5 ct. HOUDT DE TANDEN SCHOON 30 HILVERSUM SOESTDIJKERSTRAATWEG 10a TELEFOON No. 6606 LESSEN VOOR ALLE TECHNISCHE TEKEN-, AMBACHTS-, HANDELS- EN KUNSTNIJVERHEIDSVAKKEN Bouwkundige, Timmerman, Beton bouw, Weger.bouw, Metselaar, Werk tuigkundige, Smid, Werkmeester, Machinist, Chauffeur-Montour, Gas fitter, Gastechnicus, Waterfitter, Loodgieter, Verwarmingstechnicus, Koeltechnicus,Electrotechnicus,Radio- technicus. Scheepsbouwkundige, Analyst, Carrosserietechnicus, Meu belmaker, Archt. Intdrieur, Schilder, Reclame-technicus, Etaleur, Typo graaf, Verkoper, Bedrijfschef, Schoen maker, L.O. en M.O. tekenen, N.O. akten, Talen, Handelscorresponden tie, Boekhouden en vele andere Volledige en rep. opleiding voor alle akten, diploma's en praktijk-examens. Uitvoerig prospectus en inlichtingen gratis HPI3 Het koor begint te galmen „Zoo nist eigenlijk op de brug te maken t" kan het niet gegaan zijn „Dat zal ik u zeggen," antwoordt „Niet vroeg de rechtbank. "Waar- Warms. „Hij kwam boven, om volgens om niet dienstorder te rapporteeren, dat er te „Omdat men duidelijk een ontploffing veel rook in de machine stond, dus gehoord heeft, heel in 't begin al." dat het machine-personeel wel gauw „Zoo," zei de rechtbank. „Waar heeft zou weg moeten uit de machinekamer." die ontploffing dan plaats gehad f En Dan staat de president van de reeht- wie heeft haar gehoord bank op, met een gezicht dat rood is Het koor voert een getuige aan. Deze van toorn, en hij roept uit „Probeeren getuige verklaart, dat hij in de schrijf- jullie de rechtbank voor te liegen f kamer duidelijk een ontploffing gehoord Meneer de eerste machinist, hoe wist u heeft. Het brandde al een poosje, dat dan, dat er zooveel rook in de machine geeft hij toe, maar toen kwam er een ont- stond IJ bent heelemaal niet in de ploffing, dat kan hij bezweren. machine-kamer geweest En hij bezweert het. Dan ontstaat er een beklemmende „Ziezoo," zegt het koor, „daar hebben stilte, die eenige minuten duurt, in de we de ontploffing." rechtszaal men heeft het gevoel, „Goed," zegt de rechtbank. „Dat dat al die Amerikanen zich schamen nemen we graag aan. Een blik pet.ro- voor dezen eersten machinist, leum kan heel best ontploffen." Warms zit te draaien in zijn stoel. „Petroleum zegt de reederij. „Er Wat is hij begonnen Naast hem zit was geen petroleum aan boord." zijn secretaresse, die hij expres heeft „Toch wel," zegt de rechtbank. meegebracht, om de verhandelingen Er verschijnen een aantal getuigen, stenografisch op te nemen. Wat heeft die verklaren, dat er veel petroleum aan hij daar nu nog aan Het stenogram boord was. Daar werd mee gepoetst zal niets zijn dan één groote aanklacht, want de poetsmiddelen, die de reederij Kalm constateert de rechtbank, dat verstrekte, waren veel te slecht. Ze vlo- de eerste machinist Abbott geen ge- gen niet zoo makkelijk in brand, dat schikte getuige is, om een indruk te was waar, maar metaal poetsen kon geven van den toestand op de brug. je er niet mee. De marconist Alagna wordt voor- „Dus met die bommengeschiedenis geroepen, hebben we óók afgedaan," verklaart de Alagna doet zijn verhaal, rechtbank. „We kennen nu de ware Vijf maal is hij de brug op gestormd, oorzaak, waardoor de brand zich zoo om bevel te krijgen tot het S.O.S. Iede- snel heeft uitgebreid. Nu willen we dit ren keervondhij ereengrooterverwarring, nog graag weten waarom hebben de Het koor gooit er zich tusschen. officieren het schip met zoo'n vaart „Alagna Is dht dan een getuige vooruit gejaagd Waarom hebben ze Die staat toch in relatie met de bom- het niet dadelijk op strand gezet f Waar- menwerpers om hebben ze het schip maar steeds „Nonsens," zegt de rechtbank. „Er zijn koers laten houden naar New York heelemaal geen bommen aan boord Waarom hebben jullie zoo laat S.O.S. geweest gegeven? Waarom was er zoo'n dolle „Maar hij is toch met zuren aan boord verwarring op de commando-brug gekomen zegt het koor. De gezagvoerder van het ongeluks- „Nonsens," antwoordt de rechtbank, schip wordt op een stoel vlak voor de „Die zuren waren voor de accu's rechters gezet, om antwoord te geven bestemd." op die vragen. „Alagna was een slechte collega en „Nu, meneer Warms, waarom was een opruier er zoo'n verwarring op de brug „Zoo zegt de rechtbank. „Waar „Er wks geen verwarring op de brug," is de eerste marconist Rogers?" zegt Warms. „Het ging er volkomen Rogers treedt voorde rechters. Even ordelijk en practisch toe. Vraagt u maar gaat zijn blik naar Warms en de andere aan den eersten machinist Abbott." officieren. Dan steekt hij van wal. En „O ja, de eerste machinist zegt de nu geeft hij de reederij er zoo van langs, rechtbank. „Goed dat u er over spreekt, dat het koor verbleekt en liefst maar Meneer Abbott, wilt u nog even voor- weggekropen zou zijn. komen U kunt dus getuigen, dat op Rogers vertelt in een taal, die niemand de brug alles rustig en ordelijk toeging spaart, in de eerlijke vierkante taal van De eerste machinist zet een krop] en den zeeman, hoe het toegegaan is. zegt„Zeker, ik was zelf op de brug. Vijf maal heeft hij Alagna naar de Alles was keurig in orde. Alle officieren brug moeten sturentot eindelijk de waren op hun post, alles was heel kalm." radio-installatie onbruikbaar was en „Wat kwam u eigenlijk op de brug hij er zelf bij neerviel. Toen heeft doen Alagna hem weggesleept uit het vuur, De eerste machinist geeft geen ant- met gevaar voor zijn eigen leven, en hij woord. Hij begrijpt natuurlijk heel goed, heeft zich geen rust gegund voor hij dat Warms hem er nu, zonder het te hem, Rogers, gered had. bedoelen, leelijk in heeft geholpen. Deze De rechters zitten doodstil. Op dezen rechters zijn bevaren zeelui hun kan Rogers, op dezen landgenoot van hen hij niet wijsmaken, dat hij op de brug zijn zij trotsch. En daar hebben zij zijn moest, want hij hoorde in de reden voor. En Rogers staat te praten machine-kamer, dat weten die rechters en te snuiven en herhaaldelijk vertelt heel goed. Hij zwijgt dus en denkt na. hij, hoe hij Alagna weg heeft gestuurd „Meneer Warms, misschien kunt u ant- en dat de arme kerel zich half heeft woord geven Wat had de eerste machi- laten verbranden. uitsluitend Hollandsche verpakking. Het is UW waarborg voor kwaliteit. PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Vrijdags. Tezamen met een der locale weekbladen De fta°Am»terdain, Groot Rotterdam, 's Gravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of 0A2V2 per week. Bureaux: AMSTERDAM. N.Z. Voorburgwal 262. Telefoon uitere. it170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. PER PAKJE

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 30