ZEEUWSCHE OMROEP Hallo hallo hier is do persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Omroep. Het verder vertellen van deze herieliten in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Sluis, dat tijdens een heftig onweer de bliksem in de woning van een ingezetene sloeg en daar het radio-toestel vernietigde. De anti-la waai-propaganda begint vruchten te dragen. Een inwoner uit Middelburg, die een partijtje visch ontvangen, verkocht en niet betaald had, is door den gestrengen rechter stevig gestraft. Het zou ook te erg zijn, wanneer onder het gilde der schol- en paling- verkoopers de gulden spreuk van „geld bij de visch" in oneer geraakte. Onze correspondent te Oostburg schreef ons, dat de rederijkerskamer een roerend drama ten beste gaf en dat „Een pootig wijfje" van Rentmeester den avond besloot met een gullen lach. Wie het sterkste is heeft goed lachen, nietwaar huisvader Te Graauw hebben de Persil-fabrie- ken een demonstratie gegeven met allerlei wasch- en bleekproducten. Het succes is enorm geweest en er is zooveel opgeknapt en gereinigd, dat men er aan denkt, het dorp voortaan den Helder te noemen. Weg verbetering op 1 eiland Tholen. Nabij 81. Annaland wordt de weg Oud VossemeerSt. Annaland grondig verbeterd. Een kijkje op het werk bij een der bochten in den ouden weg, die er wordt uitgehaaldhel afgraven van de bocht, waarvan de grond met kipkarren wordt vervoerd. Te Schore is dezer dagen de brug-as gebroken en kon men haar niet meer dichtkrijgen. 'n Beroep op de autori teiten om hulp, schijnt te zijn afgewezen. Die hebben tegenwoordig juist graag, dat men niet „over de brug komt" Het bal-masqué der V.T.V. Groep Tinnen Soldaatjes", die den Tot de volgende week, dames en eersten prijs behaalde. heeren. Autobotsing bij het station 's Heer Abtskerke. Een vrachtauto na de botsing met een wagen van het locaalspoor. L)e brugbouw te Vlake. Een der landhoojden hij liet kanaal, dat bijna gereed kwam. liet bestuur der M. V. en A. V. Zeelandia te Mid delburg, die op 1 Maart jl. haar zïlverex. jubih' mocht vieren. Malaise in de oesterteelt. Stilte bij de oesteropslagplaatsen in Tholen. Uit 's Heer Hendrikskinderen, nabij Goes, seint men ons, dat het musschen- gilde „Land- en tuinbouwbelang" een kwijnend bestaan leidt. Er zijn in 1934 slechts 1616 graanpikkertjes inge leverd. Gezien het feit, dat dit genootschap blij te maken is met een dooie musch, raden wij het aan, te requestreeren bij de bevoegde en onbevoegde autori teiten Te Goes circuleert het gerucht, dat men denkt aan het stichten van een adviesbureau ten behoeve van in ge breke gebleven lieden, die gaarne een pensioentje ontvangen na hun ontslag. Dit is moeilijk te gelooven tot nu toe kon men dit best zonder bureau af Uit St. Jansteen meldt men ons, dat er bij „de Roskam" een ernstige aanrij ding plaats had, waarbij twee auto's werden vernield en een chauffeur bloed verloor. Door een marechaussée, die slechts 100 Meter van de plaats van het ongeval was verwijderd, werd het proces-verbaal opgemaakt. Men is ginder blijkbaar heel wat van de dienaren der gerechtigheid gewoon wij vinden het al knap, wan neer een agent op 'n paar meter afstand van de onheilsplaats zijn boontjes dopt! Op voorstel van het Vlissingsehe gemeentebestuur is het verzoek van de café- en restauranthouders om verlaging van de muziekbelasting afgewezen. Sinds er geen muziek meer in de begrooting zit, voelen de vroede vade ren niet veel meer voor mooie melodie tjes. Het bekende Leidsche Collegium Theologicum Concordia Bes Parvae Crescunt kwam per speciaal vliegtuig naar Zeeland om er Zondag 24 Februari de intrede van zijn eerelid ds. W. E. Heijboer te Ouwerkerk bij te wonen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 25