ZEEUWSCHE SPORT I^R is een stille periode van enkele weken ingeluid in de voetbalwereld. De meeste kampioenen en degradatie-candidaten zijn bekend en voor de gelukkige overwinnaars en minder gelukkige staart - nummers wordt nu vol spanning uitgezien naar de verrichtingen van de elftallen, welke straks in de promotie- en degradatie-competitie bestreden zullen moeten worden. De laatste Zondag was een voetbal - dag, welke in verschillende afdeelingen de oplossing bracht van wat een week geleden nog puzzles waren Dat Ajax kampioen zou worden in afdeeling 1 was Aoor ieder reeds duidelijk, doch dat D.W.S. het in afdeeling 2 zoover zou brengen hebben alleen de Korfbal. De Zaterdagmiddagcompetitie van den Zeeuw- schen Korfbalbond begint o.i. langzamerhand meer belangstelling te trekken. De altijd sportieve wedstrijden zijn een reclame voor dezen mooien tak van sport in onze gewesten. D.OS. uit Middelburg, dat Zaterdag zijn thuiswedstrijden beëindigde mei een wedstrijd tegen Togo uit Goes en een eervolle plaats inneemt in den Zeeuwsehen Bond. Voetbal. Onze de klussers. Oranje van Sas van Gent speelde Zondag j.l. legen de Zeeuwen uit Vlissingen. De Oranje-ploeg moest in de Zeeuwen haar meer dere erkennen. Ken moment uit den wedstrijd D.O.S.Togo. De bal hangt als 'n dubbelt je op z'n kant op de mand van Togo optimisten durven beweren. Intusschen is de hoofd stad twee kampioenen rijk en krijgen we een her haling te beleven van wat eenige jaren geleden geschiedde, toen ook twee hoofdstedelijken het zoover brachten n.l. Ajax en Blauw-Wit. De laatst genoemde ploeg is nu tweede-klasse-kampioen. Sensationeel was het verloop in de tweede afdeeling, waar Haarlem en H.D.V.S. om de hooge eer streden, .geen doelpunten maakten en dus de puntjes deelden. D.W.S. overwon H.B.S. en kwam zoodoende een puntje boven de beide concurrenten. Tegelijkertijd echter nagelde D.W.S. de kraaien op de onderste plaats en is het oude en beroemde H.B.S. nu ver plicht degradatie-wedstrijden te spelen. Wie kan zich de mogelijkheid van een degradatie indenken en wie kan zich H.B.S. voorstellen als een vergeten tweede-klasser Het Oosten en het Noorden zijn te weinig bekend in het Zeeuwsche landje om veel belangstelling te hebben en we zullen daarom deze afdeelingen laten rusten. Nog even willen we wijzen op de onderste van afdeeling 1 n.l. Overmaas, de ploeg, welke we ver schillende malen op Zeeuwschen bodem zagen strijden. In afdeeling 4 leverde Willem 2 een verrassing in den vorm van een verdiende overwinning op P.S.Y. Zou Willem 2 een goeden dag gehad hebben of is de juiste opstelling gevonden Hoe het ook zij, de overwinning is behaald met een gewijzigde en sterk verjongde ploeg, welke verdienstelijk speelde. Dat de kampioenen van de tweede klasse Ken oogenblik van spanning in den wedstrijd. in het Zuiden dus nog voor een lastige taak, n.l. Willem 2 te verdringen uit de eerste klasse, komen te staan, behoeft geen betoog. In 2 B en 2 C zijn de kampioenen nog steeds niet bekend, al kwam het vraagstuk wel nader tot de oplossing. Roermond maakte geen fout en klopte Hero op overtuigende wijze. Hiermee kreeg Roer mond een punt voorsprong, omdat Helmond een puntje liet zitten aan W.S.C. In de andere afdeeling komt het op een beslissings wedstrijd aan. Palemig overwon Emma, waardoor de laatstgenoemde ploeg werd uitgeschakeld. Wau- bach evenwel versloeg Groene Ster en zoodoende kwamen Palemig en Waubach gelijk te staan. Zeelandia wist het nog niet tot het vereischte aantal punten te brengen en werd geslagen door De Baronie. Weliswaar had De Baronie het beste van het spel, doch naar onze meening had Zeelandia het wel tot een gelijk spel kunnen brengen. Aanpakken, Zeelandia Enkele onbelangrijke wedstrijden werden voorts nog gespeeld, waarvan VlissingenDosko er een was. Beide ploegen komen nog in aanmerking voor de tweede plaats. Vlissingen behaalde een kleine overwinning (10) en daarmee een voorsprong van 2 punten op Dosko. Terneuzen verloor van R.B.C. in een wedstrijd waarvan speciaal het begin van de tweede helft sensationeel was, doordat Terneuzen binnen zeven minuten een 2O-voorsprong zag te niet gedaan. Een volgende maal hopen we eens speciaal aan dacht te wijden aan de derde-klasse-afdeelingen. Zeelandia-De Baronie 3-4. Ook Zeelandia verloor maar op het nippertje van De Baronie. Ken moment voor het doel van Zeelandia. VlissingenDosko 10. Door deze overwinning op Dosko bezet Vlissingen defi nitief de tweede plaats in 2 A. De bal gaat hoog over het doel van Vlissingen, na een aanval van Dosko.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 14