I» LUX RMA <e/ées VERMOEIDE HUID TOILET ZEEP WAT IS KL A V ARSKRIBO „Speciaal voor het gelaat bereid" om een voorkomen 99Xat uur lijk was ik woedend '39 955. Bakvisch-baljapon van taf zijde; de rok is gegar neerd met breede volants welke van boven niet smalle ■plooitjes gestikt zijn. Het armsgat is gegarneerd met ge plooide strook. Benoodigde stof 5.50 M. a 90 c.M. breed. In maat 38, 40, 42. 956. Avondjapan van zijde, met ruime raglan-mouwen de hals is met plooien ge garneerd; rok met heupstuk. Benoodigde stof 5 M. a 90 c.M. breed. In maat 38, 40, 42. "t/an alle in deze rubriek afpebeelde genummerde kostuums, die ontleend zyn aan het mode- album „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den pry^ van SO ets. voor complets, ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouse's, kleine avondjasjes en kinderkleeding. By bestelling vooral opgeven het gewenschte inaatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door giro-storting op No. 142700; door toezending van het bedrag per post wissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA" - NASSAUPLE1N I, HAARLEM, waarby bl «"Is- extra voor toezending per post verschuldigd is.. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Op verzoek van eenige lezeressen wat eigenlijk het Klavarskribo is, zetten wij dit muziekles-systeem in 't kort hier uiteen. Klavarskribo is het nieuwe muziek schrift. De manier om muziek voor iedereen leesbaar en dus speelbaar te maken. Klavarskribo is een zeer vereen voudigde en daarom een zeer snelle methode om piano en orgel te leeren spelen. Het principe van deze nieuwe methode berust op een grafische voor stelling van de uit te voeren handgrepen: de muziek is verdeeld in telkens drie zwarte strepen, twee zwarte, drie zwarte, twee zwarte enz. Daar deze muziek niet van links naar rechts, doch van boven naar beneden wordt gelezen, sluiten de drie zwarte strepen precies aan op de drie zwarte toetsen, de twiee zwarte strepen op de twee zwarte toetsen, enz. Noten, op de zwarte toetsen te spelen, worden zwart, dus als dichte stipjes aangegeven, en noten, op witte toetsen te spelen, worden wit, dus als open kringetjes afgebeeld. De leerling ziet dus dadelijk, wanneei hij een zwarten of een witten toets moet aanslaan. Kruisen en mollen komen hierbij te vervallen. De leerling ziet voor zich op het papier een verkleinde afbeelding van den aanslag en juist dit aanschouwelijke maakt het den leerling zoo gemakkelijk. Iemand die reeds notenschrift kent, behoeft niet bevreesd te zijn in de war te geraken, want -daarvoor verschilt de oude en de nieuwe methode te zeer. Bij de Klavar-schrijfwijze is een zich steeds herhalende lange noten figuur, octaafsgewijs gerepeteerd, steeds eender van voorkomen, zonder voor teekens en in elk octaaf gelijk. Het sterk vereenvoudigde karakter van de nieuwe schrijfwijze springt hierdoor dadelijk in het oog. In een der geschriftjes, ons toegezon den door het instituut Klavarskribo te Slikkerveer, waar men alle inlichtin gen kan verkrijgen, lezen wij nu is het mogelijk geworden, dank zij het verbeterde muziekschrift Klavarskribo, na slechts enkele maanden van een prettige, gemakkelijke studie reeds vlot van het blad te spelen, ook indien men nog nooit tevoren een piano of orgel heeft aangeraakt. Weinig tijdroovend gemakkelijk te bevatten en een spoedig resultaat is het niet om van te watertanden De hitte en bedomptheid van het leven binnens huis is even nadelig voor Uw teint als de onzuivere lucht in de straten onzer steden. Zal Uw huid de na delige invloed hiervan ondergaan? Zult U een vroeg tijdige oude huid krijgen, die snel rimpels vormt? Xeenl Niet, indien U de heerlijke zachte Lux Toilet Zeep gebruikt, die speciaal bereid is voor de ver zorging van de gelaatshuid. Zij zuivert de huid diep tot in de poriën en heeft een heilzame verfrissende werking. Lux Toilet Zeep is de doelmatigste hulp om de huid strajend, jeugdig en krachtig te houden. ed dagelijks enkele Zeep. D d"'t Het was de eerste keer, dat zij zich ernstig door hem gekrenkt voelde en wel deste erger, daar zij hem niet geheel onrecht kon geven. Zeker, haar handen hadden geleden. Maar was haar huishouden, waarin zij bijna alles zelf deed, niet ver ontschuldiging genoeg Was het met vanzelf sprekend, dat haar handen er niet meer zoo fijn en verzorgd uitzagen als toen zij zich hadden lee ren kennen? Of had hij gelijk en was het.slechts nalatigheid zouden eeuige minuten dagelijksche verzor ging met het juiste middel niet voldoende geweest zijn, de handen zacht en glad te houden? Er is een zeker werkend middel: een weinig Kaloderma-Gelée 's avonds vóór het naar bed gaan ingewreven, verhin dert rood en ruig worden, hoezeer Uw handen ook aan ruw werk in het huishouden of beroep of aan ongunstige weersinvloeden waren blootgesteld. Kaloderma-Gelée houdt de handen zacht en jong en maakt ook bereids aangetaste huid in één nacht weder glad en soepel. iN'. B- kalwIerma-Getée maakt niet vettig en in daarom hijzonder aangenaam in het gebruik. HET BI KZORCINI. DER HANDEN F-WOLFF SOHN'KARLSRUHE

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 39