sMorgens en is avonds C/4FREKENING ^oQmo&v-t ...de DINGEN LGATE'S De oplossing van een bloedveete len dag mee te beginnen! TANDPA5TA twee minuten massage met het rijke schuim van Dat is de raad, die meer dan 20.000 schoonheids-experts, over de geheele wereld, U geven. Want zij weten dat Paimolive zeep onontbeerlijk is voor het behoud van een zachte, gave huid. Uw haar heeft even goede verzorging noodig als Uw huid. Gebruik Paimolive Shampoo, zij geeft dien zijde-achtigen glans aan Uw haar, die de charme van Uw teint nog verhoogt. In Paimolive worden groote hoeveelheden olijf- en palmoliën verwerkt, oliën die sedert veie eeuwen bekend zijn als de beste cosmetische middelen. Daarom is Paimolive de schoonheidszeep. 2 voor 25 ct. zeep c/er jeugd! ater... 'n tandenborstel... en lgate's tandpasta, de pasta, Uw tanden sterk en blank >udt! Want Colgate heeft :n dubbele werking: haar romatisch "schuim verwijdert iet grootste gedeelte van allen aanslag, terwijl haar polijstende invloed de restjes grondig ver nietigt. Veel lijden vindt zijn oorzaak in een slecht onderhouden mond; wie zijn tanden verwaarloost, verwaarloost dus zijn gezond heid! Wees wijzer: begin en besluit den dag met de „drie goede dingen!" In tubes van 25,40 en 65 ct. Om aan de vendetta te ontsnappen ging Sam Brown naar Australië en van Australië naar Polynesië. Hij was 't zoo zat, dat het hem niets schelen kon, al zag hij Oklahoma nooit weer terug. Als men hem aankeek, zou men niet zeggen, dat Sam iemand was, die pro- beeren zou aan wat ook te ontsnappen. Stevig gebouwd, nog onder de veertig, ravenzwart haar en een paar sterke vuisten. Maar het was nu al zeventig jaar zoo doorgegaan en Sam had er genoeg van. Grootvader, vaders, broers. een voor een was de familie gevallen door de kogels van de Randalls. Sam wist niet precies, wie het eigenlijk begonnen was, maar het zou doorgaan tot een van de beide families uitgeroeid was hetzij de Browns of de Randalls. De wet De wet heeft in Oklahoma soms de gewoonte eens naar het weer te kij ken, als men bezig is een familieveete te vereffenen. De laatste Randall Jack Randall had Sam nooit gezien. De oude Ran dall was al jarenlang te ziek geweest om zijn kogels op die wijze te kunnen gebruiken en Jack was sinds zijn jon genstijd in New York geweest, behalve met de vaeanties en in dien tijd nam Sam Brown ook vacantie en was dus niet in Oklahoma aanwezig. Maar toen de oude Randall stierf en men zei, dat Jack voor goed thuis zou komen, nam Sam passage naar Syd ney en trachtte de geheele zaak uit zijn geheugen te bannen. Het scheen hem volkomen zinneloos, om als stopper voor een van Jack Randall's kogels te dienen. Hij zou het in dien zin ook wel met Randall hebben willen uit praten, maar de Randall's waren altijd slechte lui geweest, om mee te reden- neeren. Dus naar Sydney en toen naar Poly nesië. Geld verdienen. En whisky. Niet dat Sam een dronkaard was. Verre van dien. Maar whisky heeft voor sommige naturen een beetje op wekkende uitwerking en voor andere doet zij onaangename herinneringen of gedachten uit het geheugen verdwij nen. En het idee, dat er op deze wereld, die door de moderniseering der vervoer middelen hoe langer hoe kleiner schijnt te worden, iemand was, die er zijn hart op gezet had hem een of meerdere kogels door z'n body te jagen, was iets wat Sam maar liefst vergat. En zoo kwam het, dat wanneer hij af en toe aan de whisky begon, hij bij zoo'n gelegenheid bleef doordrinken tot die onaangename gedachte volkomen uit zijn geheugen was weggevaagd. Maar hoewel hij naar Polynesië ver dween, om aan die oude bloedwraak te ontsnappen, lukte dit Sam toch niet. Hoe Jack Randall hem vond, heeft men nooit geweten, maar hij vond hem. Op zekeren dag kwam de oude stoomboot de rivier opzetten en stapte Jack aan wal en begon vragen te stellen. „Brown heet hij zwaar gebouwde kerel Amerikaan zwart haar zoo zwart als je nog nooit gezien hebt.... Ja, dat zal hem zijn. Kan ik hem er gens vinden En Pawo, de halfbloed, die Sam in de kroeg van den ouden Bill zag zitten, DOOR ROGER HAILSWORTH vertelde hem van den man, die van de boot was gekomen en haar hem gevraagd had. „Vragen naar mij vroeg Sam. „Hoe zag die vent er uit „Wat zal ik je zeggen," gaf Pawo ten antwoord. „Het was blijkbaar ook een Amerikaan, net als jij. Hij liep met een slingerenden gang als een zeeman en hij had een grooten neus." „Maar wat wilde hij van mij „Dat weet ik ook niet. Hij vroeg alleen, of hier niet een Brown woonde, die nog niet zoo lang geleden uit Amerika gekomen was en die vrij zwaar ge bouwd was en pikzwart haar had. Nou, dat leek me nogal duidelijk, dat het op jou sloeg." „En wat heb je hem gezegd Heb je hem verteld, waar hij mij vinden kon T" „Geen denken aan. Daar had ik geen enkel belang bij. Het kon me trouwens ook niets schelen. Als hij iemand hebben moet, dan moet hij maar zoeken tot hij hem gevonden heeft, maar ik voel er niets voor, om als gids voor den eersten den besten onhebbelijken Amerikaan te dienen. Ik heb hem gezegd, dat ik mij voor 't oogenblik zoo iemand niet dadelijk herinnerde, maar dat hij het beste deed. maar eens verder te informeeren. Ik wil je ronduit zeggen, dat z'n tronie me niet aanstond. Hij keek me te glui perig langs dien grooten neus van hem." Bij het hooren van deze beschrijving liepen ondanks de hitte Sam de koude rillingen over zijn rug. Hoewel hij Jack Randall nooit gezien had, wist hij waar hij aan toe was. Hij liet zijn whisky staan iets wat hij in Bill's kroeg nog nooit te voren gedaan had stond op en ging naar buiten. Hij had genoeg van Randall gehoord. Die Randall's hadden nogal zeer kenmerkend groote neuzen en liepen met een ietwat waggelenden gang. Pawo had hem wel zoowat een beschrijving van den vreemdeling ge ven. Het was Jack zonder eenigen twijfel. Die hem kwam opzoeken. „Komt hij hierheen Pawo knikte. „Waarheen zou hij anders komen Hij is een Amerikaan en dus dorstig en bovendien is de plaatselijke kroeg toch het beste in formatiebureau, dat je je kunt indenken. Natuurlijk komt hij hierheen. En als je op een ontmoeting niet gesteld bent, zou ik maken, dat ik wegkwam, als ik jou was." En Sam voelde zich plotseling ziek worden. Hij stak den weg over naar de plaats, waar het pad naar zijn eigen bungalow begon. James Black, die hem voorbij ging, vroeg hem of hij wel in orde was, maar hij hoorde noch zag hem. En toen hij zijn bungalow bereikt had, hoorde noch zag hij zijn buurman Wringles, die zich over het weer be- Zichzelf in zijn huis opsluiten De een of andere dwaas zou zijn adres na tuurlijk verraden en de schietpartij zou dan toch het eenige slot zijn.Wat dan Met een nog meer versuft brein dan een slaapwandelaar, zwenkte Sam naar links tusschen twee palmen door, een pad op, dat naar de jungle leidde. Zich verbergen? Verbergen.... iets anders zat er niet op, tot hij weer

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 30