't Was alleen de schuld van de coffeïne" Koffie Hag De dokter U bent heeft gezegd: niet ziek spaart hart en zenuwen. V in staat was, behoorlijk te denken. Sam wankelde overeind. Het reptiel En binnen het half uur was Jack hield met zijn beweging op, zette zijn Randall Bill's kroeg binnengegaan en kop horizontaal in de ruimte en staarde had den eigenaar, die achter de tapkast hem aan. Sam viel meer dan hij liep troonde, aangeklampt. naar de zijdeur. Hij had een waanzinnig „Heb je hier niet een zekeren Brown idee, dat hij die deur kon bereiken en wonen f Een Amerikaan met pikzwart er uit komen. Hij trachtte telkens en haar. Een groote zware kerel 1" telkens weer te gillen, maar uit zijn „Ja zeker, jammer dat je niet even keel kwam geen geluid te voorschijn, eerder gekomen bent, dan had je hem Zoodra hij zich bewoog, bewoog dat zelf hier kunnen aantreffen. Hij is afschuwelijke ding daar in die balken hier n.l. vanmiddag vertrokken. Heeft ook, terwijl zijn kop als een zweep heen zelfs zijn whisky laten staan, hetgeen en weer sloeg. Sam drukte zich plat hij anders niet gauw doen zal. Moet je tegen den muur. Het dier scheen te we- hem spreken t" ten, wat hij dacht en scheen tegen hem „Waarvoor dacht je anderB, dat ik te grijnzen. Hij wist weer een of twee naar hem vragen zou was het vrien- voet verder te komen en het reptiel delijke wederwoord van Jack Randall, smeet zijn afzichtelijken kop naar de van wien geduld nooit een van zijn deur, zooals. een kaartspeler, die een voornaamste eigenschappen wasgeweest. troef op tafel gooit met de woorden: Even te voren was James Black „Overtroef dat maar eens ook binnengekomen en mengde zich En Sam wist, dat het een troef was. in 't gesprek, toen hij den naam Brown Het zweet stond hem op het voorhoofd hoorde noemen. Hij deelde mede, dat en liep, hem verblindend, in zijn oogen. Sam hem zoo juist gepasseerd was, Al zijn kracht scheen uit zijn leden ge- blijkbaar op weg naar huis en dat hij weken. Hij trachtte de hand op te lief er miserabel uitgezien had m hem mo- fen en bevond, dat het hem niet moge- gelijk in 't geheel niet liad opgemerkt, lijk was. En toch zakte hij nog niet in Nadat hij Rondall had uitgeduid, welke elkaar. Nog stond hij tegen den muur, richting hij nemen moest naar Sam's wachtend, wachtend. bungalow, vertrok de Amerikaan en Een sissend geluid en de platte kop sprak even later nog met buurman was weggezwaaid naar boven naar de Wringles. balken, waar het in de afwachtende „Een Amerikaan, Brown genaamd f" houding naar de deur bleef kijken Ja knikte Wringles. Sam sprong met een kracht, die Zwarte kerel f" uit het niet scheen te komen naar ^Dat is hem," zei Wringles. „Hij is de deur en had haar in een oog juist de jungle in gegaan. Vriend van wenk achter zich dichtgeslagen. Zes je meter verder leunde hij uitgeput tegen Jack Randall gaf op die laatste vraag een boom. Hij zou nu kunnen gillen en geen antwoord. Maar toen de palmen praten maar hij voelde er niets voor. buurman Wringles voldoende verbor- Om de bocht van het pad klonk het gen, haalde hij zijn revolver te voor- breken van twijgen. Een man met een schijn en keek die eens zorgvuldig na. grooten neus en een zwaaienden gang Een eind voor hem uit struikelde Sain met een revolver in de hand, kwam in over allerlei dingen en kwam met moeite zicht. Sam richtte zich op. vooruit. Even later bleef hij staan. Als De man bleef voor Sam staan en hij zich goed herinnerde, dan leidde dat staarde hem aan Het was Jack Ran- naar de hut van Morrison, den kroko- dall. dillenjager. Juist.-Zeg, heb je hier een Amerikaan ge- En dus wendde Sam zich naar links, zien Is zoowat tien minuten geleden een diepen hielindruk op de splitsing van dezen kant op gegaan de paden achterlatend, vond Morrison's Sam bevochtigde zijn lippen, hut en ging in een donkeren hoek zitten „Heet Brown," zei Jack Randall, en trachtte weer nuchter te worden. „Brownt" wist ham er uit te brengen. Hij wist niets van dien diepen hielin- „Zwarte vent, voegde Randall er druk. Wist ook niet, dat Jack Randall aan toe. dien twintig minuten later ook zou zien „Zwart en ook dit pad zou inslaan. „Ja". Hjj drukte zijn handen tegen zijn Sam slaagde er in op de een of andere oogen en wenschte, dat zijn hoofd niet manier met zijn hoofd over zijn reek zoo op zijn schouders zou zwaaien. Toen terschouder te wijzen. Jack Randall nam hij zijn handen weg en opende zijn keerde zich om en knikte, oogen en„Die hut om de bocht daar, hè Er was iemand, daar buiten de deur. Juist. Dank je. Het was een slecht sluitende deur met Jack liep door, schopte de deur van gapende openingen en een zwarte de hut open en ging met opgeheven schaduw, die zich voor die openingen revolver naar binnen, bewoog, verried de aanwezigheid van Er ging een halve minuut voorbij, een ongewenscht bezoeker. Sam zat Toen klonk een ontzettende gil. een doodstil met bonzend hart, wachtend doodskreet op het einde. Sam rende als een bezetene weg. Het duurde even voor zijn oogen aan het schemerdonker gewend waren. Sam Bill, die juist iemand een dubbele kneep zijn oogen samen en staarde. En whisky had ingeschonken, keek op. toen zijn oogen zich inderdaad op de „Sam Wat is er met jou gebeurd schemering hadden ingesteld, bonsde Je haar zijn hart nog veel harder dan eerst. „Wat Sam zonk in een stoel neer. Er was iemand daar binnen! „Kijk eens in dezen spiegel. En het was zelfs geen iemand.„Mijn haar! oh.... Sam greep naar zijn revolver, herinner- Sam behoefde niet in den spiegel te de zich half waar hij die gelaten had, kijken. Hij had wel eens meer van der- opende zijn mond en trachtte te gillen, gelijke gevallen gehoord, waar een doo- maar geen geluid kwam er uit. delijke angst iemands haar in enkele Een slang van twintig voet, met een oogenblikken sneeuwwit had gemaakt, lichaam als een jonge boom, wond zich Maar dat gaf hem dan ook de ver langzaam los van de balken daar boven klaring, hoe hij er tot zijn eigen hem en kwam steeds nader, nader, na- groote verbazing - in geslaagd was der.ïn afschuwelijk schokkende Jack Randall voorbij te komen, zonder glijdende kronkelingen. Steeds dichter- een aantal kogels uit diens revolver te bijOp hem loerendincasseeren I'fff Dr.J.St SPPEtKUUH y^AN'HOUDEN'DE aanmerkingen van den directeur en onaangenaamheden met zijn collega's deden hem het ergste vreezen. Beurtelings voelde hij zich ge- jaagden lusteloos. Gedurende slapelooze nachten zag hij zich reeds ontslagen, 't Was dan ook een opluchting voor hem toen de diagnose van den dokter luidde ,,'t Is alleen de schuld van de coffeïne: drink uitsluitend Koffie Hag, dan bent U van alle narigheid af." Wetenschappelijk is aangetoond, dat 48 uur na het gebruik van koffie het organis me nog sporen van coffeïne bevat. Al dien tijd werkt deze, het zenuwgestel ondermij nende stof nog nal Zenuwachtigheid, on rust en slapeloosheid, met als gevolg daarvan een vermoeid lichaam en een afgetobde geest. dat zijn de kwalen van onzen tijd. Gun hart en zenuwen meer rust schakel de prikkelende werking der coffeïne uit. Drink dus de gegaran- ENERGIE-KURVE decrd coffeïnevrije Koffie Hag dan zal Uw slaap dieper en rustiger, dus ge zonder zijn. U kunt de coffeïne gerust schrappen, - want zij is in de koffie geheel overbodig. Koffie Hag geeft U het volle genot van de koffie, omdat de coffeïne met smaak en aroma van de koffie niets te maken heeft. Fijnproefers geven de voorkeur aan Koffie Hag, omdat in deze gezuiverde en veredelde koffie de aromatische olièn tot volle ontwikkeling zijn gekomen. Ervaren koffiekenners zijn verrast, als zij met den heerlijken geur en den fijnen, pittigen smaak van Koffie' Hag kennis maken, en de geregelde gebruiker waardeert de gunstige werking op de spijsver teringsorganen. Koffie Hag is beter en gezonder ook voor U! Koffie Hag-gebrui- kers zi j n gezonde slapers. En een gezonde slaap geeft kalme zenuwen, geeft frissche energie en levenslust. In jaren heeft hij zich niet zon monteren ..fit" gevoeld. De grafi sche voorstelling toont aan. hoe het gebruik i an coffeine zijn energie na een korte opuekking verslapte, ter- u ijl Koffie Hag hem een aanhouden de. gezonde opuekking verschaft.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 31