LUX toilet zeep Dkkniftfietliefot WINTERWEELDE 1935 „Speciaal voor liet gelaat.. KANT en KLAAR! PATRONENKANTOOR PANORA de schoonmaak DE VERMOEIDE OOGEN niet aan dacht een zedepreek te hou den wanneer hij eens extra-royaal voor Vermoeide oogen kunnen verschil- den dag kwam lende oorzaken hebben. Blijven de oogen onophoudelijk vermoeid, dan kan er iets haperen aan het gezichtsver mogen en is een bril op medisch advies vanwege het genoegen noodig. n'n£ Waarom ivi/ zecjcjen: 37 Maar boorwater is lang zoo onschuldig niet als velen denken, die ten onrechte NADERT meenen dat het een soort middeltje tegen alles is. Het is alweer zoover de groote Veel verstandiger doet men, de oogen schoonmaak staat voor de deur en al een bad te geven met gekookt water en verklaren we met nog zoo veel klem dit met schoone watten, zoo warm als we doen er maar niets aan, er is toch men het verdragen kan, op de oog- bijna geen huisvrouw die er aan leden te betten. ontkomt. Tien minuten plat gaan liggen in Er is een niet te miskennen onrust, een donkere kamer, met watten in warm die zich van de huisvrouwen meester gekookt water gedoopt op de oogen, maakt zoo tegen den tijd van de brengt rust en verkwikking en het ver- voorjaarsuitverkoopen. Het is een soort moeide, weggetrokken gevoel zal spoor- drang naar verfraaiing, die heusch niet slags zijn verdwenen, alleen betrekking heeft op eigen uiter- Een raad om te onthouden, want lijk wie onzer wil er niet graag aantrekke- Eigenlijk is die drang heel natuur- lijk uitzien, lijk, want zien wij niet in de gansche natuur een opleven, een verfrisschen, WAAROM verfraaien, vernieuwen van al wat er HIT HAAR VROFO leeft t Is het dan niet vanzelfsprekend J dat de huisvrouw een verlangen be- Omdat zij hem in den waan speurt om het tehuis zoo frisch en bracht (en hield) dat hij een belang- schoon en aantrekkelijk mogelijk te wekkend persoon was met een heele maken voor de haren massa edele karakter-eigenschappen, De lokkende reclames over voorjaars- en uitverkoopen, de speciale schoonmaak- aanbiedingen enz. dwarrelen neer in omdat zij, hoewel zij een ferm onze brievenbus. willetje van zich zelf had, zich soms Op de advertentiepagina van de krant heel gedwee door hem liet ringel- wordt onze aandacht erdoor getrokken ooren en als wij langs de winkels loopen (en we omdat ,even nam ZOQ. hebben de oogen niet in den zak zit- kwam zonder morren of kla- ten dan brengt menig laaggeprijsd artikel of extra-voordeelige aanbieding 11 ons op het idee dat er thuis toch eigen - omdat zij kon lachen en laten lijk noodig een en ander vernieuwd moest iaciien worden. Er zijn natuurlijk zaken die een on- Hij vond haar de meest superieure middelijken aankoop wettigen,maarvrouw die hij nog ooit had ont buitenkansjes zijn uitzonderingen, laten moet wij dat wel bedenken en m 99 van nooit kwaad 8prak van de 100 gevaUen verdient het aanbeveling vriendinnJen hem eerst thuis terdege na te gaan of en wat er opgeknapt moet worden. omdat zij nimmer allerlei kleine De huismoeder, die overal restanten diensten van hem verlangde in het en coupons koopt, omdat-zij-zoo-goed- bijzijn harer vriendinnen, enkel koop-zijn, zal straks vinden dat er geen om haar macht te toonen geld meer beschikbaar is voor iets hoognoodigs omdat zij zich nimmer te buiten Wie niet sterk is moet slim zijn, dat ging aan mode-buitensporigheden, die beteekent voor de huisvrouw wie niet iedereen doen omkijken en die den rijk is moet handig zijn man, die bij de aldus opzichtig toege- Het is werkelijk ontstellend hoeveel takelde vrouw behoort, een gevoel er in menig huishouden door onacht- geven alsof hij iedereen een schop zou zaamheid wordt weggegooid van het- willen toedienen geen met zorg en deugdelijk onderhoud om(lat zij het niet voortdurend mee had gekund. k d oyer de attenties, die andere Binnenkort komen wij hierop nader en terug. omdat zij het als de natuurlijkste I \i; \;nni 1W lk/fFT zaak ter wereld beschouwde om goed- DL VKUU W M»bl koop met hem ujt to gaanjdocher Natuurlijk kan ook de oorzaak gelegen omdat zich nimmer deftiger zijn in het gestel en ook dan is advies - - voordeed dan zij was en van den geneesheer noodig. Zonder dat er iets ernstigs aan de omdat zij zich nimmer beklaagde hand is, kan het echter wel voorkomen oyer bemoeizieke moeder en een dat de oogen, door langdurig lezen of mopperenden driftigen vader en met den schrijven of borduren, door een verblijf gvootsten tact iedere onaangenaam- in een rookerige ruimte of door schel ^ejd wjgt omzeilen als hij op be licht, vermoeid zijn. Wanneer wij na zoek was; een inspannende dagtaak des avonds uit moeten, kan het voorkomen, dat omdat zij een eerste klas huis onze oogen zoodanig vermoeid zijn, houdstertje was en toch van zijden branden en steken, dat wij eigen- kousen en dansen hield, en tenslot- lijk maar het liefst in een donker te hoekje zouden gaan zitten. Een J oog- bad helpt dan vaak op wonderdadige omdat zij precies was als alle wj:ze andere moderne meisjes en omdat hij Veelal wordt door leeken hiervoor in haar de eenige vrouw zag, die hem boorwater in 3% oplossing aanbevolen, gelukkig zou kunnen maken De gelaatshuid wordt dagelijks blootgesteld aan talloze nadelige invloeden. Duffe atmosfeer straatlucht vol ziektekiemen. keukenhitte dit alles doet de huid verdrogen en veroorzaakt rimpels. Zo ontstaat een vroeg verouderde, „vermoeide" huid. Om het gelaat hiertegen te be schermen werd Lux Toilet Zeep speciaal bereid. Het zuivere schuim van Lux Toilet Zeep rei nigt en verfrist de „vermoeide" huid tot diep in de poriën, ver wijdert stof en vuil en houdt het gelaat stralend en jeugdig. Geeft Uw huid de verzorging, die alleen Lux Toilet Zeep bieden kan. U zult verrukt zijn over de kwaliteit en het delicate parfum. En Lux Toilet Zeep is een weelde die U zich gerust kunt ver oorloven, want de prijs is nu slechts I2V2ct. per stuk Als U de ganse dag binnenshuis doorbrengt en vaak urenlang bij een brandend keukenfornuis vertoeft, heeft Uw gelaat beslist de doeltreffende bescherming van Lux Toilet Zeep nodig om een „vermoeidehuid te voorkomen. omdat zij nimmer een tranen rijke scène zou forceeren, enkel en alleen der verzoe- AFKEURINGEN krijg ik wanneer ik een patroon uit een PATRONENBLAD moet knippen, omdat ik door die ontelbare kris en kras door elkaar loopende lijnen mij steeds vergis. Laat mij een model knippen van een Kant en Klaar-patroon, dan heb ik niets te maken met dien wirwar van lijnen, overteekenen en uitknippen. De bewerking kost niet zooveel tijd en ik loop geen risico mijn stof te verknippen. Probeer eens zoo n patroon en U zult tevreden zijn. In het modeboek in Hollandschen tekst en deels uitgevoerd in kleuren druk, vindt U een rijke sorteering modellen winter-, sport- en regenmantels, namiddag-, avond-, huisjaponnen enz. - Prijs 50 cent. Voor niet-abonné's f 1.Van de in dit modeboek genummerde modellen zijn onze practische Kant en Klaar-patronen verkrijgbaar tegen den zeer lagen prijs van f 0.20, f 0.35 en f 0.50. Per post 10 cent extra. Dit geldt ook voor bestellingen bij de agenten. ATTENTIEI Bestellingen kunnen als volgt geschieden: Door bemiddeling van Uw agent of bezorger, afgehaald aan het bureau van ons blad, door girostorting op no. 142700, door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan NASSAUPLEIN 1 - HAARLEM - POSTGIRO 142700 Vraagt onze practische handleiding voor het gebruik der patronen, prijs slechts 15 ct. Alle patronen uit Winterweelde zijn ook aan ons bureau uit voorraad verkrijgbaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 37