<DE 'EET ZWARTKOP DROOGSHAMPOON reiiemimcrgen iwrfieugtfüjziefi Het regertt ngen op MERPRACHT 1935 D O O R C I V I S| dagedijkó dicfit deficcdceej1-dtccdt) nvcci 1'uiar ZOMERPRACHT 1935 Patronenkantoor PANORA 35 DE herfst was voorbij en (laar Jack Minton nog niet langer dan vier maanden in Amerika was, had liij zich nog geen pet aangeschaft, die voor de koude maanden geschikt was. Hij ging daar toe een van de groote magazijnen binnen, maar kon niet dadelijk slagen met «ijn aankoop, daar hij een vrij groot hoofd had en riiet gemakkelijk een pet kon vinden, die hem paste. De eigenaar van het magazijn deelde hem mede, dat hij wel een pet voor hem kon maken, daar hij er juist voor een klant een twaalftal gemaakt had en nog genoeg materiaal over had. De stof, die hij Minton toonde, was warm en zwaar, maar het patroon, dat uit groote zwarte en witte ruiten be stond, stond hem minder aan. Eindelijk besloot hij echter het er maar op te wagen met er een beetje opzichtig uit te zien en gaf opdracht om de pet te maken. Ongeveer een week later op een Zater dag vervoegde hij zich weer aan het magazijn en zei „Ik ben mijn pet komen halen. Is die al klaar ..Zeker, meneer. Hier is zij. Zal ik haar voor u inpakken „Neen, het is nogal koud. Ik zal haar maar meteen opzetten." Zoo gezegd, zoo gedaan. Minton verliet het magazijn en liep langs een van de drukste straten, waar hij hier en daar voor een winkel bleef staan kijken en tevens in een groot warenhuis eenige inkoopen deed, voor hij de tram naar huis nam. Nadat hij zijn avondmaal gebruikt had, stak hij de hand in den zak, om ,er zijn tabakszak uit te halen en vond tot zijn stomme verbazing tevens een portefeuille in zijn zak, die hem niet toebehoorde. De portefeuille was goed gevuld met biljetten van vijf en tien dollar, in totaal een grootere som, dan hij zelf nog ooit bij elkaar gezien had. Onmiddellijk vroeg hij den anderen gasten van zijn pension, of een van hen soms bij vergissing de portefeuille in zijn z ik had gestopt, daar zijn jas met (lie van de anderen in de hall aan den kapstok had gehangen. Niem^id wist er echter iets van, en het was hem ten eenenmale onduide lijk, hoe het geld in zijn zak gekomen was. Hij besloot derhalve voor het oogenblik het geld op te bergen en sloot de portefeuille in zijn koffer weg. Den volgenden dag was een Zondag en daar hij niets anders te doen had, ging hij een wandeling door de stad maken en bleef koffiedrinken in een van de restaurants. Toen hij dit etablissement verliet, voelde hij iets vreemds in zijn zak en het voorwerp te voorschijn halend, kwam hij tot de conclusie, dat het een gouden horloge met ketting was. Hoewel het in het algemeen een ple zierige gewaarwording is, als men van een goeden geest nu eens een porte- Hoe de aankoop van een pet tot hoogst onaangename verwik kelingen kan leiden. feuille met bankpapier, en dan weer een gouden horloge cadeau krijgt, begon Minton zich behalve verbaasd, ook ongerust te voelen bij het idee, dat misschien iemand trachtte hem op een oogenblik in moeilijkheden te bren- gen. Hij liep derhalve het dichtstbijzijnde politiebureau binnen en vertelde den dienstdoen den brigadier de geschiedenis van de portefeuille en het horloge, die op zoo'n geheimzinnige manier in zijn zak terecht waren gekomen. „Zoo, zoo," zei de politieman na het verhaal te hebben aangehoord, „daar zullen wij eens nader naar moeten zien. Begin maar eens met je wandeling voort te zetten. Ik zal je wel achterna gaan en je onder surveillance houden." „En dan vroeg Minton, wien dit voorstel maar half beviel. „Je moet in het geheel niet op mij letten," ging de brigadier voort, „maar als je zoowat een uurtje rondgekuierd hebt, kom je maar hier op het bureau terug en dan zullen we wel verder zien." Ten slotte voldeed Minton aan de hem gegeven aanwijzing en nadat hij een uur rondgewandeld had, trad hij het politiebureau weer binnen. Hij was daar nog geen vijf minuten, of de brigadier, die hem zooeven te woord gestaan had, kwam binnen met een man, die een pet droeg, die precies gelijk was aan die, welke Minton zelf droeg. De brigadier gaf Minton den raad eens in zijn rechterjaszak te voelen en toen hij zulks deed, vond hij tot zijn groote verbazing weer een porte feuille. „Ja vriend," zei de brigadier lachend, toen hij het verblufte gezicht van Minton zag, „ik zal je de zaak nu maar ophelde ren. Je zult je wel herinneren, dat je op een oogenblik op een hoek hebt staan wachten, om over te steken. Ik had al een paar minuten dezen meneer mét een pet, die een tweelingzuster van de uwe is, achter je aan zien dwarrelen, en zag hem even later, toen je attentie op het doorgaande verkeer gevestigd was, vlak achter je gaan staan en iets in je zak stoppen. Ik heb hem toen onmiddellijk gearre steerd en heb hem gevraagd, waarom hij zoo voor publieken weldoener speel de. De bekentenis kwam er toen a gauw uit, dat hij tot een bende zakken rollers behoorde, die als herkennings- teeken een dergelijke pet droegen en in paren werkten. Als de een iemand's zakken gerold had, keek hij rond naar zijn collega met dezelfde pet en stopte hem den buit in den zak. Wanneer hij dan eventueel gearresteerd werd, zouden wij niets op hem vinden." Den volgenden dag werd, dank zij het gemakkelijke herkenningsteeken de geheele bende gearresteerd. Zonder het te willen was Minton het werk tuig geweest, om aan de activiteit van een der best georganiseerde benden in Denver een eind te maken. wanneer zijn vrouw bij het ontbijt reeds opgewekt en met zorg gekapt verschijnt. Hoe mooi het haar zit "en hoe zijdeachtig het glanst! Hier is het recept voor mooi haar: lederen morgen voor het doorborstelen het haar met Zwartkop Droogshampoon licht be poederen dat is alles! Zwartkop Droogshampoon is een haarverzorgingsmiddel van bij zondere samenstelling en werking: het ontvet en ontstoft het haar in een oogwenk, zonder een grijs waas achter te laten. Zwartkop Droogshampoon bevordert de duur zaamheid van de ondulatie en maakt het kappen gemakkelijk. De 80 dagen doos met poeder dons kost 65 cents: de nieuwe poeder- klopper voor 30 dagen 30 cents. Bestellingen by de agen ten of bezorgers nan dit blad of by Panora mor den binnen 24 uur na de verschoning uitgevoerd. Betaling aan Panora kan geschieden per jwst- missel, door toezending van postzegels ol stor ting op giro no. 142700 Niet-abonne s f 1. Geen wonder! De duizenden dames, die van onze vorige modeboeken zoo veel gemak hadden, zouden de nieuwe uitgaven voor geen geld willen missen, laat staan voor 50 cents, den uitzonde- ringsprijs voor abonné's op dit blad. En zij kozen het zekere voor het onzekere door tijdig een exemplaar te bestellen. zal binnen enkele dagen gereed zijn! Een eerste klas Hollandsch modeboek, dat kan wedijveren met alle buiten- landsche uitgaven. Twee-honderd-twin tig moderne modellen, ten deele in kleuren uitgevoerd, voor alle soorten dames- en kinderkleeding. Een interes sante uitbreiding vormen de Nacht en Gekleede Pyama's voor dames, heeren en kinderen, Peignoirs, Brei en Haakpatronen. NASSAUPLEIN 1 - HAARLEM Van alle in „Zomerpracht 1935" voorkomende genummerde modellen zijn patronen in alle gebruikelijke maten verkrijgbaar ad 20, 35 en 50 ct. (plus 10 ct. bij toez. p. post)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 35