ZEEUWSCH NIEUWS ZEEUWSCHE OMROEP 24 Te Waarde werd op 2 dezer het gebouw van het Groene Kruis officieel in gebruik genomen. Bestuur en genoodigden poseerden voor ons tijdens de plechtigheid. Uit Sas van Gent vernamen wij, dat de Nederlandsche mijnveger en oorlogs bodem „Medusa", deze gemeente is bin- nengestoomd en aan heeft gelegd bij de superfosfaatfabriek. De reis heet te zijn ondernomen in het belang der marine. Wanneer er flink kunstmest wordt ingenomen, zal dit ongetwijfeld den groei en bloei der vloot ten goede komen Te Middelburg heeft de vereeniging tot verbetering van het geitenras een enthousiaste vergadering gehouden. De geiten blijken het eenige vee, waar de regeering zich niet mee bemoeit, dus gaat het geit en geitenhouders goed. De verslagen vloeiden over van melk en room en algemeen verwacht men 'n nieuwe populariteit voor de „sikjes". Met het oog op een en ander wil men trachten de leuze „Vooruit met de geit", te veranderen in den meer juisten en modernen strijdkreet Hou geit Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze be-1 richten in welken vorm ook, is geoor loofd. De pseudo-verpleegster, die zich eens verdienstelijk maakte door chauffeurs in de luren te leggen, heeft, na haar vrij heid van de Justitie te hebben terug bekomen, haar welwillende aandacht op Zeeuwsch-Vlaanderen laten vallen. Daar zij ervaren had hoe gaarne de we reld bedrogen wilde zijn, pakte zij de zaken grootscheepser aan. Te Aar denburg begon ze althans met het hu ren van een heel gasthuis tegelijk. Haar slachtoffers kunnen nu verze kerd zijn van een passend onderdak De recherche te Lamswaarde heeft ontdekt, dat er op het gemeente-riool stiekum een aantal buizen zijn aange sloten. Het is niet enkel in de riolen van Parijs dat er dingen gebeuren, die niet in den haak zijn Te Nieuw Namen hebben kwajon gens in een garage een groot vat olie laten leeg loopen. Men onderhandelt met de Bataafsche over het plaatsen van een boortoren Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heeren Het hart van Schore kerktoren, gemeentehuis, school en onderwijzerswoning de laatste, die nieuw is. heeft dit hoekje een geheel ander aspect gegeven. Men meldt ons uit Stoppeldijk, dat de plaatselijke fanfare tot ontbinding dreigt over te gaan, indien de belang stelling voor deze organisatie niet leven diger wordt. Wij vinden in dit geval het woord ontbinding niet smaakvol men had gepaster kunnen spreken van 'n uit blazen van den laatsten adem Onze correspondent te Kruiningen verhaalde ons, dat een dorpsgenoot van hem met zijn zelfde duif wederom een eersten prijs behaald heeft. Er bestaan heusch nog wel goede compagnonschappen Ook het Hollandsche stoomschip Hennie strandde nabij Terneuzen. Op eigen kracht heeft het zich later uit zijn benarde positie weten te bevrijden. De kerk met den bekenden scheeven toren van Schore op een stillen wintermiddag De Chr. Meisjesvereeniging Tabitha te Kapelle mocht dezer dagen onder groote belangstelling haar 25-jarig bestaansfeest vieren. Het Duitsche stoomschip Glatteset was bij Terneuzen omhooggevaren en moest door sleepbooten weer worden vlotgebracht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 24