ONZE GROOTE DOCHTERS VoQmo&i^t ...de Zijn jou tanden net zoo schoon als de mijne? Colgate's Tandpasta ervaring" zeg ik: 39 „En, mevrouw, wat gaat Annetje gaan bouwen en er is iets niet in ordi doen, nu zij van school is t" met het fundament, laten we maar Even een verbaasd optrekken der aannemen, dat ze vergeten het funda- fijn gepenseelde wenkbrauwen. ment te leggen, wat gebeurt er dan V' Doen.... V' „Dan.... dan.... stort het huis „Ja, zij zal toch een bezigheid moeten inV' vroeg Annetje niet begrij- hebben zij moet toch iets uitvoeren pend. zich verder bekwamen, studeeren „Precies En dat is nu juist wat er iets aanpakkenheeft zij al een met jou is." werkkring gekozen t" Annetje begreep volstrekt niet waar „Ajakkes," mompelde Annetje en dat heen moest, stak een puntig rose tongetje uit. „Kijk eens," vervolgde ik, „van te Ochwat zal ik u zeggen," begon voren is het met geen zekerheid te de moeder schouderophalend, „waar- bepalen hoe een oogst op zal komen, voor zou het kind studeeren of verder Dat weet niemand, dat weet de boer leeren.... betrekkingen zijn er toch die gezaaid heeft ook niet. Maar één niet bepaalden aanleg heeft zij nu ding weet hij onomstootelijk zeker eenmaal niet en belangstelling ergens als hij tevoren den grond niet degelijk in.... och, ik weet niet...." bewerkt heeft en voorbereid, dan komt Vragend keek zij het mooie doch- er van den heelen oogst niets terecht, tertje aan. onverschillig wat hij gezaaid heeft. „Het zou wel aardig zijn natuurlijk Met ons menschen gaat het precies als zij een baantje had," voegde zij er zóó wat voor werk wij precies te doen aan toe, „wij zouden de extra inkomsten krijgen in het leven dat weten wij best kunnen gebruiken, hoor." meestal ook niet tevoren, maar als „0 ik vind wel wat," sprak Annetje wij onzen akker niet hebben voorbereid, luchthartig. dan mislukt alles, onverschillig aan Heel klaarblijkelijk vertrouwde zij op welk werk wij gezet worden." haar knap snuitje. „Ja maarhaperde Annetje, Annetje begon met het er eens flink „die voorbereiding. van te nemen. Zij -vond dat zij na haar schooljaren daar wel recht op had. Ochlaat haar maar begaan vond de moeder toegeeflijk. „Juist die voorbereiding. die is in den grond precies eender voor alle beroepen zorg dat je een volwaardig mensch wordt en dan doet het er al Na een half jaar hoorde ik dat Annetje heel weinig toe welk beroep je kiest, je op een kantoor werkte bij een be- persoonlijkheid is er borg voor, dat je vriende relatie van haar vader. datgene wat je op je neemt op onbe- „Enhoe bevalt het kantoorleventje rispelijke wijze zult volbrengen." Annetje vroeg ik de moeder, toen ik haar kort daarop ontmoette. „O, Annetje is er alweer weg. Ze vond het er zóó naar 't werk dat zij ging nog, maar die collega's, daar kon ze heelemaal niet mee opschieten." Toen besloot Annetje maar bij kinde ren te gaan. Dat duurde precies vier maanden. Nare verwende spoken Annetje. Beschaamd boog Annetje het mooie kopje. „Ik zal mijn best doen. prevelde Zij heeft woord gehouden. Zij heeft haar best gedaan en zij is een uit stekende werkkracht geworden, die in schold haar beroep de noodige veelzijdige kwa liteiten heeft ontwikkeld, die haar Toen was zij een poosje thuis, maar uitstekend te stade zullen komen, als dat beviel haar ook niet. zij straks als gelukkige bruid een eigen Zij besloot een oudé dame te gaan gezin sticht, voorlezen. Het was een gemakkelijk Zooals Annetje zijn er velen, baantje want de oude dame was een Het begrip Beroep annex geldver- schat en het salaris was ruim. Maar de dienen heeft zoodanig bezit genomen schat kreeg griep en stierf en toen van het hedendaagsche geslacht, dat moest ons meiske weer wat anders er maar al te vaak over het hoofd zoeken, want inmiddels was de financi- wordt gezien dat er naast het bezol eele toestand thuis van dien aard ge- digde „baantje" nog een ander, een worden, dat zij wel gedwongen was veel hooger beroep staatdat van te werken. mensch zijn in de volste beteekenis Annetje was achtereenvolgens leer- van het woordeen mensch met ling-verpleegster, assistente bij een tand- plichtsgevoel en verantwoordelijkheid, arts, verkoopster en privé-secretaresse. een mensch, drager van het Ideaal, Op een goeden dag stormde zij bij strijder voor het algemeen welzijn, mij binnen en brak in een stortvloed bouwer aan het groot geheel, van tranen uit. „Ik weet niet wat het Het is heelemaal niet gemakkelijk is," snikte zij, „maar niets wat ik onder- om zich voor deze taak voor te be neem gelukt mij. Alles gaat na een reiden, maar goor onze groote meisjes poosje verkeerd en het loopt mij ook van heden, die de moeders zijn van het altijd tegen en ik kan er toch heusch geslacht van morgen, loont het zeer niets aan doen, zegt u nu eens." zeker de moeite zich hieraan te Nadenkend keek ik in het behuilde wijden, gezichtje. En de moeders van groote dochters „Het is je eigen schuld," sprak ik mogen bedenken, dat ook op het meisje wreed. zonder specialen aanleg of liefhebberij Annetje was te verbaasd om tegen de plicht rust in het leven te slagen te spreken. als. mensch. Ik trok haar naast mij op de sofa. „Annetje," vroeg ik, „als ze een huis AMY GROSKAMP TEN HAVE Moeders! gebruik voor alle babies regelmatig alléén Palmolive zeep WS\ WÊtÊÊÊKÊÊKBaam Laat een schoonheids-expert Uw huid on derzoekentien tegen één dat hij U raadt dagelijks te masseeren met het over vloedige schuim van Palmolive Ook de teerste huid heeft van Palmolive niets te lijden. IntegendeelDe olijf- cn palmoliën, in Palmolive zeep verwerkt, verzachten wonderbaarlijk. Wat Uw teint jeugdig houdt, is stellig ook voor Uw lichaamshuid aan te beve len. Gebruik Palmolive voor Uw bad, als U frisch en opgewekt wilt blijven. 2 voor 25 ct. zeep der jeugd! „Laat s kijken heb jij je tanden wel goed gepoetst?... Nee, hoor dat kan véél beterDie gele plekjes kun nen er best af, als je maar flink met Colgate borstelt! Moeder heeft het óók altijd gedaan - en zie eens hoe mooi haar tanden nü zijn! Iedere moeder die om de toekomst van haar kinderen denkt, moet hun leeren regelmatig tweemaal daags de tanden te poetsen met Colgate. Want door een unieke eigenschap van Colgate: de dubbele werking, wordt alle aanslag grondig verwij derd, zoodat tanden en mond volko men gezond blijven. Daaromgebruik tweemaal daags'

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 39