TUSSCHEN- H m SEIZOEN.... GEEN SEIZOEN Voor de vrouw die een ver schillend toilet bezit voor elk uur van den dag en voor elke weersgesteldheid die de baro meter aanwijst, is het tusschen- seizoen wel degelijk een seizoen dat meetelt, maar voor ons gewone stervelingen met on tegenzeglijk veel smaak en even ontegenzeglijk weinig kleedgeld (wie heeft er tegenwoordig ooit veel kleedgeld of zelfs maar.. voldoende voor ons is het een soort saison morte, een dood seizoen. Het tusschenseizoen is een raar iets op onze winterkleeren zijn we allang uitgekeken en zelfs als zij aan het begin van den winter nieuw geweest zijn, wat helaas lang niet altijd het geval is, is de fraicheur en de fleur er allang af. Aan zomer - of zelfs aan voorjaarskleeren zijn we nog lang niet toe. Im mers, ieder oogenblik kan de winter, die zoo lang op zich liet wachten, zijn intrede doen. Wij zouden wel eens graag weer iets anders willen, maar wat.... Wij weten nog niet wat de mode aan 't uitbroeden is voor ons. En juist, omdat dat zoo is, is het tusschenseizoen een hoogst gevaarlijk seizoen, want juist dezen tijd is het overal uitverkoop. De winkels lokken met spotprijzen en koopjes en restanten ende vrouw die niet heel goed op de hoogte is van de mode van morgen, loopt straks in een overjarig costuum dat er hopeloos naast is en dit is des te erger wanneer het kleeren-budget niet toelaat dat men een gehaalden strop maar dade lijk door iets anders vervangt. Als er ooit reden is voor de welhaast spreekwoorde lijk geworden vrouwelijke besluiteloosheid, dan is het tijdens het tusschenseizoen, als de uitverkoopen onze fermste besluiten aan het wankelen brengen. Eenerzijds redeneeren wij heel verstandigeerst maar eens afwachten wat a.s. zomer de modekleur zal zijnwie weet of het niet heel iets anders wordt dan nu in de etalages staat. En dan bijna tegelijkertijd komt de angst, zich een werkelijk voor- deelig koopje te zien ontgaanStraks komt al het allernieuwste, maardan zijn de prijzen ook verdriedubbeld. De beste raad is koop nooit ofte nimmer een echte buitenissigheid op een uitverkoop, noch wat kleur, noch wat model of dessin aangaat. Tien tegen één dat het iets is dat het eerstvolgend seizoen niet gedragen zal worden. Hetzelfde geldt voor stoffen of modellen die 'n vorig seizoen de rage waren, tot zij zoo algemeen werden, dat niemand er meer iets aan vindt. Koopt neutrale kleuren, eenvoudige modellen, liever een maat te groot dan te klein (dit met het oog op het veranderen) en vermijdt angstvallig alles wat als „licht beschadigd" wordt aangekondigd, want dit beteekent als gij het thuis hebt, bijna zon der uitzondering onbruikbaar 979. Japon van bruine wollen stofrok versierd met afstaande biezendie zich ook op de taiüe bevinden. Eenvoudige hals, staand kraagje met strik. Open mouw met aangehechte manchet. Be- noodigde stof 3.26 M. a 130 c.M. breed. Verkrijgbaar in maat 42, 44, 46, 48. 980. Eenvoudige kimono-japon met lagen hals en driekwart mouw, ruime vestgarneering en manchet. Benoodigde stof 3 M. d 140 c.M. breed. Verkrijgbaar in maat 42, 44, 46, 48. Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zyu aan het mode-album „Winterweelde", zyn patronen verkrijgbaar tegen den prys van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorgerdoor giro-storting op No. 142700; door toezending van het be drag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENK A NTOOR „PANORA" NASSAUPLE1N 1, HAARLEM, waarby 10 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is.. Men kan ech ter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 38