ET OUDSTE WIJNHUIS VAN EUROPA De portier van Fukier proeft een glaasje wijn. De xylophoonspeler van het orkest in het wijnhuis Fukier te Warschau. EEN der merkwaardigste bezienswaardigheden van Warschau is liet woonhuis van de koop mansfamilie Fukier. De tegenwoordige bewo ners zijn afstammelingen van de groote War- schausche patriciërs, die in vervlogen eeuwen in hoog aanzien stonden. Nog steeds bevindt zich in dit histo rische gebouw de beroemde wijnhandel, welke thans meer dan 400 jaren bestaat. Op de bovenverdieping heeft men een zeer precieus restaurant ingericht, waar in de oude, oorspronkelijke omgeving de speciale Poolsche gerechten en delicatessen worden geser veerd en de bezoeker natuurlijk gelegenheid krijgt, kennis te maken met de vermaarde oude wijnen. De Warschauer is trotsch op dit brokje geschiedenis en brengt er den vreemdeling gaarne heen. De oude proeflokalen en enorme kelders zijn eenig in hun soort en verhalen van onderaardsche gangen en schuilplaatsen, welke tijdens de Russische vervol gingen veelvuldig door vluchtelingen gebruikt wer den. doen ons denken aan troebelen en onderdruk kingen in lang voorbije dagen. Als men weer boven komt, is men blij in een rustig hoekje van het restau rant onder het genieten van een uitstekend glas wijn al dat verschrikkelijke te kunnen vergeten. De opperschenker van het huis legt u dan een van de vele banden van het bezoekers-album voor, waar in ge natuurlijk gaarne uw naam toevoegt aan de indrukwekkende serie van de grooten der aarde, die vóór u dit historische gebouw bezichtigd hebben. Het orkest in het wijnhuis Fukier bestaat uit Poolsche zigeuners.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 4