Halltran GOEDE MAAG LANG LEVEN GEBISMUREERD MARION'S GROOTE AVONTUUR MAGNESIUM Ingemaakte zonneschijn Pas op! Bederf Uw tanden niet met scherpe tandpasta's. 33 VERVOLG VAN PAGINA 23 „Zoo,", zei Torrent, ,,'t Is erg.... Kan hij niet genezen T" „En waarom heeft meneer Veldharn- mer hem uit het gesticht genomen V' vroeg mevrouw Holand, en met haar oogen gaf zij den bediende een wenk, nog eens met de kaas rond te gaan. „Ik heb voor mijn expeditie een betrouwbaren en stevigen reisgezel uoodig, die boksen en schieten kan. Mijn neef is namelijk een kraan in sport antwoordde Marion. Haar woor den klonken als een dreigement van een schooljongen op de speelplaats. „Dat is hem wel aan te zien," zei Torrent niet zeer vriendelijk, en met een keurenden blik omvatte hij Will Veldhammer's breede borst. Zoo was dus de expeditie ter sprake gebracht even heerschte er nu diep zwijgen. Marion at een stukje toast en verblijdde zich over de uitwerking van de kleine, tamme bommen, die zij had uitge gooid. „Zullen we de mokka in de rookkamer gebruiken, juffrouw doctor maakte .1 uanifa een einde aan de pijnlijke stilte. Marion knikte vriendelijk. Er kwam nog een laatste vreedzaam gesprek Holand besprak met Marion een oude, pronkerig-leelijke pendule, die op den schoorsteenrand stond. Toen kwam Pat terson melden, dat de koffie gereed stond. De vijf personen gingen zitten om een rooktafel, waarvan de bovenplaat uit één stuk groen, wit geaderd mar mer bestond. Marion nam een kopje mokka van het blad, dat Patterson haar voorhield, en bediende zich van suiker en room. Will Veldhammer keek nauwlettend toe en deed toen hetzelfde met dezelfde handgrepen „Nu, juffrouw Veldhammer," begon Holand, „denkt u er echt nog aan, de expeditie te beginnen, terwijl wij al een stukje van den meteoor gevonden heb ben, en dus weten, waar hij ligt 1 U kunt trouwens niet zonder degelijk mannelijk geleide de bergen in. Is er nu niet 'n beetje eigenzinnigheid in 't spel?" Even roerden allen zwijgend met hun gouden lepeltjes in de kopjes. Marion begon te glimlachen. „Meneer Holand, ik heb u in 't hotel al gezegd, geloof ik, dat ik ga al hebt u den meteoor al gevonden De laatste woorden klonken licht spottend. „De concessie is gisteren in Washington op mijn naam gezet." „Ik begrijp niet, dat u ons nog steeds niet gelooft. David Torrent heeft den meteoor-splinter -zelf uit de bergen meegebracht." „Ik geloof 't wèl 't heeft toch in de kranten gestaan ook Maar 't lijkt wel, of ik hier ben gekomen om te kibbelen." „Zeer juist, juffrouw praat u er maar niet meer over," zei Juauita. „Goed," zei Holand, „als ik nog één vraag mag stellen. Na de vondst van den meteoor-steen zijn de aandeelen der Nieuwe Chemische Maatschappij flink gestegen...." „Een beurs-trucje," wierp Marion er lachend tusschen. Holand deed, alsof hij de ietwat vinnige opmerking niet hoorde. „Wij stellen er prijs op, onze aan deelhouders niet teleur te stellen. Daar- om willen wij u een bod doen op het overdragen van de concessie. U krijgt dan een aandeel in de opbrengst van het metaal." Marion schudde vriendelijk lachend 't hoofd en dronk. „Ik denk er niet aan „Dan een ander voorstel," zei Holand kalm. „We stichten een maatschappij tot exploitatie van den steen, en deelen de winst samen." „Waarom, meneer Holand Ik begrijp eigenlijk niet, welke aanspraken u op het proturanium kunt laten gelden zei Marion, en zij verheugde zich, dat zij zoo kalm bleef, nu het toch hard tegen hard ging. „We zijn met levensgevaar op den steen afgegaan," riep Torrent stekelig uit. „Dat heb ik u niet verzocht," ant woordde Marion. „We hebben hooge kosten gehad we hebben looden pakken laten maken we hebben een kameraad verloren, omdat we in 't eerst de goede pakken niet hadden. Ik. ik heb met eigen levensgevaar den splinter naar New York gebracht. die ons helaas ont stolen is, zooals u weet zei Torrent luid en opgewonden. Marion keek op. Looden pakken Dat was interessant. Ja, de soort stralen, die door den meteoor werden uitgezon den, konden misschien door lood ge absorbeerd worden. „Hoe wist u, dat lood het lichaam tegen die straling beschermt V' vroeg zij. „Dat is bijzaak," antwoordde Torrent, die door omkooping een afschrift had gekregen van 't rapport, dat de professor te Washington hadingediend. „We wéten het en onze ervaring geeft ons een recht." Marion had deze wending .niet ver wacht. Had David Torrent op zijn eerste Montana-expeditie looden pak ken gebruikt, dan was er geen bluf of misleiding in 't spel. Torrent wist, waar de meteoor lag, kende de uitwerking der stralen anders kon hij niet weten, dat alleen lood de stralen absorbeerde. En nu haar vermoedens omtrent Holand ineenstortten, meende' zij ook, dat de laatste pijlringbrief, die den dood van haar oom besprak, waarheid be vatte dat er een stuk proturanium in New York moest zijn. Het deed er voor 't oogenblik niet toe, of Holand met den pijlring in relatie stond. In ieder geval moest zij zich reppen, wilde zij niet te laat komen in Montana. Eén ding verheugde haar zij wist nu, dat men onder bescherming van looden pakken op het gevaarlijke metaal toe treden kon. Zij moest nu maar gauw een einde zien te maken aan dit bezoek. Holand sprak verder. „Eigenlijk gelóóf ik niet, dat u de expeditie wilt ondernemen. Zonder loo den pak kunt u den steen niet nade ren en u kunt geen looden pak dragen. Ik heb zoo'n idee" Holand wond zich geleidelijk op over het lange ge haspel „dat u ons maar een beetje voorden gek houdt dat u heelemaal niet van plan bent, naar Montana te trekken." Hier was de gelegenheid, om het huis snel te verlaten zij kon zich heel goed beleedigd voelen door die laatste uit lating. Zij zette haar kopje neer en stond op. WORDT VERVOLGD Ondanks zijn 87 jaren verheugt deze welbekende grijsaard zich in een goede ge zondheid, omdat hij steeds in staat was zijn voedsel goed te verteren Deze heer, die een internationale vermaard- Inyd heeft verworven, heeft zijn hoogen ouder dom te danken en het is zijn opgeruimd gelaat dat het ons vertelt - aan de volmaakt gezonde gesteldheid van zijn maag. Op zijn hooeen leeftijd is zijn verstand nog even scherp als toen hij dertig wasook zijn spieren zijn jong gebleven. Dit levert ons wederom het bewijs dat wanneer de inaag niets te wenschen laat, alles naar wensch verloopt. Indien uw maag te lijden heeft van de minder ernstige aandoeningen, zooals zure oprispingen, opge blazenheid, winden, indien V last heeft van slapeloosheid, hoofdpijn na Uw eten, dan be hoort U dergelijke ongemakken nimmer als van geen beteekenis te beschouwen. Gebruikt onmiddellijk een kleine dosis Gebis- mureerd Magnesium, hetwelk een onschatbaar geneesmiddel is, want het werkt onverwijld. Vijf minuten na de eerste dosis is de over maat van aciditeit, de oorzaak van drie-vierden van alle maag-aandoeningen, onschadelijk gemaakt en zijn Uw ongemakken verdwenen. Gebisinureerd Magnesium is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten a f 1.per flesch of f 1.75 per groote flesch, die voordeeliger is. verzekert U een gezonden ouderdom Een heilbot wordt binnen boord gehaald De Gouden Olie uit de lever van Heilbot. 60 x sterker dan de beste medicinale levertraan Natuurlijke concentratie van Natuurlijke vitami nen A en D. Tegen Engel- sche ziekte, voor zwakke en verzwakte kinderen. Een bron van Gezond heid. De kinderen nemen het graag in. Het doet hun geweldig goed. Uw Kind komt aan door Halitran F 1.25 per flacon voor een geheele maand bij Apothekers en Drogisten. Lel. Interc. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Tel. latere. 111606. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biitstraat 142, Tel. Interc. 15473, Giro-nummer 149397. 's HERTOG EN BOSCH, Stationsweg 27. Telefoon Interc. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Boschstraat 110. Telefoon Interc. 1713. Giro or. 124690. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Sommige tandpasta's reinigen wel, delijk, maar reinigen niet afdoende in reinigend vermogen Een opzienbarende vinding wordt thans in Pepsodent Tandpasta toe gepast een nieuwe reinigende en polijstende stof. die drie groote voordeelen biedt - verwijdert tandfilm - volkomen geeft een parelenden glans aan het tandoppervlak reinigt en polijst het teere tand glazuur met absolute veiligheid. TANDEM rp TANDPASTA doch krassen. Anderen zijn onscha- Pepsodent staat bovenaan, zoowel als in onschadelijkheid. Pepsodent's nieuwe reinigende en polijstende stof verandert in enkele dagen het uiterlijk van Uw tanden. Deze stof werd kortgeleden ontdekt en wijkt in elk opzicht af van alle thans gebruikelijke grondstoffen. Het verwijderen van tandfilm is en blijft de voornaamste taak van Pep sodent. Thans is Pepsodent hiertoe nog beter in staat dan ooit te voren. Koopt nog heden een tube Pepsodent. VERLAAGDE PRIJZEN 45 ct. en 70 ct. PER TUBE.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 33