gMARION'S GROOTE AVONTUUR DOOR MAXIMILI AN BERND VIJFDE VERVOLG ZOU die inan zóó knap tooneel spelen, of was de steen werkelijk gestolen Holand was opgesprongen en met eenigszins bevende handen wisclite hij zich het vocht van het voorhoofd. „Als u me zooeven die brieven met den pijlring niet had laten zien, stond ik voor een raadsel. Nu weet ik, dat we een ontzettenden strijd tegemoet gaan. Kom, Torrent, ik moet dadelijk naar huis. juffrouw Veldhammer, ik zal u vandaag nog in Plaza opbellen." Marion was opgestaan en reikte den grooten breedgeschouderden man, die slechts met inspan ning zijn zenuwachtigheid bedwong, haar fijne smalle hand. „Heb ik u onrecht gedaan V' „Ja. Ik ben uw vijand niet we strijden samen tegen een onzichtbaren tegenstander. Ik moet weg we zien elkaar gauw weer. Excuseert u me nu. Tot ziens." Marion stond in het portaal te wachten op een lift. Haar gezicht was bloedrood geworden. Zij dacht na had zij zich nu toch niet laten over bluffen zooeven Holand nam Torrent by den arm, toen zij Broad way overstaken naar de Rectorstraat - het verkeer zou hen anders van elkaar gerukt hebben. Toen zij de KORlh INHOUD VAN HET VOORAFGAANDE: Marian Veldhammer is de medewerkster van haar oom, professor Georg VeldhammerDeze heeft ontdekt, dat een groote meteoor-steen ergens in Montana Amerikaterecht gekomen moet zijn, en hij heeft van de Amerikaansehe regeering de opdracht dien steen op te zoeken en te lichten. De steen straalt nl. een radium-achtige kracht wit. Oom en nicht willen naar Amerika vertrekken, maar een misdadigersbende, die een rooden pijlring tot teeken voert, tracht hen van dit plan af te brengeneen Zweed, Gunnar Skromberger, sluit zich bij de expeditie Veldhammer aan en gaat van Marion houden. Als Marion, de professor en Skromberger op weg zijn naar Amerika, belaagt de Roode Pijlring hen nog steedseen bende-lid op het schip ontsteelt den professor papieren en seint draadloos naar New 1 ark. Dat bericht wordt opgevangen in een vreemd driehoekig huis in de Chineezenwijk te New York, waar een man heerscht, die zich nooit zonder masker vertoonten wiens voornaamste helper de Chinees Wu Fong is. De inan met het masker is de chef van de Pijlring-bende. Inmiddels doet nog een New Yorker, Odd K Holand, president van de Nieuwe Chemische Maatschappij, pogingen om den kostbaren steen te vinden Zijn secretaris, David Torrent, wordt naar Montana gezonden, om den steen te zoekenhij en zijn metgezellen bescher men hun lichaam met een looden pak tegen de gevaarlijke stralen. Torrent is er in geslaagd, een splinter van den meteoor-steen te vinden, en heeft dien meegebracht in een looden kistje. Na aankomst te New York verneemt Marion dit, en zij gaat vrijmoedig opheldering vragen aan Holand, dien zij aanziet voor het hoofd der Pijlnngbende. Terwijl zij met Holaiid praat, verneemt deze van zijn vrouw Juanita, dat de meieoor- splinter gestolen is. Nu kunt u hierboven het vervolg lezen. trappen afgingen van het station van den ondergrond- sche was Holand bijna gevallen. Een dikke negerin voedde een vijfjarig knaapje en zichzelf met bananen en gooide de schillen op de trap. Holand keek de vrouw met een woedenden blik aan. De munten kletterden door de gleuf van den controle-automaat. Een aanzwellend donderen en rammelen van metaal kwam uit den tunnel. Twee lichten glommen over de rails, licht-signalen veranderden van kleur. Geelroode vonken sproeiden uit de remkasten. Schril gebel lawaaide over het ge wemel van mensclien. Enkele secon den botsten de twee stroomen tegen elkaar die van lien, die uit wilden stappen, en de stroom van mensclien, die den wagen in wilden. De twee stroomen gleden door elkaar, de deuren rolden automatisch dicht. In alle tien de wagens sloegen de motoren tegelijk aan, de trein suisde het donker gapende gat in en verdween; Nog schemerden er twee roode licht jes over blanke rails toen was alles een paar seconden donker en stil. Een sneltrein donderde over het middelste spoor als een zwak lichtende ver schijning. Hoe was het mogelijk, dat hon derden menschen scholen in het bin nenste van dat lichtende, suizende spook 1 Het perron, dat zooeven leeg was, werd weer langzaam met men schen gevuld. Holand en Torrent zaten op de rieten banken van hun wagen en staar den naar de donkere ruiten, waar grijze, onduidelijke sluiers langsheen veegden. Zij spraken niet. Holand zat koorts achtig na te denken, maatregelen ter verdediging te verzinnen. Hij moest eerst met detective Natkinson spreken. Torrent zat met een ernstig gezicht naast hem. Zijn hoofd schommelde door het stooten van den ijzeren wagen. Times-plein Holand werkte zich met beide elle bogen door de opdringende menschen heen zij volgden een groene streep, die op het perron geschilderd stond, en gingen zoo door een doolhof van klimmende en dalende onderaardsehe gangen. Holand liep met groote passen vóór. Zij keken voor een in staal gevat raam een onderaardsch restaurant binnen, en klommen toen weer een trap op. Er werd een grijs stuk natgeregende straat zichtbaar schuin van onder zagen zij beenen, overschoenen, zwaaiende actentasschen. In 't gebouw tegenover het station van den ondergrondsche was het kantoor van Natkinson. Met de lift gingen zij naar boven. Tor- rent leunde tegen den wand, hij was zeer bleek, en onder zijn oogen kwamen de eerste sporen van kringen. Holand stiet de deur van Natkinson's kantoor open. De twee mannen kwamen in een zeer smalle, totaal donkere gang. Holand was nog nooit op 't kantoor van Natkinson geweest had hem altijd bij zich laten komen. Er klonk een krachtig gezoem ergens in de ruimte, en Holand zag den eenen muur van de gang dofgroen oplichten. Hij deed een stap achteruit. Er ging een ijskoude huivering over zijn rug. Er verscheen een geraamte op den groen schemerigen muur. Verschrikt hief hij de hand op en hij zag, dat het geraamte de beweging volgde als een spiegel - beeld. „Schrikt u niet, meneer Holand," zei Torrent rustig. „Natkinson onderzoekt de menschen, die bij hem komen, altijd heel nauwkeurig. Ik kan 't hem niet kwalijk nemen. Dat geraamte bent u een Röntgen-foto." Hij wees op een schijf onder de onderste rib.. „Dat is uw horloge, hier uw sigaren koker uw sleutelbos is buitengewoon groot," zei Torrent. Holand stond verbaasd. „U kunt doorgaan Natkinson heeft al van zijn bediende gehoord, dat u geen wapens bij u hebt." „Wat is dat. Torrent een revolver t" Holand wees op de Röntgen-foto van zijn secretaris. Voor het wazig donkere heupbeen was duidelijk de omtrek van een browning te onderscheiden. „Ik ga nooit zonder revolver van huis," antwoord de Torrent. Holand kon van het zonderlinge beeld op den muur niet scheiden. Hij bewoog zich, zag zijn hart kloppen. „Ik heb nog nooit zooiets gezien," zei de groote man, als een kind, dat niet weg wil van een speelgoed- Met een harden klik verdween het beeld, het zoemen van den inductor hield op. De deur werd geopend. Er drong licht in die vreemde cel, waarin eenieder onderzocht werd, die bij Natkinson wou komen en de geheime bel niet wist. Een jongen in bruine livrei maakte een buiging „Wilt u binnenkomen 1 Meneer Natkinson zal meneer Holand aanstonds ontvangen," zei de jongen met een heimelijk lachje. „Hoe weet hij mijn naam t" vroeg Holand zacht aan zijn secretaris. „Misschien heb ik u in de cel met uw naam aan gesproken." In de aangrenzende kamer, die meer op een labo ratorium dan op een kantoor leek, zagen zij een man in een blauw, vettig monteurs-pak op den vloer liggen. Zijn hoofd, dat een opengebroken deur van

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 22