NA EEN JAAR H 8 MAART 1934 8 MAART 1935 JUIST een jaar geleden is het, dat in de wereldpers en in de conversatie het hifwelijk van een jongen Zweedschen prins het onderwerp van den dag uitmaakte. De menigte, die de ongenaakbare afgeslotenheid van vorsten families (in vele gevallen terecht) als diepe tragiek aanvoelt, wordt altijd verteederd en op een romantische wijze aangetrokken, wanneer een koningskind den ban verbreekt om den roep van de liefde te volgen buiten de paleizen en buiten den kring van gelijkgeborenen. Prins Sigvard van Zweden was de tweede zoon van den Zweedschen kroon prins Gustaaf Adolf en diens inmiddels overleden gemalin, prinses Mar- garetha van Groot-Brittannië en Ierland. Als velen der Zweedsche prinsen bracht zijn veelzijdige belangstelling hem al jong in aanraking met het leven in de praktijk van handel, tech niek, sport en kunst. Tot tenslotte de filmkunst en de f ilmindustrie blijvend zijn interesse bemachtigden en hij te Berlijn in de techniek en in het regisseeren van films de noodige ervaring en ontwikkeling opdeed en aldra ook naam begon te maken. Het was in dezen tijd, dat, niet onder de flonkerende sterren, maar onder de bescheiden fiïmspeelsters de eenvoudige, maar charmante Erika Patzek, de dochter van een Berlijnsch koopman, zijn aandacht trok en stormen derhand zijn liefde won. Men kent de berichten over het verbod van hun huwelijk door den Zweedschen Koning en de veelvuldige besprekingen, die ermede eindig den, dat prins Sigvard alle rechten en titels van zijn positie en zijn ge slacht ontnomen werden, nog vóór hij op 8 Maart van het vorig jaar te Londen met zijn aangebedene in het huwelijk trad. Na de eerste huwelijksmaanden, die in de lustoorden van Zwitserland en Italië werden doorgebracht, vestigde prins Sigvard, thans de heer Berna- dotte (zooals de oorspronkelijke geslachtsnaam van het Zweedsche koningshuis luidt), zich met zijn jonge gade te Berlijn, waar hij zich opnieuw aan de filmproductie wijdde. Met het gevolg, dat het jonge paar thans op het punt staat, naar Amerika te vertrekken, waar de heer Bernadotte voor verscheidene jaren contracten heeft afgesloten met groote filmonder- Prins Sigvard en zijn jarige vrouw voor den haard in hun woonkamer. Aan den ingang der woning verraadt niets ons, dat wij het verblijf van een voormaligen prins betreden. 8 Maart 1934 Te CaxUm Hall in Londen trad de heer Sigvard Bernadotte, kleinzoon van den Zweedschenkoning, in het huwelijk met mejuffrouw Erika Patzek, onder groote belangstelling van het Londensch publiek en van de persfotografen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 20