F 36.000.- HANDEN ONBRUIKBAAR! Kruschen M Colt Salts HOOFDPRIJS JCoopt alken en uitsluitend ii\ een bdïauwbaai adïeb! HOLLAN DSCHE GRONDCREDIETLOTEN EDELMAN - BEDELMAN 32 Vrouw die hul peloos was door rheumatiek Nu werkt zij weer als de beste! Weer is een geval van langdurige rheumati8che pijnen gezwicht voor wat thans over de gelieele wereld erkend wordt als de meest doeltreffende methode ter bestrijding van deze kwaal. Hier volgt haar schrijven, dat wij bij de duizendenden andere attesten in ons archief voegen Nadat ik achttien jaar aan rheuma tiek geleden had in mijn armen, handen, beenen en voeten, besloot ik twee maanden geleden Kruschen Salts eens te probeeren. Ik ben blij V te kunnen zeggen, dat ik er groote verbetering door gehad heb. Ik heb mij met electrieiteit laten behandelen, en probeerde tallooze zoogenaamde anti- rheuniatiek-middelen, doch daarbij was er niet een, dat mij eenig goed heeft ge daan. Mijn handen waren nu en dan zoo slecht, dat ik er onmogelijk iets mee kon vasthouden. Sinds ik Kruschen Salts ge bruik, ben ik u eer in staat praktisch ge sproken alles te doen wat ik wil. Ik zal het altijd aanbevelen. Mevr. L.B." Indien de inwendige organen niet behoorlijk furctionneeren, gaan be paalde zure afvalstoffen zich in het lichaam ophoopen in plaats van ver wijderd te worden zij verontreinigen het bloed en veroorzaken lastige symp tomen rheumatiek voor den een, over matige vermoeidheid voor den anderletc. Kruschen Salts heeft een stimulee- renden invloed op de inwendige orga nen, waardoor nieren en ingewanden eiken dag aangespoord worden alle schadelijke afvalstoffen uit het lichaam te verdrijven. Zoo zorgt de „kleine dagelijksche dosis" Kruschen er voor, dat de afvalstoffen zich nooit weer kunnen ophoopen, en zuiver, frisch bloed door Uw lichaam stroomt. Het gevolg is, dat ge U flinker en opgewek ter voelt dan ooit te voren. Stralende gezondheid voor één cent per dag. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels-Mij. Amster dam voorkomt. Imp. N.V. Rowntree Handels-Mij. Heerengracht 209, Amsterdam-C. 15 MAART a.s„ dus reeds de volgende week, trekken de (Premieleening, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 22 September 1904 en geoorloofd door den Hoogen Raad der Nederlanden, 8 April 1907) met een Hoofdprijs van 36.000 gulden, die, in zifn geheel dus zonder korting wordt uitbetaald; bovendien loten een aantal prijzen uit van ƒ480 0.—, ƒ1200.—, ƒ480.—, 240.—, /120.— enz., totaal 2000 prijzen, waarvan de kleinste 15.— be draagt. De trekkingen geschieden in het openbaar onder notarieel toezicht. De lijst verschijnt binnen 3 dagen na de trekking. Na toezending van slechts 1.25 storting, ontvangt men het nummer van 't origineele lot, waarmee men reeds deelneemt aan genoemde trekking en recht heeft op den VOLLEN prijs (dus ook op den VOLLEN HOOFDPRIJS van ƒ36.000.die er op mocht vallen; storting voor 2 stuks ƒ2.50; voor 3 stuks ƒ3.50 en voor 5 stuks ƒ5.Onmiddellijke toezending van 't verlangde aantal nummers volgt, na ontvangst van p o s t w i s s e I, aangeteekenden brief of per Giro No. 206887 door de NATIONALE BANK, Parklaan 65c, HAARLEM Een stuk, dat aan deze neel stuk, kost /*15.—e n volgende trekkingen deelneemt, dus een origi- zijn zes trekkingen per jaar en geen nieten. VERVOLG VAN PAG. 13 En wat heb jij per saldo voor ver stand van schilderijen, kind f ,1e weet alleen, wat een huisknecht gezegd heeft, en dat lijkt me niet erg betrouwbaar," Was Hilda zenuwachtig, Truesdell leefde in een groeienden angst, naar mate de dagen voorbij gingen. Hij was niet alleen bang, dat hij zijn betrekking zou verliezen, maar meer nog, dat hij een verkeerde beslissing had ge nomen in zijn oog de ergste ver schrikking. Hij zag geweldig op tegen de eerste ontmoeting met zijn patroon. Gelijk vele wreede en secure menschen werkte meneer Howard, op het voor beeld van Socrates, graag met vragen hij vond het heerlijk, den hoos doener voetje voor voetje zijn eigen vergrijp te laten bekennen. Truesdell meende die zware, beschaafde stem al te hooien vragen „Waarom dacht je, dat mijn telegram niet echt was „Op wiens gezag heb je aangenomen, dat 't schilderij een copie was Hij be gon bitter spijt te krijgen, dat hij niet betaald had voor 't doek, namaak of niet. Niemand kon hem kwalijk nemen, dat hij zich door een valsch telegram had laten misleiden. Zijn geweten was zoo ingericht, dat hij naar den vorm altijd gelijk wou hebben, ook al kostte die regelmatigheid zijn patroon twintigduizend dollar. Alleen Robert, die zijn pijp maar rookte en in den tuin werkte, bleef vrij van twijfel. Hij vond, dat hij meneer Howard '11 dienst had bewezen, en dacht verder niet meer over het geval. Het personeel begon nu bijna koorts achtige toebereidselen te maken voor den terugkeer van meneer Howard. Ella, het binnenmeisje, was van haar vacantie in Engeland teruggekeerd. Zij was een magere, ernstige, vrouw het tegenovergestelde van juffrouw Gore. Al het zilver - oude Deensehe pul len en mooie oud-Engelsche vazen en schotels werd uit de safe gehaald en opgepoetst, tot het blauwige spiegels leken. Ruiten werden gewasschen, spie gels gelapt, overtrekken van meubels verwijderd en snuisterijen op de tafels en schoorsteenmantels gezet. Juffrouw Gore raadpleegde iedereen over het eerste diner, dat zij meneer Howard zou voorzetten, al had zij voor zichzelf het menu allang vastgesteld. „Bouillon-soep daar houdt hij van als ze pittig en smeuïg is tenminste.. en gebakken spiering, en een duifje of een jonge kip, wat ik 't beste krijgen kan op de markt en dan kaas of een taartik denk kaas." „Ik vin taart lekkerder," zei Rosie. „Jij zei juffrouw Gore. „Jij vindt een ijswafel lekkerder." Toen de groote dag kwam, ging meneer Truesdell in den deftigen gesloten wagen naar de haven. Die kwestie van het schilderij zou niet zoo dadelijk ter sprake komen daar was hij wel gerust op. Gewoonlijk groette meneer Howard hem alleen maar even, gaf hem dan een aangifte biljet en stapte in zijn auto hij liet het aan zijn secretaris over, zijn bagage door de douane te brengen en er in een taxi mee naar huis te komen. Mevrouw Hunsden Howard en Hilda zouden in het huis zijn, 0111 den bloedverwant hij zijn thuiskomst te verwelkomen. Hilda was zenuwachtig, toen zij in de kleine ontvangkamer zat te wachten. Haar moeder was verdiept in een boek, dat zij op tafel had vinden liggen. Hilda liep heen en weer, en dacht nazij moest een middel zien te vinden, 0111 Truessie te redden voor den toorn van haar oom, als zij zich vergist mocht hebben. Op straat, voor het huis, klonk de slag van een portier als een pistoolschot. Dit geluid bleek voldoende te zijn, om mevrouw Howard te doen opkijken. „O, kind, wat een interessant boek," zei ze. „De schrijver zegt, dat koningin Elisabeth een heel knappe dichteres was, en dat er reden is alleen noemt hij die reden niet om aan te nemen Frissche lucht en rumoer stroomden van de straat naar binneneen diepe stem zei „Zoo, Eccles, hoe gaat 't en Eccles antwoordde „Prettig dat u terug bent, meneer." Toen kwam Beach Howard de kamer binnen. Hij was een vijftiger, ietwat corpulent, met grijs haar en een nog blond haardje zijn trekken waren klein en fijn, en zijn koele blauwe oogen hielden het vlak van zijn gezicht. Hij gaf zijn schoon zuster een hand en kuste Hilda. „Da's aardig van jullie," zei hij. „Prettige reis gehad, Beach T" vroeg mevrouw Howard, met zichtbaren tegenzin haar hoek neerleggend. Ja, meneer Howard had een prettige reis gehad hij begon er over te ver tellen met veel bijzonderheden, zooals menschen, die van een reis terugkomen, dat doen kunnen. Hij had zijn ouden vriend te Florence weer eens gesproken, en dien te Parijs ook en hij had de ontdekking van een standbeeld bijge woond, dat Nero scheen voor te stellen. Toen viel hij zichzelf in de rede „0 ja, voor ik 't vergeet," zei hij, ..ik had graag, dat Hilda aanstaanden Maandag hier kwam dineeren. Ik geef een dinertje voor een jongen Engelsch- man, dien ik op de boot heb leeren kennen." Hij klopte met zijn hand op die van Hilda. „Zou je zin hebben, 0111 markiezin te worden, Hilda t" „Dat zou heelemaal van den markies afhangen, oom Beach." „Hij leek me wel aardig. Axmin- ster. Heb je hem misschien gekend V' Hilda schudde het hoofd, maar haar moeder antwoordde „Ik heb zijn moe der gekend een echte schat. Ze heeft me heel interessante dingen verteld over den vloek, die op gravensclienners rust. Er wordt beweerd, dat van de drieëndertig Egyptologen, die...." Howard viel haar in de rede. Hij sprak niet graag over graven. Hij begreep niet, hoe de Engelsclien zoo van spook verhalen konden houden. Het stond hem tegen, dat zijn schoonzuster zich met zulke onderwerpen inliet. „Als je zijn moeder gekend hebt," zei hij vlug, „zul je me een pleizier doen, als je den jongen man in zijn hotel opbelt, en hem op de thee of te eten vraagt óf zooiets, Adelaide. Hij kent hier in 't land niemand. Hij is hier met een min of meer geheime zending zijn naam staat niet eens op de passagierslijst. We hadden al heel wat dagen samen over't dek gestapt, voor ik te weten kwam, hoe hij heette. Hij is iemand, die niet zoo erg makkelijk vrienden maakt, maar als je lady Axminster gekend hebt, zal hij 't zeker aardig vinden." WORDT VERVOLGD PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Vrijdags. Tezamen niet een der locale weekbladen De Stad Amsterdam, Groot ({otterdam, 'sGravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of f 0.12*4 per week. Bureaux: HAARLEM, Nassauluan 31 Tel. inlerc. 13866. AMSTERDAM. N.Z. Voorburgwal 262. Tel. Interc. 33170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 32