HET JOLIGE WEEUWTJE HET is niet de eerste maal dat het jolige weeuwtje op de film werd vertoond. Erich von Stroheiin heeft haar reeds in 1926 ge lanceerd met Mae Murray en John Gilbert in de hoofdrol. Nu zijn het Jeannette MacDonald en Maurice Chevalier, een beproefd filinstel, dat in operettes reeds vele lauweren geoogst heeft. Natuurlijk is Maurice Graaf Danilo, de jonge garde kapitein, die een onuitblusclibare liefde heeft voor alles wat vrouw is. De jolige weduwe heet nu Sonia en niet meer Sally, waaraan men kan zien, dat ook op het gebied van namen de film met haar tijd mee gaat. Hoe het zij, het jolige weeuwtje is een van de laat ste slachtoffers van den jongen kapitein, doch tot diens grooten schrik constateert deze, dat hij thans hopeloos verliefd is. Het weeuwtje ondergaat een zelfde gewaarwording, doch verzet zich daar heftig tegen, wat maar gelukkig is, anders zou ze nooit het jolige weeuwtje geworden zijn. Ze gaat Haar Parijs om het er eens goed van te nemen, doch die verhui zing brengt haar landje, wier voornaamste bron van inkomsten zij was, in een moeilijk parket. Een selec tie van mooie, lieve huwbare mannen wordt haar achterna gejaagd, in de hoop dat zij aan een hunner blijft hangen zoodat het kapitaal voor het land ge red is. Onder die afgezanten behoort ook Maurice Chevalier en juist wanneer het tussclien het tweetal in kannen en kruiken is, ervaart zij, dat hij eigenlijk „in opdracht" gehandeld heeft, wat een radicale breuk teweegbrengt en alle plannen weer in duigen doet vallen. Er wordt dan ook heel wat tact en diplomatische schranderheid vereischt om het zaakje weer aan het rollen te brengen, wat tenslotte gelukt. Ware dat niet het geval geweest, de reputatie van Jeannette en Maurice zou een gevoeligen knak hebben gekregen. Het zijn echter niet alleen deze beide helden die de aandacht waard zijn. Er is verder nog de zeer droge, speciale komiek Edward Everett Horton, «lie een heel verdienstelijk gezant blijkt te zijn, terwijl men ver der een zeer vlotte koningsfiguur van George Barbier krijgt. We gelooven dan ook wel dat deze spiksplin ternieuwe reprise van de Metro Goldwyn Mayer een gunstig onthaal zal vinden bij het publiek. De koning en zijn jonge vrouw naast den beroeps-Don Juan. Maurice in een van zijn kwasi-onschuldige verbaasde posen. Voor de militaire rechtbank pleit het jolige weeuwtje voor den man dien zij ondanks alles toch niet vergeten kan. Twijfel ligt op het gelaat van het jolige weeuwtje te lezen. Maurice kijkt ernstighet geuit voor de zooveelste maal om zijn levensgeluken hij bedenkt hoe hij haar bezwaren het best uit den weg kan helpen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 28