Jn een tablet U rüet "Zien, A Om vetwormpjes onmiddellijk te verwij deren en te voorkomen. „PIGMENTEERING" 31 Er is geen geluid meer in de rechtszaal. Wat valt er tegen dezen eerlijken kerel in te brengen t Niets. Absoluut niets. En Alagna, die hem het leven gered heeft, zou 'n slechte collega zijn geweest 1 Nonsens, denkt de rechtbank. Nu willen de rechters weten „Hoe is 't met den marconist Makey gegaan Is die gedeserteerd t" Ja, groote hemel, wat moet Rogers daar op zeggen 1 Daar staat hij, een kerel met breede schouders en stevige knuisten, een knaap, die nergens bang voor is. Hij denkt aan den armen kleinen Makey, en zal hij nu onder eede gaan verklaren, dat die bengel weggeloopen is Als de rechters dat van hem gelooven, dan kennen ze Rogers niet. Hjj vertelt dus verder. „Er was brand en we zaten midden in de vlammen, 't was afschuwelijk, en ik had 't heele- maal niet naar mijn zin." „Wachtzegt de rechtbank. „Hoe ging 't met Makey V' „Ja, Makey was er ook bij," zegt Rogers, ,,'t Brandde overal, en de rook kwam van alle kanten. Warms wou geen S.O.S. geven. ja, 't was afschuwe lijk Dan begint de rechtbank iets te merken. Nu, goed, als Rogers niet over Makey wil praten, dan zullen ze er niet verder naar vragen. Maar des te ijveriger wordt er in gegaan op het vertraagde S.O.S. Iedereen in de zaal begrijpt, waarom het S.O.S. niet op tijd gegeven werd. Die stumper Warms, die er in burger verre van kranig uitziet, die in elkaar gedoken voor de rechters zit, die met veel bereddering verschenen is, met advocaten en een secretaresse, hij heeft, naar aller overtuiging, alleen daarom geen S.O.S. laten geven, wijl hij de reederij geld wilde besparen. Voorzichtig vraagt de rechter „Had u het financieel belang der maatschappij op het oog, toen u zoo draalde met het S.O.S. t" Warms kijkt een anderen kant op en zegt„Neen." Liever trotseert hij het verwijt der rechtbank, dat aanstonds volgt, dat hij geen juisten kijk heeft gehad op den omvang van het gevaar. Goed, laten ze hem dat dan maar aan wrijven. Dwalen kan iedereen. Gaf hij echter toe, dat hij het S.O.S. zoo lang achterwege had gelaten om de kas van de Ward Line te sparen, dan vloog hij de gevangenis in. Daar moet hij voor oppassen. „Waarom hebt u 't schip met volle snelheid vooruit laten varen T" Warms vertelt het een en ander, maar wijzer wordt men daar niet door. Alle aanwezigen denken„De man heeft zoowaar nog hoop gehad, het schip naar de haven te krijgen, en daardoor het schip, op zichzelf al een groote waarde, te redden. Dat hij daardoor de pas sagiers aan een bijna zekeren dood prijs gaf, vond hij niet zoo belangrijk." De kapitein van een vrachtschip zal niet aarzelen de lading op te offeren om het schip te behouden. Maar menschen zijn geen lading. Die berekening is in dit geval zoo stuitend, dat niemand voor zijn gedachten duidelijk uit durft komen. Deed men dat, dan zou die rechtbank, die met groothartige eerlijkheid de zaak onderzoekt, zich te zeer moeten schamen voor een zeeman en landgenoot. Zoo gaat het dagen lang over en weer. Dan komt opeens de vraag „Hadden er, ondanks al die treurige feiten, toch niet meer passagiers gered kunnen worden t" „De passagiers waren te bang, om in de uitgebrachte booten te gaan," beweert een der employé's van de reederij. „Zoo," zegt de rechtbank, „waarom zijn er dan zooveel sloepen in de davits verbrand 1" Alles zwijgt. Dat is "een argument, waar niet tegen te redeneeren valt. De beweringen van den moord op den kapitein, van de bommen, van den misdadigen marconist verzinken alle in stilte en duisternis. De rechtbank stelt vast, dat de reederij van al die bewerin gen niets heeft kunnen bewijzen. Eindelijk liet de regeering haar stem hooren. Zij beval, dat er onmiddellijk marine-officieren op de Amerikaansche passagiers-schepen geplaatst moesten worden, om na te gaan, of de Ameri kaansche koopvaardij nog meer schepen bezat, waarop alles, de inrichting en de menschen, zoo rot was als op de Morro Castle. Toen bleek gelukkig, dat de on gelukkige Morro Castle een enkeling was dat vele omstandigheden op het ongeluksschip hadden samengewerkt, om zoo'n ontzettende ramp te veroor zaken. De mannen, die door het onderzoek van den zeeraad aan de kaak waren gesteld, wilden zich natuurlijk bij den uitslag van dat onderzoek niet neer leggen. Warms en Abbott hielden vol, dat zij bekwame en trouwe officieren waren, die in kritieke uren moed en beleid hadden getoond, en de vice- president van de Ward Line trachtte herhaaldelijk, de maatschappij en het scheeps-commando in de oogen van het publiek te rechtvaardigen het onge lukkige einde van de Morro Castle, beweerde hij, was uitsluitend te wijten aan de dwaasheid der passagiers. Toen kwam echter de Amerikaansche straf rechter er tu8schen. Drie maanden na de ramp moesten drie personen in de bank der beklaagden plaats nemen, onder beschuldiging van misdadige na latigheid de commandant en de eerste machinist wegens hun gedrag in de uren van de ramp, en de vice-president, wijl het zijn plicht was geweest, het oog te houden op de veiligheidsmaatregelen aan boord, en wijl hij dien plicht verzuimd had. Dezelfde eenvoudige methode. „Radox heeft mijn huid vrij gemaakt van vetwormpjes en verstopte poriën en wel op heel prettige wijze. Ik ga er mee door, omdat ik anders weer puistjes krijg, waar ik langen tijd last van heb gehad. Mej. C. B." Vetwormpjes^ verstop,e poriën etc. ontstaan, wanneer de onderhuidsche kliertjes niet goed functionneeren. In dien u telkens, wanneer u het gezicht wasclit, wat Radox door het water mengt, zult u van dergelijke lastige huidontsieringen geen last hebben. Radox maakt in water o.a. zuurstof vrij en deze opent de poriën, reinigt ze en dringt door tot de onderhuidsche weef sels en kliertjes, welke ze vernieuwt en versterkt. Om vetwormpjes onmid dellijk te verwijderen, moet men ze enkele minuten lang betten met heet water, waarin wat Radox is opgelost. (Een theelepel Radox op een kop water). Dikwijls kan men reeds na de eerste behandeling alle vetpuistjes wegvegen. Radox is heerlijk geparfumeerd en verkrijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a f 0.75 per pak, omzetbelasting inbegrepen. Een pak is toereikend voor verscheidene weken. Imp. N.V. Rowntree Handels-Maat- |schappij, Heerengracht 209, A dam C. „Als kind had ik prachtig „Dat is nu mat men te lichtblond haar. En nu genrooordig „pigmentee- roordt mijn haar steeds ringnoemt. Maar dat kan donkerder." thans verholpen morden." 'Bescherm BLOND HAAR tegen „Pigmenteering" is verandering der pigment- vorming van hot lichaam, welke aan het einde der kinderjaren optreedt en de oorzaak is van het donker worden van natuurblond haar het haar verliest de gouden pracht der kinder jaren. ..Nurblond" voorkomt de nadeelen van „pigmenteering". daar het juist voor dit doel vervaardigd is. Het reinigt niet slechts grondig de hoofdhuid, doch het verhoedt, op grond van de wetenschappelijke samenstelling, het „pigmeiiteeren" (het donker worden van het haar) en het geeft het haar zijn oorspronke lijke lichte kleur terug. „Nurblond" bevat geen kleurmiddel. geen henna en is vrij van soda en alle schadelijke bestanddeelen. De uitwerking is zoo mild, dat millioenen moeders het geregeld voor hun kleine lievelingen ge bruiken. Imp. Firma B. Meiudersma. Den Haag, Amsterdam, Sneek. roberts Thans NURBLOND De speciale shampoo voor blondines Let op de Hoilundscke verpakking, de deugdelijkheid waarborgt. ets. daar de; of dit werkelijk voldoende werkzame bestanddeelen bevat,niet eens daardoor, dat U de tablet breekt of in water oplost De schrijver van dit verslag voelde, tijdens zijn verblijf te New York, de behoefte, den kranigen marconist Rogers de hand te drukken. Lang zocht hij den man en hij kon hem maar niet vinden. Maar toen hij Rogers eindelijk wèl gevonden had, kon hij er niet toe komen, hem de hand te drukken. De marconist trad op in een bioscoop aan den Broadway en vertelde aan het pu bliek de geschiedenis der ramp van de Morro Castle. Hij kreeg daar tweeduizend dollar per week voor.... EINDE 's GRAVENHAGE, Stationsweg 9;. Telefoon Intern. jjg nr. 124090. - De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verknjgoaar. De weg, waarbij U zeker bent, is deze: U kiest slechts Aspirin Dal draag! het beroemde kenleeken - BAYER-kruis - een wereldfirma, in wier wetenschappelijke zorgvuldig heid U vol vertrouwen kunl hebben. njeband- Uitsluitend verkrijgbaar in de buisjes van 20 tabletten 70 ets njezakjet van 2 tabletten A TO

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 31