WELVAART 3amtama 1 58 MILLIOEN LITER MELK Ook in tëngeland 31 „Ik wou maar, dat ik wist, wie met kreet was, en niet zijn eigen verbeel- dat praatje begonnen is op 't kantoor." ding soms nog herhaald werd Toen begon hij zich, heel kalm, maar alles bleef stil. gereed te maken, om naar bed te gaan. De uitspraak luidde zoo dood door Hij had het onderwerp van zijn laatste natuurlijke oorzaak het hart was gedachten alweer uit zijn hoofd ge- blijven stilstaan door een schrik, waar- drongen. Hij had zijn geest zoo onder van de oorzaak niet nader kon worden tucht gebracht, dat die nu verge- vastgesteld, leken kon worden met een apparaat op stalen veeren, dat aanstonds ge hoorzaamde aan de bevelen van zijn Een paar avonden na den dood van wil. Victor Williugton stond een tooneel- Hij keek de kamer rónd met een speler in den bar van het Atlantic-hotel critischen blik, want hij was een met een vriend te praten, weelderig mensch. Die kamer stond „Ik heb verleden week een eigen- hem niet bijzonder aan. Ze had iets aardig karweitje gehad," zei hij. 't Bu- kouds en kaals over zich net of ze reau van Harding vroeg me, of ik zin in geen jaren bewoond was geweest, had in een klein filmwerkje. Natuurlijk, Zij zag er uit, alsof zij in groote haast zei ik. Ik heb al een paar maanden geen voor een nachtverblijf gereed was engagement, zie je." gemaakt de bedienden hadden „Weet ik," zei de vriend, vergeten, gordijnen voor een der ramen ,,'t Moest ergens buiten gebeuren, aan te brengen, en de waterkaraf was Een oud historisch landgoed. Ik ging leeg. er heen. De bewoner van dat huis liet „Ouwe Hinton zou nooit geduld me een stelletje portretten zien van een hebben, dat zijn personeel zich zoo ouden heer, een jaar of zeventig denk slordig van zijn werk afmaakte," mom- ik, en hij vroeg, of ik me precies zoo pelde Willington, terwijl hij zich om- op zou kunnen maken. Ik durf gerust keerde, om te gaan slapen. „Ik zal te zeggen, dat ik een sprekende gelijke- Pearce vragen, of hij voor morgen- nis getroffen heb." avond niet wat vroolijkers voor me „Daarom zal Harding jou gevraagd heeft." hebben ze weten, dat je buiten gewoon slag hebt van grimeeren." „Nou, ik moet zeggen, dat 't een erg Wat er dien nacht in dat huis ge- raar karweitje was. Ik hoefde niets beurde, weet geen mensch. En als anders te doen, dan naar het toestel iemand het weet, heeft hij het nooit toeloopen, met een woest gezicht en verteld. dreigende gebaren. Nooit zooiets geks Des morgens klopte de butler aan de meegemaakt. En ze deden de opname deur der slaapkamer van zijn meester, in een slaapkamer." „Binnen riep Pearce. „In een slaapkamer En wat moes- „Er is iets gebeurd, meneer de ten de anderen doen logé meneer Willington," stotterde „Dat is het juist. Er waren geen de butler, bleek en bevend. „Zoudt anderen. Alleen ik." u even mee willen gaan 1 Er is iets niet „Wat wouen ze daar dan mee t" in orde." „Dat snap ik zelf ook niet. En 't aller- „Wht is er niet in orde snauwde gekste was de manier, waarop ze de Pearce, overeind komend. film proef draai den. Daar was ik natuur - „Ik ik geloof dat hij dood is, lijk bij, want ik moest blijven, tot de mijnheer." film ontwikkeld was, om 't over te „Allemachtig Pearce bleef den doen, als ie soms niet deugde. Nu moet man een paar seconden aanstaren, je weten, dat 't huis gebouwd is in den „Geef gauw mijn ochtendjas," zei hij, vorm van een U een echt typisch uit bed springend. oud ding. De eigenaar van het landgoed En zoo stierf de moordenaar van nam het projectie-apparaat en zoo mee Harry Hinton. Welke vreemde dingen naar zijn slaapkamer die was in den er gebeurd waren in de duisternis van éénen arm van de U en zonder een dien nacht, toen het heele huis stil was, doek te gebruiken liet hij de film door weet geen mensch. Men wist alleen, t raam van zijn slaapkamer de slaap- dat Victor Willington des morgens kamer aan den overkant binnenvallen dood in zijn bed werd gevonden. Zijn de kamer in den anderen arm van de L oogen staarden strak, en één hand had snap je V' hij voor zich uit gestoken, alsof hij iets „Ja, dat snap ik. Maar hoe kwam had willen grijpen of afweren. Pearce stond over den doode heen gebogen met een eigenaardige uit drukking op zijn gelaat. Toen keek hij de film dan uit zonder doek Liet hij hem op den muur van die andere kamer vallen, of hoe „Op den muur natuurlijk. En je had Laat de zon van de welvaart weer doorbreken Als iedere Nederlander ééns in de week twee SICKESZ' VOLLE MELK REEPEN koopt, heeft de Nederlandsche zuivelindustrie hiervoor te leveren in één jaar. En keert de welvaart terug op het platteland, dan komt er opbloei in 't heele vaderland I Thans SICKESZ' VOLLE MELK REEP oud-model 10 ets. Norwich Haywards Heath Railway Station Liverpool Central Railway Station op en zijn oogen ontmoetten die van dat effect eens moeten zienEcht den butler. natuurlijk, griezelig zelfs. De muren van „Hij ziet er net uit, of hij een spook de kamer, waar hij de film in liet gezien heeft, Perkins." schijnen, waren geel, zie je. Ze noemden „Zegt u dat wel, meneer," mompelde 't zelfs de Gele kamer, geloof ik.' de butler. „Maar wat moest dat dan eigenlijk allemaal „Ja, dat weet ik ook niet. Misschien Bij het gerechtelijk onderzoek kwam was die vent krankzinnig. Of misschien de butler vertellen, hoe hij dien nacht wou hij een vriend een poets bakken, wakker was geworden hij verbeeldde In ieder geval, hij heeft me heel ordente- zich, gewekt te zijn door een stem, lijk betaald. Drink eens leeg, dan die hard schreeuwde. nemen we er nog een. „Hebt u gehoord, wè-t die stem schreeuwde I" vroeg de ambtenaar. De butler aarzelde. „Ik verbeeldde Er wordt op Ravenhorst niet meer me, meneer 't kan natuurlijk best gesproken over den dood van Harry pure verbeelding geweest zijn maar Hinton, want Stan Pearce heeft bekend ik verbeeldde me, dat ik iemand laten maken, dat iedereen, die nog eens hoorde roepen Harry over die malle geruchten begon, op slag De butler kon niet zeker zeggen, ontslagen zou worden, als hij t te uit welke kamer het gekomen was. hooren kreeg. En geen mensch weet. Hij was een poos wakker gebleven, om wat er gebeurd is in dien nacht, dat te luisteren of de kreet als het een Willington stierf. Panorama is steeds in voorraad bij de hieronder vermelde kiosken van de fa. W. H. Smith Son, Ltd., en bovendien op bestelling verkrijgbaar bij elk harer 1250 agentschappen in Engeland en Wales. Bradford L. M. S. Railway Station Brighton Railway Station Croydon West Railway Station Exmouth Railway Station Folkestone Central Railway Station Guildford 104 High Street Mark Lane Station, E. C. 3 Manchester Central Railway Station Newcastle-on-Tyne Central Railway Station North Shields Railway Station Parkeston Quay Railway Station Portsmouth Town Railway Station Preston Central Railway Station Rickmansworth 74 High Street Walton-on-Thames High Street Warrington 76 Sankey Street Woodford Railway Station

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 31