WatgebeorterVrijdagl Maartaite Parijs? HOOFDPIJNEN VERDWENEN Salts MARION'S GROOTE AVONTUUR BOEKHOUDEN 33 VERVOLG VANPAGINA 29 „Lafaard riep Marion. De voetstap- der keek om, hij begreep niet, waarom pen kraakten het trappetje af. de conducteur het signaal niet gaf. Hij „Onderteekent u nu ook alstublieft," sprong van zijn bordes, liep om den zei de gele man hoffelijk. wagen heen en zag van de straat af, Marion ging naar de tafel, nam de dat de weinige passagiers plotseling verklaring met het reisbiljet en ver- opgestaan waren en zich rekten, alsof zij scheurde ze. De snippers wierp zij den pas uit 'n diepen slaap waren ontwaakt. Japanner in 't gezicht. Er kwam een „Wat was dat mompelde de passa- plotselinge woede over het gele gelaat, gier, die met zijn hand aan de stang Hij greep Marion's vingers en drukte stond. ze met een vinnigen jiu-jitsu-greep bij „Werd u ook zoo vreemd, zoo elkaar. naar opeens vroeg een heer, die met Marion gaf een luiden schreeuw. Zij een bleek gezicht uit het inwendige meende haar vingers te voelen breken, van den omnibus naar achter kwam. Toen suisde er iets grijsdonkers langs „Naar Ik kon me niet meer be- haar heen. Door de ontzettende vuist wegen.... ik ben ziek.... naar 't van Malle Draai getroffen, stortte de ziekenhuisriep een niet meer jonge Japanner neer. Groot en machtig stond dame. Zij sprong uit den wagen de straat het dier-mensch achter Marion, met op en liep weg. Vijf anderen volgden oogen die fonkelden van laaienden haar. toorn. De taaie Japanner was weer De wagenbestuurder ging weer naar opgesprongen en trok zijn revolver, zijn plaats. Er zat nog slechts één Vóór hij echter den haan had kunnen passagier in den wagen, in een hoek overhalen, had Malle Draai den stoel hij scheen te slapen. Hij had zijn breeden genomen, die naast hem stond, en dien jaskraag opgeslagen, zoodat men van st ukgeslagen op het hoofd van den zijn gezicht alleen de punt van den neus Oosterling. Rochelend stortte deze weer zien kon. Op zijn knieën had hij] een, tegen den vloer. handkoffertje. liet dier mensch nam Marion als een „Jullie hebben zeker een flesch whisky kind in zijn armen en liep met haar rond laten gaan smaalde de bestuur- over de veranda naar de duisternis der. „We zullen maar weer zien, dat achter de tenten. Het was een lange, we verder komen." smalle gang, met aan 't einde het licht „Wat durft u te beweren Geen drup- van den betonweg naar Brighton. Malle pel heb ik gedronken!" riep de man Draai zette Marion neer. Er blonken op het achter-balcon en ook hij stapte tranen in haar oogen, zij streelde zijn uit. „Laat je kar maar liever eens na- handen, gaf hem toen snel al het geld, kijken, 't zijn gassen van den motor dat zij bij zich had. Zij zag, dat hij geweest, of...." spreken wou het roode licht van een Moeizaam zette de zware wagen weer bergbaan viel op zijn verwilderd ge- aan, verder de Vijfde Avenue af. zicht. Smeekend keken zijn oogen in de Voor het Plaza-hotel stapte de heer hare.... hij wou spreken.... hij wor- met den hoogen kraag uit, slaperig stelde met zichzelf, zijn mond ging en moe. open, maar hij bracht geen klank uit. „Bent u ook zoo raar geweest Ontroerd keek Marion den ongeluk- vroeg de conducteur hem. kige aan. „Weet ik nietbromde de man ach Toen keerde zij zich snel om en liep ter zijn kraag en hij trok fijn hoed naar den verlichten weg. dieper in zijn oogen. Toen ging hij het Toen zij nog even omkeek, had de hotel in en liep recht op de lift toe groote jongen zich langzaam omgekeerd, Een bediende trad op hem toe en liep hij met zware stappen door het vroeg, zeer beleefd „Wat wenscht u donker terug. In plaats van te antwoorden hield Marion, nam een taxi en gaf het de vermomde man zijn koffertje eenigs- adres f Plazahotel, Manhattan. Zij trok zins schuin, zoodat de bediende een haar bontkraag hoog op en school hui- rood douane-briefje op den smallen verend in den hoek van het stoffige kant lezen kon. leeren bekleedsel. Ratelend reed de Toen sloot zich een vreemd, stalen oude wagen over den langen dijk, tus- pantser om zijn ledematen hij kon schen de donkere moerassen door, naar niet spreken of zich bewegen. De ver- het eiland Manhattan. inomde heer liep om hem heen en ver dween in de lift, die aanstonds begon ZESTIENDE HOOFDSTUK te stijgen. Toen de liftdeur op de tweede verdieping geopend werd, trad er een Een fijne, natte herfstnevel hing in heer uit, die, hoewel hij binnenshuis de straten van New York. De boog- was, zijn jaskraag hoog opgeslagen hield lampen boven de straten teekenden en zijn hoed diep over het voorhoofd scherpe kegels in de dampige lucht, droeg. De liftjongen hing als bedwelmd De Vijfde Avenue was op dit late uur tegen den wand van de kooi. Hij had bijna leeg. Slechts enkele auto's en zich opeens niet kunnen verroeren, omnibussen reden met beslagen ruiten en de vreemde heer had zelf de lift van het Centrale Park naar het hartje bediend. De jongen daalde snel weer af, der stad. De banden trokken glim- om den chef op de hoogte te brengen mende, zwartvochtige patronen over van het gebeurde. het glibberige asfalt. vermomde heenliep met het kof- Op den hoek der 42e straat bleef fertje in de hand de gang door. Een een omnibus ongewoon lang staan, wijl kamermeisje in een zwarte japon was de conducteur, in plaats van het vertrek- een kamer aan t opruimen. Hij trad signaal te geven, droomerig naar de op haar toe. Zij wou schreeuwen hij straat stond te staren. Een passagier, hield met zijn hand haar mond dicht, die naast hem stond en pas opgestaan „Ik moet direct weten, waar kamer was, keek den conducteur aan, met zijn 718 is," zei hij scherp, rechterhand aan de stang, en ver- roerde zich evenmin. De wagenbestuur- WORDT VER X O L G „WETENSCHAPPELIJK NIEUWS" N.V. Leliegracht 30 Amsterdam C. 1 N ST IT U UT VOOR SCHRIFTELIJK ONDERWIJS Eenvoudige Cursussen voor winkel- en zaken bed rijf zooals de wet thans eischt voor elk bedrijf Volledige Opleiding PRAKTIJK-EXAMENS AKTE M. O. BOEKHOUDEN Prospectus No. 52, Proeflessen en inlichtingen KOSTELOOS op aanvrage 7 oen zij het juiste middel vond Hier volgt weer een schrijven van een dame, waaruit blijkt, dat voor allen, j voor wie beweging en frissche lucht scliaarsch zijn, Kruschen Salts onont- erlijk is. „Ik wil V even schrijven om te zeggen hoe goed ik Kruschen Salts vind. Ik had ondraaglijke hoofdpijnen en voelde me dikwijls ellendig. Ik probeerde alle soorten verschillende zouten, tabletten en:., maar niet één hielp me. Ken vriendin 'zeide me toen, dat voor haar niets boven Kruschen Salts ging. Toen heb ik het ook een paar maanden lang geregeld ingeno men, met het gevolg, dat Kruschen mij geheel van mijn kwaal bevrijd heeft. Ik zou nooit meer mijn jlacon Kruschen wil len missen, want door Kruschen Salts voelt men zich jeugdig, blijjt men jeugdig en men tiet er jeugdig uit." Mevr. V. M. Wat doet U tegen hoofdpijnen Neemt U maar een of ander verdoovend middel, dat de pijn stilt en verbeeldt u zich dan, dat u genezen bent Derge lijke lapmiddeltjes verdooven slechts de zenuwen en zijn dikwijls gevaarlijk voor het hart. .tiaar de oorzaak der hoofdpijnen kunnen deze verdoovende middelen niet bereiken. De oorzaak bestaat meestal in een gestoorde spijs vertering of gedeeltelijke constipatie, een kwaal waaraan velen ongemerkt lijden, die een zittend leven leiden. Kruschen Salts dringt regelrecht door tot den wortel van het kwaad en neemt de oorzaak weg. De zouten in Kruschen neutraliseeren ophooping van schade lijke zuren in het lichaam en voorkomen, dat deze zieli weer kunnen vormen. Ze maken een einde aan de lastige consti patie, omdat ze de afvoerorganen zacht jes aansporen tot geregelde werking, zooals de Natuur dit bedoeld heeft.. Begin morgenochtend met „de kleine dagelijksehe dosis" Kruschen. Dan zult L" spoedig hebben afgerekend met hoofdpijnen, duizeligheid en vele andere kwaaltjes, die Uw dagelijksch leven bemoeilijken. U zult zich opmerkelijk fit voelen, geladen met die voortdu rende energie en opgewektheid, die het gevolg is van goede gezondheid. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels - Maatschappij Amsterdam voorkomt. Tel. Inierc. WMO. Giro nr. 101981. 's GRAVËNHAGE. Stationsweg 9^ Trt^lerc.U16tó. Giro nr^tUl. UTRECHT, Biltstraut 142. Tel. Inierc 15475, Giro nummer 149)97. s HKRTOGENBOSCH.Strtonsweg27. Telefoon Inierc. 1215, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Boschstn.nl 110. telefoon Interc. 1715. Giro nr. 124690. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Dan trekken wederom de bekende loten Credit National de France Emission 1919 onder garantie van den Franschen Staat. Hoofdprijs een millioen Francs of 98.000 Gulden. Reeds in Holland verschillende malen gevallen. Verder zeer veel prijzen, o.a. een half millioen Francs of 49.000 Gulden, 5 a Frcs. 100.000 en 10 prijzen a Frcs. 50.000 enz., totaal 2000 prijzen. Voor slechts één rijksdaalder kunt U aan deze schitterende trekking deel nemen en heeft U recht op een geheel millioen Francs of een der andere prijzen, die onmiddellijk aan den gelukkigen winnaar ten volle wordt uitbetaald. 2 stuks a 4.50, 3 stuks a 6.50, 5 stuks a 10.Onmiddellijke toezending geschiedt na ontvangst van postwissel, Girostorting No. 135173 of postzegels aan de firma J. Sanders, Comm. in Effecten, Hoogstr. 4a, Den Haag, Tel. 116587. Iedere kooper ontvangt drie dagen na de trekking gratis de lijst Uw geluksdag kan 1 Maart a.s. zijn. Velen maakten wij reeds gelukkig, ook U kan profiteeren van het geluk van ons kantoor. Bestelt nog heden. Verkoop hier te lande wettelijk geoorloofd

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 33