ZEEUWSCH cNIEUWS ZEEUWSCHE OMROEP amv iiHllll lli '24 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze "berich ten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Goes, dat een raads lid bij dé begrootingsdebatten er op heeft aangedrongen om eenige politie agenten „af te vloeien". Die hebben zich, bij het schrijven van processen-verbaal, zeker met inkt be morst. Te Ierseke is ingebroken, telefoneert men ons. Bij de plaats der misdaad stonden voetstappen in de sneeuw, maar de politie mist nog een spoor. Wat 'n geluk, dat er goede autobus diensten zijn op Zuid-Beveland Tot de volgende week, dames en heeren Uit St. Jansteen bericht men ons, dat de kommiezen dezer dagen met een groote partij in beslag genomen bloemen huiswaarts keerden. Wanneer 'n ander je nooit 'n bloemen hulde brengt, moet je het zelf maar doen Te Colijnsplaat is ernstige ontstem ming gewekt door het feit, dat de regee ring geen cent aan deze gemeente meer geeft voor de steunverleening. Het petekind van den minister-presi dent had beslist op een soepeler behan deling gerekend. Uit Goes vernamen wij, dat op de Centrale keuring een hengst uit Hengst dijk tot kampioen-hengst gepromoveerd is. Daar weet men beter, wat een ge meente naar haar naam toekomt Onze correspondent te Terneuzerr seint ons, dat twee marechaussees, die voor het eerst een ritje maakten met het nieuwe motorrijwiel met zij span-wagen, in het kanaal zijn gereden en daar zeer nat uitkropen. De versla genheid in de streek is zeer groot Toen er te 's-Gravenpolder brand uitbrak op een eerste étage moest er een spuit uit Goes komen, omdat de 's-Gravenpoldersche brandweer alleen gelijkvloers kan blusschen. Laten we hopen, dat het vuur daar voortaan rekening mee houdt Op de vergadering van het Groene Kruis te Bruinisse werd meegedeeld, dat de wijkzuster in 1934 niet minder dan 2082 bezoeken heeft afgelegd. Als wij allen dit goed visite-voorbeeld volgden, zou het gebruik van koffie en thee, dat helaas zoo verminderd is, spoedig weer op peil zijn Op het gemeentehuis te Arnemuiden is een gouden trouwring gedeponeerd, welke door 'n eerlijk mensch gevonden was. Welke „liefhebber" zou er gebruik van willen maken Een inwoner van Baarland is beboet moeten worden omdat hij een inwoonster van dat dorp met een houten stok op haar hoofd geslagen heeft. De propaganda voor 't dorschen met de hand begint funeste gevolgen te krijgen op het platteland. Uit Wemeldinge deelt men ons mee dat een parlevinker, die daar altijd, met de regelmaat van een horloge, in de buitenhaven verschijnt, het geluk had een anker op te visschen. Vandaar zeker, dat men wel eens hoort spreken van een anker-horloge Maskerade. Een der fraaiste groepjes tijdens het groote bal-masquè in Britannia te Vlissingen. 's Winters aan Walcherens strand. Zoo maar open en bloot staat ergens in de duinen bij Vlissingen een hak met een houten slurf. Men fluistert, dat het een kanon zou zijn De storm. Eenige dagen achter elkaar woedde over onze provincie een hevige storm, waardoor de sche pen op de Schelde het hard te verduren hadden. Van den Boulevard te Vlissin gen was het als altijd we derom een indrukwekkend Grootendeels aan den storm te wijten is het ongeluk in de Badhuisstraat te Vlis singen, waardoor een fiet send meisje uit Domburg jammerlijk onder de tram geraakte en doodelijk werd gewond. Een groote menig te was getuige van dit droe vig ongeval. Bij Gadzand-haven loopt een uitwa teringsgeul van hei voormalige vaar water Het Zwin. Over een der paal hoofden in deze geul hebben de bewoners een voetbrug geslagen tot gerief van strandjutter en badgast. Een gemaskerde oefening op straat. De Jantjes trekken uit in hun nieuwste aankleeding. ■Gravenpolder ontstond brand in de woning van notaris Oele. Ondanks den hevigen wind had de brandweer het vuur spoedig onder de knie.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 24