DUBBEL%STE R DE ROMAN VAN EEN FILMSTERRETJE Qu£&e£. Q&natf DUBBELSTER Hoe een 15-jarife Hon^aarsch meisje filmster werd gemaakt NIEMEIJER'S 29 Marika Getvay, die :oo juist 16 jaar is geworden en be.zig is de moeilijke film- ladder le beklimmen ALLE filmfabrikanten zijn stapelblind, wan neer zij filmrollen geven aan oude vrou wen, zooals Greta Garbo en Mariene Dietrich, in plaats van aan Marika Deze overmoedige woorden ontsnapten aan den mond van een der veertig studenten van de Universiteit te Budapest, toen men na het afscheidsdiner in den vroegen morgen huiswaarts keerde. Men was nog zeer onder den indruk, niet alleen van den wTijn, maar ook van het 15-jarige beeldsehoone meisje Marika Gervay, dat dien avond voor het eerst haar intrede in de groote wereld had Zij was de koningin van het feest geweest en veer tig harten hadden getrild van geestdrift bij het zien en hooren van dit lieftallige schepseltje. Want ze had ook gezongen, en hoe. Niet minder dan Beniamino Gigh' had aan haar ouders den raad gegeven, die DAN NIEMEIJER'S prachtige stem de noodige opleiding te laten geven. Dienzelfden morgen, nog voor het slapen gaan, richtten die veertig studenten een „Marika-Club" op, welke ten doel had, Marika eens tot filmster te maken. Iedereen droeg daartoe bij. Men verstrekte gedeelten van zakgelden, van eerst verdiende hono raria, van schoolprijzen en een hunner gaf zelfs een lot in de loterij, waarop in hetzelfde jaar toevallig een tamelijk hooge prijs viel. Van al dat geld werd Marika in de gelegenheid gesteld zang- en dansles te nemen en bovendien Fransch en Engelsch te stu- deeren. Op een goeden dag vernamen de ex-studenten dat een producer een film ging maken van het studentenleven, een soort Heidelbergfilm. en dat hij voor de hoofdrol een geschikte actrice zocht. Oogenblikkelijk vaardigde de „Marika-Club" een depu tatie af naar den regisseur en productieleider en stelde voor zich met het inmiddels aangegroeide „Marika-Club- kapitaal" bij de film te in teresseeren, mits... Marika de hoofdrol mocht spelen. Eerst werd de lieele depu tatie van het bureau afge gooid, doch de jongelui liielden vol, de producer kreeg schik in het geval, stemde er tenslotte in toe het meisje te laten proef spelen en het contract werd geteekend. Sinds eenigen tijd is men nu in Budapest reeds bezig met het maken van die film en misschien, heel misschien komt zij ook nog wel verder dan haar eigen grenzen. Zeker is echter, dat bij de première veertig studenten in de zaal zullen zitten, die met een oor- verdoovend applaus de film zullen bejubelen, en hun medetoeschouwers zóó zullen beïnvloeden, dat de film een daverend succes wordt. Is dat zoo, dan staan er groote plannen op het programma, want begrijpelijkerwijze deelt de Marika- Club in de winsten, die met de fUm gemaakt zullen worden. En die geheele winst staat ter beschikking van de kleine Marika, die zoo stormenderhand veertig twintigjarige mannenharten voor zich had ingenomen. Marika' s eerste film. Haar droomen in een bootje wordt vastgelegd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 29