elftallen wel zijn. Zonder er uitvoerige beschouwingen aan vast te knoopen, willen we dan ook de resultaten van j.l. Zondag even de revue laten passeeren. Dan zien we allereerst, dat Vlissingen 2 het in eigen huis, nu de groote broers op reis waren, tegen Breskens maar net aan heeft kunnen uithouden. De Zeeuwen kregen de reserveploeg van Terneuzen. Een wedstrijd met wat meer productie, maar overigens zonder belangrijk overwicht. De uitslag 32 voor De Zeeuwen is wel als normaal te beschouwen. In de andere afdeeling moesten we wel verwachten, dat de Middelburg-reserves in staat zouden blijken om de Goesche Boys te slaan en zij gaven dan ook op hun eigen grond geen krimp. Met 31 werd Goesche Boys geslagen. Zooals het geheele seizoen door deed Zeeuwsche Boys het beter en boekte weer eens een klinkende overwinning. Zoo'n 7O-zege geeft den burger moed en als Zeeuwsche Boys het kunnen bolwerken de eerste jaren, dan moeten we dat ploegje wel in het oog houden. Er is nog weinig van te zeggen, maar er „zit iets in". Zeelandia 2 was het slachtoffer van deze doelpunten-lawine. Wel een verschil met vorige week, toen Goes amper aan kon winnen van deze reserveploeg. Ten slotte was er nog een vriendschappelijke ontmoeting tusschen Goes en De Baronie, waarbij het slot een verdeeling van den buit was n.l. een gelijk spel 11. Het moge voor Goes een aardige oefening zijn, toch lijkt ons voorzichtigheid geboden. Er schuilen vele gevaren in deze wedstrijden n.l. overtraining der spelers en de kans op ongelukjes. Maak het programma voor de spelers niet te zwaar. Als promotie dit jaar niet gelukt, zou het kunnen zijn, dat Goes volgend jaar weer kampioen wordt. Reken dan maar eens uit, hoeveel wedstrijden er gespeeld moeten worden en hoeveel Zondagen de spelers vrij zijn. Voetbalmoeheid is een zeer gevaar lijke vijand A.s. Zondag gaan we Duitschland ver slaan in het Stadion te Amsterdam. Moeten we trachten een uitvoerig overzicht te geven van elftallen en spelers individueel Niet noodig, velen vóór ons deden het en ze zullen als altijd de plank weer op verschillende punten misslaan. Wel ge looven we te kunnen beweren, dat, hoe goed de Nederlandsche ploeg ook mag blijken te zijn, de Duitsche zich niet zoo gemakkelijk zal overgeven. We staan nog vóór op het ranglijstje van de ontmoetingen met Duitschland. Wetend van hoeveel waarde de Duitschers een overwinning achten, kunnen we een zwaren strijd tegemoet zien. Het is te hopen, dat de Oranje-mannen door daden zullen bewij zen, dat ze hun plaats bovenaan de NederlandDuitschland-ranglijst waardig zijn. Zeelandia--Alliance 2—-1. Door een 2 1 -overwin ning op Alliance heeft Zeelandia een goede prestatie geleverd en blijkt meer en meer dat de jongste Zeeuw sche 2e-klasser weinig voor de laatste plaats voelt. Een aardig moment uit dezen wedstrijd. Waar is de balt Van onze korfbalvelden. Swift I uit Middelburg, dat Zaterdag tegen T.O.G.O. uit Goes speelde. Een moment uit dezen wedstrijd. Hebbes

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 19