DE ROODE WAGON JH 2i> Ruzie met den baas van den roo- den wagon. Met een onverschilUy gezicht incasseert deze de grofste dreigementen. ,,11'it zou dat ge daan hunnen hebben V' DE roode wagon is de circuswagen van den baas, den ongekroonden lieerscher van het circuskamp. De artisten leven daar tezamen als een groote familie en natuur lijk vormt het werk het voornaamste punt hunner gesprekken. Hieraan is alles ondergeschikt, zelfs de liefde welke juist in zoo'n afgesloten om geving dikwijls een belangrijker rol speelt dan in de normale samenleving. Desondanks is de liefde het hoofdmotief van deze rolprent, ge lijk dit ook het geval was in het gelijknamige boek, geschreven door Lady Eleanor Smith. Het is een mengeling van liefde, haat en koppigheid, een ro mantiek, waarop men vroeger dol was en die men tegenwoordig nog evengoed weet te waardeeren. Onder de artisten vinden we vanzelfsprekend een wees, want een circusfilm zonder zoo'n schepseltje is bijna onbestaanbaar. Echter is ze niet tot dra matische uitbeelding in staat en daarom is haar een andere taak toegewezen, dan we misschien verwacht hadden. De held van het verhaal wil met alle ge weld de hoogste sport van de circusladder bereiken en hij slaagt er werkelijk in zijn verlangens te ver wezenlijken. zij het ook na vele teleurstellingen. De hoofdrollen van deze film worden vervuld dooi' Greta Nissen en Ra quel Torres, twee zeer bekende actrices, die speciaal uit Amerika naar het Engelsclie Hollywood in Elstree zijn overgekomen. Greta Nissen is Noorsche en Raquel Torres Mexicaansche van geboorte. Fim-Film hoopt „De roode wagon" binnenkort uit te brengen. Sheba (Raquel Torres), die zoo'n grooten invloed had oj> Joe (Charles liiehford

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 28